Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosów]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:13
Zachód słońca: 15:57
Dzień trwa:
8 Godzin 43 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:50
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwa January 2011

Karbinek zasilany gazowo - czy dobry dla początkujących Maniaków ASG?

Karbinek zasilany gazowo - czy dobry dla początkujących Maniaków ASG?
Czytając nasze fora dyskusyjne, widać iż często sami piszemy Artykuły, które są poradnikami poruszającymi bardzo ważne tematy. Poniżej przestawię wam zadane bardzo ciekawe pytanie, przez początkującego Maniaka. Pytaniem kierowała chęć wyboru pierwszej repliki. Rozmowa toczyła się na forum KOALICJI PÓŁNOC i towarzyszyły jej odpowiedzi praktyków, które stworzyły jedno wspólne podsumowanie. Pomoc była bardzo szybka. Przeczytajmy informacje o temacie, który obecnie jest bardzo aktualny i wielu z nas ciekawi.
Choolera zadała pytanie: Pytanie moje brzmi " jak te repliki sprawdzają się w terenie " ? :D Na pierwszy rzut oka są bardziej zbliżone wyglądem i dźwiękiem do oryginałów.. Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mnie uświadomił.
Dodał: Mario75 W kategorii: Czytań: [33901] Komentarzy: [17]

Morderczy Poligon Płetwonurkowie bojowi

Surviving the Cut - Morderczy Poligon "Płetwonurkowie bojowi"
Autor: Mario D-ca 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC Niedawno na ten cykl dokumentów zwrócił naszą uwagę Pychu. Podążając jego wskazaniem zagłębić się już dzisiaj możemy w parę lepiej lub gorzej ukazujących specyfikę jednostek specjalnych oraz poziomu ich szkolenia, dokumentów. Musimy sobie zdawać sprawę, że szkolenie pokazane w filmach jest podstawowym, a wyszkolenie przyjętych w ten sposób Rekrutów ulega trwającym wiele lat przemianom. Można powiedzieć, że przejście przez drobne sito rekrutacji rozpoczyna drogę pełną trudu i wytrwałej pracy. Wydawać by się mogło, że nad ludzkie siły. Co najważniejsze, wielokrotnie rekruci w filmach z cyklu "Morderczy Poligon" mówią o sile psychicznej, która jest najważniejsza. Kiedy organizm odmawia posłuszeństwa odpowiednio się motywując można na "rezerwie" dotrzeć do celu. Cel nie może być jednak odległy. Myślimy etapami.
Przed wami przedstawiamy część w Polskiej wersji lektora, o tytułe: Morderczy Poligon Płetwonurkowie bojowi
Dodał: Mario75 W kategorii: Czytań: [17926] Komentarzy: [2]

PROMOCJA IVO-AZTEKO

PROMOCJA IVO-AZTEKO
Dodał: Mario75 W kategorii: Promocje Czytań: [18487] Komentarzy: [7]

Szef wywiadu

Szef wywiadu Autor: Mario D-ca 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC Zaszliśmy do miejscowego „sołtysa” LeonSana. Wieś nazywała się BihSamSePoLej. Sołtys był nie do końca trzeźwy na umyśle. Podobno wytwarzał lokalny trunek wg. starego przepisu, zapomnianego przez wielu. Jako jeden z niewielu był w stanie degustować ów trunek. Z tego powodu Wywiad miał utrudnione zadanie.
Dom Sołtysa wsi BihSamSePoLej pełen przedziwnej aparatury
Nie do końca było wiadomo co jest prawdą, a co fikcją podpowiedzianą przez wirujący umysł miejscowego Sołtysa. W malignie Sołtysa dawało się jednak często wyłowić zapętlające się zdanie: - Do piroszamana, do piroszama… KySan. KySan wie wszystko.
Dodał: Mario75 W kategorii: Promocje Czytań: [15079] Komentarzy: [6]

Manewry Pashtun Dagger

21 stycznia na lotnisku wojskowym w Królewie Malborskim odbyło się pożegnanie prawie 80 żołnierzy Grupy Bojowej 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, która w Wielkiej Brytanii weźmie udział w ćwiczeniach pod kryptonimem „Pashtun Dagger”.
Dodał: harper W kategorii: Manewry Czytań: [15404] Komentarzy: [0]

After Action Report

Grey, darmowy Podręcznik Taktyki ASG team Śnieżna Pantera, Warszawa Niewiele teamów w trakcie szkoleń stosuje metodykę nauczania, czyli racjonalną i wypróbowaną wiedzę o tym jak się uczyć / szkolić, aby nauka przynosiła jak największy pożytek. W tym artykule skupię się na tworzeniu dokumentu, który w armii amerykańskiej nazywa się AAR, czyli Sprawozdanie Z Działania.
Dodał: Grey W kategorii: Tutoriale Czytań: [28116] Komentarzy: [14]

Praktyczne rady żołnierzy oddziałów specjalnych

Jak w prawidłowych sposób sporządzić własną mapę? W jaki sposób wykorzystywać środowisko naturalne do sygnalizacji własnej pozycji? Najlepszą odpowiedzi na te pytania znają komandosi z jednostki specjalnej SAS. Zaprasza do lektury
Dodał: harper W kategorii: Tutoriale Czytań: [18934] Komentarzy: [9]

OFERTA SPECJALNA "IVO-PIRO" NA PIROTECHNIKĘ!

OFERTA SPECJALNA "IVO-PIRO" NA PIROTECHNIKĘ!
Pirotechnika, którą będziecie posługiwali się na IVO III jest w pełni sponsorowana przez firmę www.TanieFajerwerki.pl Ponadto firma www.TanieFajerwerki.pl wyszła na przeciw oczekiwaniom Maniaków ASG i Militariów, którzy otrzymali Zaproszenia i wybierają się na IVO III w dn. 2011.03.27 i przygotowała specjalne ceny dla uczestników Manewrów.
Dodał: Mario75 W kategorii: Promocje Czytań: [27010] Komentarzy: [13]

Nowa Odsłona Navy Seals Koalicja Północ

NAVY SEALS KOALICJA PÓŁNOC
Prezentacja sekcji.
Dodał: Maras W kategorii: Prezentacja Teamów Czytań: [32679] Komentarzy: [10]

2011.02.13 kryptonim "KR3A7 - SULA"

2011.02.13 kryptonim "KR3A7 - SULA" TEAM 40/30/20 Sławno/Darłowo/Słupsk uruchamia pierwszą w tym roku imprezę ASG związaną z historią wsi Bichać.
Dodał: Mario75 W kategorii: Prezentacja Teamów Czytań: [17848] Komentarzy: [9]

DZIEŃ DZIADKA - KOMIKS BY WŁODO

Komiks by Włodo. DZIEŃ DZIADKA
Dodał: Mario75 W kategorii: Prezentacja Teamów Czytań: [16973] Komentarzy: [11]

ASG PATENT VOL II KOALICJA PÓŁNOC

ASG PATENT VOL II KOALICJA PÓŁNOC Autor: Mario D-ca 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC Wielu z nas stosuje patenty podejrzane w różnych formacjach, czy też stosowanych w cywilu np. przez Survivalowców. Wiadomo, że żołnierz w polu walki musi często improwizować z tego co ma pod ręką i dostosować w odpowiedni praktyczny sposób. Wielu z nas również docenia taśmę izolacyjną i kawałek sznurka. Niedawno Patol z Team'u Ranger's podawał przykłady na wiele zastosowań Paracordu.
Wiele elementów Airsoftowego wyposażenia poddajemy modyfikacjom, tak aby były bardziej funkcjonalne lub aby poprawić ich użyteczność. W filmach przedstawimy patenty, które powstają aby udoskonalić i zwiększyć użyteczność. Tym razem zajmiemy się...
Dodał: Mario75 W kategorii: Prezentacja Teamów Czytań: [28792] Komentarzy: [14]

Kroniki Bichacia - Mroczna tajemnica...

Wielu z Was, miało okazję poznać Wielkiego Sołtysa Wolnej Wsi Bichać i gościć na terenach kontrolowanych przez "wesołą gromadę" Sołtysa, dlatego też dla zainteresowanych zamieszczamy drugą część "Kronik Bichaća", dzieło naszego Kronikarza Kysia.
Kroniki Bichacia - Mroczna tajemnica...
-Co masz na myśli? - Nie bardzo wiem jak mam, to Tobie powiedzieć, bo brzmi, to jak jakaś bajka… Widzisz, Marcjusz Barbatus Glicynus był najlepszym generałem Cesarza Justyninusa, twardo stąpającym, nie znającym litości, pragmatykiem. Więc mam pytanie, czy mógł w jednej chwili oszaleć, zwariować, a w następnej dalej być Biczem Bożym cesarzy? Służył jeszcze około 15 lat nim odszedł na Honoria Emerytia. -Goran, nie jestem psychiatrą, do cholery!! Skąd mam to wiedzieć? -Mimo to, proszę pomyśl i odpowiedz mi. Czytaj dalej... Zamieszczone za zgodą Kysia.
Dodał: Mario75 W kategorii: Prezentacja Teamów Czytań: [18004] Komentarzy: [3]

Najlepsze karabiny wyborowe świata CZ.2/3

Autor: Stefek 1st Cavalry Division Koszalin
Jest wiele rodzajów broni wyborowej snajpera lecz zawsze są te najlepsze. Są dzielone na karabiny samopowtarzalne (SWD, SWU, M21, M14, Barrett M82) i powtarzalne (Sako TRG , L96A1). W każdej części będę przedstawiał te karabiny które większość zostały wyróżnione za jedne z najlepszych karabinów jakie powstały. Również będę zamieszczał repliki tych karabinów które są również ASG.
Dodał: Stefek W kategorii: Prezentacja Teamów Czytań: [20155] Komentarzy: [8]

Prezentacja 6th Forest Recon Division

Prezentacja 6th Forest Recon Division
W dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić drużynę 6th Forest Recon Division. Jako iż Mario mnie od kilku miesięcy o to prosi w końcu naszły mnie tajemne siły ciemnej strony mocy i postanowiłem napisać o nas kilka słów.
Dodał: Jacek1246 W kategorii: Prezentacja Teamów Czytań: [101308] Komentarzy: [31]

Komiks by Włodo. Część III Świątecznego AeSgowca.

Komiks by Włodo. Część III OSTATNIA Świątecznego AeSgowca.
Dodał: Mario75 W kategorii: Prezentacja Teamów Czytań: [16922] Komentarzy: [3]

UWAGA - ZMIANY

UWAGA ZMIANY!
Dodał: Mario75 W kategorii: Prezentacja Teamów Czytań: [16770] Komentarzy: [0]

Taktyka w airsofcie (cz. 1) - Podstawy natarcia i obrony

 Grey, darmowy Podręcznik Taktyki ASGPisząc o taktyce w airsofcie automatycznie należy odpowiedzieć - po co? Z jednej strony autor naraża się zwolennikom taktyki wojskowej, którzy nie bez racji wskazują, że materiałów o taktyce w ogóle napisano wiele, a autorzy to często osoby z doświadczeniem bojowym, z którymi nijak równać się komuś, kto zna tylko zabawę na kulki. Z drugiej strony pojawiają się głosy "niedzielnych" strzelców, którzy wprost przyznają, że taktyka jest im zbędna, ponieważ liczy się ilość FPS, rate of fire oraz przyjemność z oddychania świeżym powietrzem.

Zwolennikom stosowania taktyki wojskowej odpowiem w następujący sposób - gdyby na polu walki oddział posiadał broń, która jest w stanie efektywnie prowadzić ogień na odległości trzydziestu metrów, taktyka wojskowa byłaby dostosowana do zasięgu w airsofcie. Gdyby broń palna nie przebijała się przez miękkie przeszkody, taktyka wojskowa brałaby to pod uwagę. Tym, co charakteryzuje sztukę wojenną, jest adaptacja i optymalizacja wykorzystania narzędzi dostępnych danym czasie konkretnemu oddziałowi. Jeśli z kolei taktyka jest niedostosowana, dochodzi do porażki i analitycy starają się wyciągnąć z niej wnioski modyfikując tę taktykę. Zwykle walkę wygrywa ten, kto myśli perspektywicznie i stara się wyprzedzić myślą wojskową (czyli techniką, taktyką i logistyką) przeciwnika. Odnośnie drugiego rodzaju krytyków odpowiedź jest prosta. Jeśli oglądasz film wojenny i nie robią na tobie wrażenia profesjonalizm, skuteczność i koordynacja - to rzeczywiście taktyka ci się nie spodoba. Moje artykuły kierowane są do tych, którzy mając sprawną replikę i chętnych do współpracy kolegów, chcą wycisnąć z airsoftu pełnię możliwości. Artykuł jest przedrukiem pierwszej części cyklu o taktyce z vortalu WMASG.pl.

Dodał: Grey W kategorii: Zielona Taktyka Czytań: [20559] Komentarzy: [4]

IVO JIMA III "NOWY ŚWIT" - NAJNOWSZE DONIESIENIA WYWIADU

Dodał: Mario75 W kategorii: Zielona Taktyka Czytań: [21303] Komentarzy: [4]

Morski Terroryzm

Zredagował Maras D-ca Navy Seals Koalicja Północ
Morski Terroryzm
Może to nie jest news na temat wypasionej broni jaką używa się teraz w ASG ale moim zdaniem jest to ważna sprawa, która niestety jest bagatelizowana.
Dodał: Maras W kategorii: Zielona Taktyka Czytań: [19706] Komentarzy: [9]

Najlepsze karabiny wyborowe świata CZ.1/3

Autor: Stefek 1st Cavalry Division Koszalin
Jest wiele rodzajów broni wyborowej snajpera lecz zawsze są te najlepsze. Są dzielone na karabiny samopowtarzalne (SWD, SWU, M21, M14, Baretta M82) i powtarzalne (Sako TRG , L96A1). W każdej części będę przedstawiał te karabiny które większość zostały wyróżnione za jedne z najlepszych karabinów jakie powstały. Również będę zamieszczał repliki tych karabinów które są również ASG.
Dodał: Stefek W kategorii: Zielona Taktyka Czytań: [23567] Komentarzy: [10]

Navigacja

Navigacja
8 dzień Deszczowy poranek. Wilgoć wkrada się wszędzie. W każdy skrawek materiału, zagięcie metalu, fałdy skóry. Nie pada, może jedynie siąpi. Czujemy się bardziej zmoknięci niż podczas ulewnego deszczu. Przeczesujemy kolejny kwadrat w poszukiwaniu żywych „duchów” IVO JIM’y. Kto to do cholery jest? Tak jak szybko się pojawiają, tak szybko znikają. Pozostawiając znikomą ilość śladów. Nie możemy namierzyć przeciwnika. Przeczesujemy wg. rozkazów kwadrat po kwadracie. Czasem wydaje mi się, że poruszamy się jak ślepcy. Nie widzimy, ale czujemy czyjąś obecność. Rośnie w nas niepokój.
Dodał: Mario75 W kategorii: Topografia Czytań: [19472] Komentarzy: [3]

"Snajper Szybkostrzelny" VOL 2

"Snajper Szybkostrzelny" VOL 2 Bones 75th Rangers RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC
Ciąg dalszy artykułu "Snajper Szybkostrzelny"
Dodał: Bones W kategorii: Topografia Czytań: [17262] Komentarzy: [4]

JAK ZAŁOŻYĆ OBOZOWISKO

JAK ZAŁOŻYĆ OBOZOWISKO Autor: Mario D-ca 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC Tekst Jerzego Bielececkiego, który ukazał się w magazynie "Survival" nr 11 (5/2004), str. 28-29 a następnie był skopiowany i dyskutowany na www.tactical.pl. Lokalizacja obozowiska
Źródło zdjęć: http://survival.strefa.pl/plachty.htm#zdj
Bez względu na to, gdzie się znajdujesz posiadanie własnego miejsca, w którym możesz się schronić, może decydować o życiu lub śmierci, nawet jeśli jest to tylko szałas z gałęzi. Rozbicie biwaku byle gdzie mści się okrutnie na jego uczestnikach. Często trudno jest znaleźć idealne miejsce, należy się jednak starać, by spełnionych zostało jak najwięcej warunków, składających się na pojęcie dobre biwakowanie. W tekście zamieściłem również film oraz zdjęcia prezentujące różne sposoby sporządzenia zadaszenia z poncho wojskowego lub płachty biwakowej, a nawet folii zakupionej w markecie.
Dodał: Mario75 W kategorii: Topografia Czytań: [20767] Komentarzy: [6]

" Kroniki Bichaća"

Wielu z Was miało okazję poznać Wielkiego Sotysa Wolnej Wsi Bichać i gościć na terenach kontrolowanych przez "wesołą gromadę" Sotysa dlatego też dla zainteresowanych zamieszczamy pierwszą część "Kronik Bichaća", dzieło naszego Kronikarza Kysia.
Dodał: Leon W kategorii: Topografia Czytań: [17607] Komentarzy: [6]

Magpul PTS - Airsoftowa moda

MAGPUL PTS - Airsoftowa moda
Witam, w dzisiejszym artykule chciałbym przedstawić kilka słów na temat tego co w obecnych czasach airsoftowych jest tak zwanym współczynnikiem lansu, czyli produktów firmy MAGPUL PTS.
Dodał: Jacek1246 W kategorii: Replika Czytań: [31666] Komentarzy: [21]

"Snajper Szybkostrzelny" VOL I

"Snajper Szybkostrzelny" VOL I Bones 75th Rangers RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC
"One shot, one kill" - to popularne hasło przyświecające snajperom nadal wskazuje na wysoki poziom ich umiejętności strzeleckich i skuteczności bojowej, ale nie w pełni odzwierciedla charakter działań snajperskich w warunkach ostatnich konfliktów zbrojnych. Skomplikowane realia współczesnego, dynamicznego pola walki sprawiają, że snajperzy równie często muszą być przygotowani do szybkiego oddawania kilku strzałów do jednego trudnego albo wielu celów, a wówczas korzystniejsze okazuję się dysponowanie bronią samopowtarzalną.
Dodał: Bones W kategorii: Replika Czytań: [15738] Komentarzy: [1]

GF POINT 2011

GF POINT 2011
Chcesz się sprawdzić? Uważasz, że masz dobrą orientację w terenie? Nie straszne Ci ciężkie warunki? Wobec tego GF-POINT jest imprezą dla Ciebie!
Dodał: Jacek1246 W kategorii: Recenzje Czytań: [15671] Komentarzy: [5]

RED SYSTEM - Manual dla medyka

Zdecydowałeś się zostać medykiem oddziałowym? Będziesz miał teraz trudniej niż pozostali ponieważ komu jak komu, ale Tobie nie wolno zginąć. Do ciebie należy odtwarzanie wartości bojowej pododdziału po starciu. Koledzy ufają że ocalisz ich kiedy oberwą w polu. Przygotuj się do tego dobrze, udowodnij, że mogą na Tobie polegać.
Dodał: ufoman W kategorii: Recenzje Czytań: [16786] Komentarzy: [1]

WOŚP ASG 2011

WOŚP 2011 - Airsoftowcy wspomagają akcję charytatywną.
Witam Jak wiemy, wczorajszego dnia odbył się już 19 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele drużyn ASG z całej polski wzięło udział w akcji charytatywnej jako wolontariusze WOŚP. Pragnę przedstawić krótką relację zdjęciową z wczorajszych wydarzeń na polskiej arenie ASG.
Dodał: Jacek1246 W kategorii: Relacje Czytań: [18166] Komentarzy: [9]

Wyciszone głowice SYSTEMA

Wyciszone głowice Systemy, mały test na to czy warto?
Dodał: Jazzman W kategorii: Relacje Czytań: [18241] Komentarzy: [10]

Małe postnoworoczne CQB, USTKA Budynek LOT 09.01.2011

Minął ponad tydzień nowego roku a tu nic się nie dzieje. W pasie przybyło po kilka centymetrów przez świąteczno noworoczne lenistwo i obżarstwo. W końcu powiedzieliśmy dość i zebraliśmy aby rozprostować zastane kości. Szybka decyzja i razem z Navy Team miejsce i czas zostało określone.
Dodał: Darecki W kategorii: Relacje Czytań: [17308] Komentarzy: [10]

IVO JIMA III "NOWY ŚWIT" - NAJNOWSZE DONIESIENIA WYWIADU

IVO JIMA III "NOWY ŚWIT" - NAJNOWSZE DONIESIENIA WYWIADU
Wywiad przechwycił ważne informacje. Oddział wykonujący rekonesans na IVO donosi: Znaleziono...
Dodał: Mario75 W kategorii: Relacje Czytań: [17618] Komentarzy: [0]

Nowe CHIŃSKIE G36 JG

G36 Jing Gong, Nowa odsłona starego karabinku.
Dodał: Jazzman W kategorii: Relacje Czytań: [17812] Komentarzy: [9]

ASG PATENT VOL I KOALICJA PÓŁNOC

ASG PATENT VOL I KOALICJA PÓŁNOC Autor: Mario D-ca 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC Wielu z nas stosuje patenty podejrzane w różnych formacjach, czy też stosowanych w cywilu np. przez Survivalowców. Wiadomo, że żołnierz w polu walki musi często improwizować z tego co ma pod ręką i dostosować w odpowiedni praktyczny sposób. Wielu z nas również docenia taśmę izolacyjną i kawałek sznurka. Niedawno Patol z Team'u Ranger's podawał przykłady na wiele zastosowań Paracordu.
Wiadomo, że często elementy wyposażenia modyfikujemy pod działania Airsoftowe. Wiele z pomysłów żołnierzy frontowych docenianych jest przez dowództwo i na tej podstawie powstają poradniki jak Ranger Handbook czy wiele modyfikacji uzbrojenia i wyposażenia. Sfery runku cywilnego i militarnego często się przeplatają. Dobrym przykładem są Camelbacki stosowane najpierw przez cywili, później zaadaptowane do wojska. Wiele materiałów i produktów militarnych przechodzi też z czasem na rynek cywilny. W tym News spróbujemy przedstawić modyfikacje, które stosuję osobiście, a zapożyczone są z wojska Izraelskiego lecz zmodyfikowane indywidualnie pod ASG. Zobaczmy film w rozwinięciu News'a...
Dodał: Mario75 W kategorii: Relacje Czytań: [18398] Komentarzy: [6]

Znaki dowodzenia/patrolowe VOL III - ostatnia

Znaki dowodzenia/patrolowe VOL III - ostatnia część HoHoL 8 Kompania Piechoty Górskiej Materiał by HoHoL Znaki patrolowe pokazuje się ZAWSZE słabą ręką (lewa dla praworęcznych) i na wysokości twarzy bo tam z zasady odruchowo kierujemy wzrok.
Co może oznaczać ten znak? W pełnym News wytłumaczy lub przypomni Wam znaki niewerbalne HoHoL
Po przekazaniu znaku patrolowego powinien być on po linii przekazany dalej przez wszystkich członków patrolu.
Dodał: Mario75 W kategorii: Relacje Czytań: [17288] Komentarzy: [4]

ZMNIEJSZENIE POJEMNOŚCI MAGAZYNKÓW HI-CAP

ZMNIEJSZENIE POJEMNOŚCI MAGAZYNKÓW HI-CAP Świetny pomysł zaczerpnięty z forum COMBAT ALERT: www.CombatAlert.com Marcin Korowaj Organizator COMBAT ALERT
Modyfikacja na przykładzie magazynka do AUG. Jednak można takiej modyfikacji dokonać z każdym Hi-Capem
Niemalże niekończąca się amunicja w karabinie szturmowym? Gdzie zbliżenie do realizmu takiej rozgrywki, kiedy RKM posiada niemal tą samą siłę ognia co karabin szturmowy. Do tego można dodać druma do parasnajpy i wychodzi nam niezły bigos. Coraz więcej Maniaków ze środowisk ASG z całej Polski docenia klimat real/low/mid-capów. Co zrobić jednak kiedy na stanie mamy grzechoczące hi-capy i niewiele w zapasach finansowych na zakup nowego sprzętu do naszego ukochanego hobby? Rozwiązanie idealne w swojej prostocie znaleźli Organizatorzy COMBAT ALERT. Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Zobaczcie sami jak wygląda wymyślona przez COMBAT ALERT konwersja.
Dodał: Mario75 W kategorii: Relacje Czytań: [22211] Komentarzy: [7]

Surviving the Cut - Morderczy Poligon

Surviving the Cut - Morderczy Poligon
Ranger, Marines, Navy Seals kto z nas będąc dzieckiem nie chciał służyć w elitarnych jednostkach? Ja bardzo :) I tu właśnie Kanał Discovery wyszedł nam na przeciw i wyemitował materiał dotyczący kulis szkolenia sił specjalnych w amerykańskiej armii. Cykl programów obejmuje min. snajperów z korpusu Marines, Navy Seals czy szkole spadochroniarzy Air Force. Przyjrzyjmy się, jak przebiegją najtrudniejsze szkolenia w armii USA...
Dodał: pychu87 W kategorii: Relacje Czytań: [14593] Komentarzy: [5]

10 Przykazań Airsoftowca

10 Przykazań Airsoftowca
Dodał: Mario75 W kategorii: Relacje Czytań: [18794] Komentarzy: [5]

Bezpieczeństwo obchodzenia się z bronią 2

Bezpieczeństwo naszego hobby jest ostatnio popularnym tematem, fpsy, zasady obsługi itp. Jednakże nie pisano jeszcze o jednej kwestii – bezpieczeństwa replik po zakończeniu „zabawy”. Kwestie związane ze składowaniem replik są niestety bardzo często pomijane, a sprawa nie wygląda ciekawie. Repliki walają się w domu po kątach, z podpiętymi bateriami, załadowane, tylko czekając na zwarcie elektryki, lub ciekawskie dziecko.
Dodał: Sundowner W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [18730] Komentarzy: [5]

Mocy przybywaj!

Autor: Martini źródło: wmasg.pl Felieton do refleksji, napisany przez jednego ze starszych stażem maniaków w środowisku, zainspirowany niezwalniającym i prawie niekontrolowanym pędem do zwiększania mocy replik.
Ilekroć sięgnę pamięcią do dawnych lat, początków airsoftu w Polsce, to z uśmiechem na twarzy stwierdzam, że wspólnie stworzyliśmy hobby, które na stałe wpisało się w tygodniowy rozkład aktywności w terenie. Każdy maniak airsoftowy, który przybywał na wszelkiego rodzaju zloty, strzelanki, manewry (niejednokrotnie podróżował z te okazji setki kilometrów) dołożył cegiełkę do tego, czym w chwili obecnej jest airsoft w naszym kraju. Od pierwszych imprez gdzie nasze kochane kompozytowe kuleczki były wystrzeliwane przy pomocy „sprężynek” minęło wiele lat i wiele też się zmieniło w naszych arsenałach i na rynku.
Dodał: Mario75 W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [21890] Komentarzy: [7]

Blow Back w G36

Jak zrobić prostym sposobem Blow Back w G36
Dodał: Jazzman W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [18897] Komentarzy: [6]

Portal www.KoalicjaPolnoc.pl od kuchni...

Kto współtworzy Portal www.KoalicjaPolnoc.pl ?


Patol 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC przy pracy nad Portalem KOALICJI PÓŁNOC. Zajmuje się właśnie obróbką grafiki dla jednego z News. Wszelkie Bannery, wiele zmontowanych filmów oraz logo KP, to również dzieło Patola. Zajrzyjmy przez chwilę na zaplecze. Zobaczmy kto współtworzy Portal www.KoalicjaPolnoc.pl i czym się głównie zajmuje. Wielu z nas poświęca dużo pracy i czasu dla współtworzenia i dzielenia się wieloma informacjami dla paruset czytelników z całej Polski. Najwięcej odbiorców Portal odnotowuje w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, 3Mieście, oraz całej północy Polski od 3Miasta po Szczecin oraz od wybrzeża Bałtyku w głąb Polski. Wejdźmy na chwilę do kuchni i zobaczmy kto dla Was pichci News, pisze artykuły, wyszukuje Nowinki i umieszcza ciekawe tematy. Zarówno Redaktorów jak i czytelników łączy jedno:

 

WSPÓLNA PASJA

Dodał: Mario75 W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [49744] Komentarzy: [19]

Więcej mocy!

Tuning repliki elektrycznej powyżej 650FPS UWAGA!!! Modyfikacja zalecana tylko BARDZO, ale to BARDZO doświadczonym strzelcom. Krótki temat o tym jak w AEG zrobić modyfikację do XXXFPS
Dodał: Jazzman W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [18110] Komentarzy: [7]

Lufa Precyzyjna

Zastanawiacie się jaka lufa będzie dal was najlepsza? Nie wiecie jakiej firmy kupić "preckę"? Oto krótki artykuł dla was!
Dodał: Jazzman W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [23456] Komentarzy: [11]

UTM (Universal Transverse Mercator)

Opracował: Sokom 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC & www.gs-7.pl

Zdjęcie: www.ehow.com

Do celu precyzyjnej nawigacji lądowej na niewielkich obszarach opracowano system współrzędnych płaskich. Są to siatki topograficzne, zwane też kilometrowymi. Najpopularniejsza i stosowana przez wojsko to UTM.

Dodał: harper W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [38526] Komentarzy: [18]

KONKURS NOWOROCZNY ZAKOŃCZONY!

W IMIENIU MILITARIAT.PL I KOALICJAPOLNOC.PL GRATULUJEMY !!!!!!
ZOBACZMY KTO ZOSTAŁ POSIADACZEM NAGRÓD UFUNDOWANYCH PRZEZ MILITARIAT.PL
Dodał: Mario75 W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [18252] Komentarzy: [2]
Kalendarz
<< Styczeń 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Zmiana Combat Act od Valor Szkolenie Certyfikowane Homemade Libia Taktyka zielona Survival Radio ASG Oddał rękę MG 42 by MG Schutze
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:20,296
Wczoraj:32,921
W tym tygodniu:173,703
W tym miesiącu:721,213
W tym roku:721,213
Wszystkich:69,068,639
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: