Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosów]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:13
Zachód słońca: 15:57
Dzień trwa:
8 Godzin 43 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:50
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwa May 2010

Sniper: Ghost Warrior

Jeżeli bawi Ciebie siedzenie godzinami udając krzaczek i czekając na możliwośc oddania strzału, do szkoły bądź pracy wbijasz się w ghillie suit i przy zaznaczaniu "Twojego Szczęśliwego Numerka" wstrzymujesz oddech żeby ręka Tobie nie zadrżała. To ta gra stanowczo jest dla Ciebie i ludzi Tobie podobnych.
Dodał: Marduk W kategorii: Snajperzy Czytań: [20949] Komentarzy: [6]

Podsumowanie Front Line

VOL I Autor: Mario 75th Rangers RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC Małe podsumowanie czas zacząć: Szczegółową relację pisze Jacek. W oczekiwaniu zatem na Jacka relację, napiszę swoje podsumowanie i zaproszę na mój krótki materiał filmowy. Głównie ze zwiedzania obiektów obrony wybrzeża, w tym działobitni i wierzy obserwacyjnych.
Spróbujmy zatem poszukać dziury w całym...
Dodał: Mario75 W kategorii: Snajperzy Czytań: [22719] Komentarzy: [10]

Blady Kącik Filmowy: O jeden most za daleko

W najnowszym kąciku filmowym wspominam najlepszy film wojenny, jaki kiedykolwiek powstał - "O jeden most za daleko". ŚNUR!
Dodał: Blady W kategorii: Snajperzy Czytań: [20283] Komentarzy: [4]

Rosyjskie monstrum -Ekranoplan

Temat odnaleziony przez Felixa z T20 na forum T40/30/20: www.team40.fora.pl Na dole postu podałem źródło opracowane przez Sq2mmy. Ekranoplan Radzieccy konstruktorzy zawsze zadziwiali nas swoją pomysłowością i wynalazkami. Ekranoplan na pewno jest jednym z najciekawszych i najdziwniejszych projektów radzieckiej technologii, jednak zacznijmy od początku.
Projekt 903 - Łuń Początki tego projektu sięgają lat 20-tych, gdy nieznane jeszcze wtedy zjawisko powodowało katastrofy nisko lecących tuż nad płaską powierzchnią samolotów. Okazało się że w takich specyficznych warunkach wzrasta ciśnienie pomiędzy ...
http://www.zapomnianemiejsca.pl/articles.php?article_id=3
Dodał: Mario75 W kategorii: Snajperzy Czytań: [24405] Komentarzy: [3]

Plecak na dwu dniowe manewry

Czytając artykuł Terenowego na temat Zasobnika Piechoty Górskiej wz 987, który obecnie znajduje się na wyposażeniu Wojska Polskiego. Doszedłem do wniosku a czemu by się nie pochwalić swoim plecaczkiem. Jest to Helikon Assault Pack 2 w kolorze OD tudzież dla osób bardziej normalnych w kolorze zielonym.
Dodał: Marduk W kategorii: Szpej Czytań: [27336] Komentarzy: [15]

Wywiad z Birkiem jednym z Orgów Little War i Neuro

Możliwe, że wyślemy Korespondenta i Fotoreportera Wojennego na Neuro. Na pewno z racji kierowania się w stronę MILSIMów bardziej Nas interesuje Little War, gdzie możemy również pełnić rolę jednego z Patronów Medialnych. Po czym postaramy się umieścić recenzję z materiałem filmowym i fotograficznym, oraz wycinek tzw. "z pamiętnika bojownika/żołnierza". Wywiad przeprowadzony z Birkiem jednym z Orgów "Little War" i "Neuro" Pytania przygotował Marduk oraz Mario z KOALICJI PÓŁNOC. Zdjęcia pochodzą z Little War zeszłorocznego. W tym roku następna edycja na którą wybierają się również Cannabis Commando.
Little War 2009r
Little War 2008r
Przejdźmy jednak do pytań...
Dodał: Mario75 W kategorii: Szpej Czytań: [21570] Komentarzy: [8]

Polska Zbrojownia

Wizyta dowódcy US SOCOM w Warszawie stała się pretekstem do prezentacji najnowszego uzbrojenia WFS GROM. Po raz pierwszy publicznie pokazano niektóre konstrukcje strzeleckie i wyposażenie, o których mówiło się, że znalazły się w arsenale jednostki, lecz do tej pory nie były oficjalnie ujawniane. Czytaj więcej...
Dodał: W kategorii: Broń ostra Czytań: [24852] Komentarzy: [3]

Działania nocne Rangers i Cannabis

Autor tekstu: Mario 75th Rangers RGT Koszalin
Zadanie: Założyć i utrzymać Bazę do świtu Rozkaz nr: 22/23052010R Miejsce: Strefa 51 Podmiot: 75TH RANGERS RGT KOSZALIN KOALICJA PÓŁNOC Spodziewane operowanie w pobliżu jednostki specjalnej wroga: CANNABIS COMMANDO Cel: Utrzymanie Bazy oraz terenu w zasięgu ok. 50m. Cele poboczne: a) patrolowanie terenu b) cicha eliminacja przeciwnika c) spychanie większych grup przeciwnika pod zmasowany ostrzał głównej grupy wsparcia. b) koordynacja pracy zespołu obrony oraz zespołu patrolującego Wytyczne szczegółowe: Zachować szczególną ostrożność. W danym obszarze oprócz ...
czytaj więcej... zobacz film...
Dodał: Mario75 W kategorii: Broń ostra Czytań: [20959] Komentarzy: [5]

Przygotowanie fizyczne

Przygotowanie fizyczne. Piotr "Wroobel" Wróblewski Airsoft jest jak wiadomo zajęciem, które wymaga odpowiedniej sprawności i przygotowania kondycyjnego. Nawet dla niedzielnych airsoftowców wskazanym jest utrzymywanie odpowiedniej formy. Wpływa ona bowiem w dużej mierze na sukces całego oddziału. Dyszący jak parowóz airsoftowiec staje się w jednej chwili obiektem pożądania wszystkich luf w okolicy. Nawet jeżeli byłby zamaskowany najbardziej profesjonalnie i skutecznie to wróg po prostu może go usłyszeć. To tylko jeden z przykładów świadczących o wpływie przygotowania fizycznego na działania airsoftowo- militarne.
Zamieścił: Jacek1246 Źródło: http://blog.gunfire.pl/
Dodał: Jacek1246 W kategorii: Trening Czytań: [20361] Komentarzy: [0]

SPRZĘT: Zasobnik Piechoty Górskiej

Krótka charakterystyka Zasobnika Piechoty Górskiej wz 987, który obecnie znajduje się na wyposażeniu Wojska Polskiego.
Dodał: W kategorii: Szpej Czytań: [24970] Komentarzy: [11]

Jak spakować oporządzenie osobiste oraz plecak?

Na podstawie postu Majora Stopczyka Oporządzenie jest dla żołnierza drugą skórą, w nim chodzi, biega, siedzi, je a czasem śpi. Oporządzenie możemy kompletować według: - polecenia przełożonego - obowiązujących wytycznych - własnego uznania Ze względów oczywistych poruszam tylko ostatni aspekt. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Zdjęcie Yaro FotoTeam
Kompletując oporządzenie należy dostosować je do specyfiki zadania. W tym celu odpowiedzieć musimy sobie na pytania:
co? gdzie? jakimi środkami? jak długo?
czytaj dalej....
źródło: http://www.specops.pl/vortal/taktyka_zielona/jak_sie%20_spakowac/jak_sie_spakowac.htm
Dodał: Mario75 W kategorii: Szpej Czytań: [26693] Komentarzy: [6]

Kwiaty airsoftu polskiego

Autor: Księżniczka 1. Kiedy zetknęłaś z AS i jak zaczynałaś? hichel: Z AS zetknęłam się w wakacje 2004 roku, zaczynałam od biegania w mundurze z lumpeksu, w adidasach, goglach z castoramy z pożyczonym gaziakiem. Ice: Z ASG zetknęłam się jakieś 4 lata temu. Była to jednak jego najprymitywniejsza forma. Zaczynałam, chyba jak każdy: mała grupa znajomych, zero jakiegokolwiek wyposażenia, pistolety sprężynowe i jakieś pobliskie lasy i opuszczone budowle. mer: Po raz pierwszy usłyszałam o "replice broni" (czyli o ASG) w 2005 roku od znajomego. Kilka miesięcy później wstąpiłam do ACF [ACF – Army Cadet Force; przyp. XiE] ...nie, to nie jest ekipa ASG, ale to właśnie dzięki temu macie dostęp do tej całej wiedzy. Mniej więcej w tym samym czasie zarejestrowałam się na WMasg.pl, małymi krokami zaczynając karierę w ACF, oraz zyskując miano "speca" tutaj, na forum. Przez ostatnie 2 lata strzelałam z ostrej broni oraz ze ślepaków, a "prawdziwą replikę" (spójrzmy na to z innej strony - gracze AS chcą kiedyś dotknąć prawdziwy karabin, a ja byłam ciekawa, jaka jest w dotyku replika mojego armijnego karabinu - no cóż!) miałam w rękach w lecie 2007. Fajnie, było ale... nie potrafiłam okazać szacunku i troski plastikowej replice. I tak bywa! Sucha: Z AS jako takim to ...
Zdjęcie Yaro Fototeam/Borneo 2010/
Mam nadzieję niebawem doczekać się wywiadu z Bones z 75th Rangers RGT
źródło: http://www.wmasg.pl/artykuly/wywiady/16/kwiaty_airsoftu_polskiego/118/
Dodał: Mario75 W kategorii: Szpej Czytań: [21974] Komentarzy: [4]

PPSh-41

Informacja z Gunfire.pl od Sławomira Sosnowskiego: "Pragnę poinformować, że otrzymaliśmy dostawę repliki PPSh-41. Jest to prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów, rusofili odtwórców historycznych i fanów historycznego uzbrojenia: replika pistoletu maszynowego Szpagina. Przedstawiamy Wam legendarną Pepeszkę w odsłonie airsoftowej! Od dziś dostępną w naszej ofercie!"
Replika została ... " czytaj więcej
Dodał: Mario75 W kategorii: Szpej Czytań: [22324] Komentarzy: [6]

TECHNIKI LINOWE

TECHNIKI LINOWE Autor: Jacek1246 Dnia 16 maja 2010 roku odbyły się ćwiczenia techniki linowej. Organizatorami byli członkowie ekipy Cannabis Commando Koszalin. Na spotkaniu gościli oni Koalicję Północ Koszalin oraz osoby niezrzeszone. Na manewrach obecny był instruktor, który jednocześnie czynnie uczestniczy w rozgrywkach ASG oraz należy do Cannabis Commando Koszalin. Ćwiczenia Techniki Linowej zostały przygotowane profesjonalnie, a na spotkaniu przeważała wspaniała atmosfera. Można było się wiele nauczyć, zarówno na temat sprzętu, zabezpieczeń czy technik zjazdowych, wspinaczkowych.
Zachęcam do przeczytania dalszej części artykułu gdzie znajdziecie filmy ze spotkania oraz zdjęcia.
Dodał: Jacek1246 W kategorii: Techniki linowe Czytań: [25340] Komentarzy: [8]

Blady kącik filmowy: Rambo

Rambo. Dla wielu maniaków ASG wzór idealnego stratega i wojownika. Obraz muskularnego żołnierza, obwieszonego nabojami i strzelającego z biodra do setek wrogów nieodłącznie łączy się z tym imieniem. Czy jednak Rambo zawsze był taki, jakim go zapamiętaliśmy? Na to pytanie odpowiem ja, Blady, w poniższym filmiku.
Dodał: Blady W kategorii: Techniki linowe Czytań: [20342] Komentarzy: [5]

Rozstrzygnięcie konkursu MiWo Lubliniec

Na pytanie zawarte w Newsie konkursowym, które brzmiało: Jak nazywa się opisana powyżej kamizelka modułowa? Podpowiedź: Nazwa kojarzy się z jednym z Teamów ASG z Północy Polski.
Padło wiele odpowiedzi. Wszystkie poprawne. Odpowiedź brzmi: RATS Nagrody w postaci mapnika MiWo Lubliniec wylosowali: WATTIE , PODOLAK , PUZEL W imieniu Koalicji Północ gratuluję! W przypadku problemu z odebraniem w Koszalinie, tudzież na imprezie Front Line w Ustce, proszę o PW z adresem. Wówczas nagrodę wyślemy pocztą.
Dodał: Mario75 W kategorii: Techniki linowe Czytań: [21428] Komentarzy: [5]

Sposób na terminatora

Sposób na terminatora Piotr "Procent" Łopaciński Źródło: http://blog.gunfire.pl/ Oszustwa w airsofcie się zdarzają i zdarzać będą. Od pewnego czasu można nawet obserwować nasilenie tego zjawiska, na niektórych imprezach. Osoby, które nie przyznają się świadomie do trafień zwane są powszechnie terminatorami. Jak sobie z takimi radzić? Eliminować z zabawy, „nawracać”, czy wymuszać na nich posłuszeństwo? Sposobów jest co najmniej parę. Niektóre brutalne, inne sprytne, jeszcze inne zwykłe, normalne, ludzkie.
Dodał: Jacek1246 W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [23412] Komentarzy: [8]

DEET do działań specjalnych...

Każdy wie jak ciężko jest w bezruchu wyczekać na przeciwnika, nawet kiedy jest się świetnie zakamuflowanym, gdy atakują komary :) Off działa tylko chwilowo i do tego zdradza Nas swoim dość mocnym zapachem :) Jest jednak rozwiązanie, które stosuje od lat Amerykańska Armia. Otrzymaliśmy informację iż VEST http://www.vest.pl ze Szczecina wprowadził do stałej oferty produkty ze środkiem odstraszającym insekty DEET. "VEST dystrybutorem firmy PYRAMID
Odpowiadając rosnącemu zapotrzebowaniu na profesjonalną ochronę przeciwko owadom, Vest zawarł umowę na dystrybucję tychże środków ochronnych firmy PYRAMID. Dla naszych klientów, oznacza to stały dostęp do najlepszej ochrony w postaci środków DEET oraz ULTRATHON."
Pełna oferta firmy Pyramid dostępna jest pod adresem: Link VEST wysłał do testów Portalu następujące... Zobacz też informacje na temat produktów w całym tekście...
Dodał: Mario75 W kategorii: Społeczeństwo Czytań: [24513] Komentarzy: [11]

PROJEKT ASG COMBAT CAMERA KOSZALIN

Projekt ASG Combat Camera Koszalin. Autor tekstu - Jacek Szyntar Zacznijmy może od tego czym jest Projekt Combat Camera? W związku z pojawiającymi się pytaniami pragnę wyjaśnić na czym to polega.
Projekt ASG Combat Camera Koszalin jest pomysłem kilku maniaków ASG. Naszymi priorytetami są - dokumentacja ćwiczeń i manewrów ASG, spotkań integracyjnych, imprez airsoftowych oraz wielu innych przedsięwzięć idących w parze z militariami oraz ASG. Cele te będziemy realizować w naszym środowisku, mam tu na myśli środowisko airsoftowe z północy Polski. Czytaj dalej...
Dodał: Jacek1246 W kategorii: Filmy Czytań: [24038] Komentarzy: [14]

Ranger School okiem żołnierza...

Na bloga Kapitana Ski, trafiłem poprzez bloga Polaka, który opisuje swoją drogę do szkoły oficerskiej US Army. Kapitan jest Rekruterem, którego na swojej drodze spotkał stawiający swoje pierwsze kroki w armii Polak.
Pisze o sobie tak sam Kapitan Ski: żołnierz nie tylko z zawodu ale i z zamiłowania, Polak na emigracji próbujacy się odnaleźć, rozdarty między dwoma ojczyznami i dwoma kulturami, pogodzić milość do żony i dziecka z miłoscia do wojska.
Do rzeczy. Zachęcam do przeczytania wspomnień z Ranger School, którą przeszedł autor: "Kurs „Ranger” jest najcięższą szkółką jaką ma U.S. Army do zaoferowania swoim komandosom. To jest miejce które pomaga rozróżnić chłopców od mężczyzn. Dwa miesiące piekła. To jest dla tych, którym udaje się tą szkołę skończyć w ciągu dwóch miesięcy, bo skończyć kurs Rangera w terminie to też jest osiągnięcie które udaje się tylko nielicznym. W mojej klasie, pierwszego dnia kursu miałem 174 kolegów. Tylko pięćdziesięciu z nich dostało upragnioną naszywkę Rangersa dwa miesiące później. Niektórym, skończenie tego dwu-miesięcznego kursu zajęło trzy, cztery, pięć a nawet osiem miesięcy..."
źródło: http://sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl/Ranger-School-czyli-Kurs-Range,2,ID403811685,n
Dodał: Mario75 W kategorii: Filmy Czytań: [23337] Komentarzy: [2]

Policyjnie

Telewizyjna kamera po raz pierwszy w realnych akcjach policji z Centralnego Biura Śledczego, autentyczne zdjęcia, nie reżyserowane sceny. Reporterzy UWAGI Edyta Krześniak i Krzysztof Spiechowicz biorą udział w prawdziwej wojnie policji z najgroźniejszymi bandytami w Polsce. Śledzą pracę nie pokazywanej dotychczas w mediach formacji polskiej policji, najbardziej elitarnej jednostki Centralnego Biura Śledczego - Wydziału Specjalnego. W dalszej części przedstawię linki do świetnych materiałów na temat CBŚ.
Dodał: W kategorii: Filmy Czytań: [21774] Komentarzy: [8]

Działania nocne...

Informacje z pola walki. Majówka Borneo 2010. Część 2: Autor tekstu: Mario 75th Rangers RGT KOALICJA PÓŁNOC Zadanie: Zająć bazę Sari Tiberię Rozkaz nr: 30032010M Miejsce: Tibera Podmiot: Dowódca BM Miller, 75TH RANGERS RGT, Ghost Team Słupsk, Koszulkowy Zwiad Cel: Rozpoznanie i rozbicie obrony bazy Sarii Tibery. Przejęcie bazy Tiberii.
Kogo by tu zabić? :)
Cele poboczne: a) Dalekie rozpoznanie b) Skoordynować pracę dwóch zespołów i zapewnić bezkolizyjny atak. Wytyczne szczegółowe: Zachować szczególną ostrożność. W danym obszarze oprócz dwóch zespołów nie operują inne jednostki BM. Zachować szczególną ostrożność odnośnie wojska Keburu, którego ruch odnotowano w obszarze działań. Zachować ostrożność w stosunku do ew. napotkanej ludności cywilnej. Oświetlenia używać...
Dodał: Mario75 W kategorii: Filmy Czytań: [18726] Komentarzy: [4]

Najdziwniejsza broń II Wojny Światowej

Wyszukał: Fubar 75th Rangers RGT KOALICJA PÓŁNOC Karabin MP44 z zakrzywioną lufąCzęść niemieckich czołgów i dział samobieżnych miała problem z obroną przed atakującą piechotą, która nadchodząc z flanki mogła łatwo przyczepić ładunek wybuchowy lub rzucić koktajl Mołotowa. Broń była skuteczna na krótkie dystanse ale dzięki systemowi luster pozwalała także na walkę w mieście i rozpoznanie terenu.

Latające spodki nazistówWiększość wiadomości krążących na ten temat to plotki i spekulacje. Wiadomo jednak, że Niemcy już w latach 20. ubiegłego wieku eksperymentowali z latającymi pojazdami w kształcie dysku. Większość z nich jednak nie wyszła poza sferę szkiców i małych modeli.

Czytaj więcej... źródło: http://technowinki.onet.pl/multimedia/najdziwniejsza-bron-ii-wojny-swiatowej,3220492,foto-miniatury.html

Dodał: Mario75 W kategorii: Broń ostra Czytań: [25282] Komentarzy: [5]

Konkurs MiWo Lubliniec

MiWo Lubliniec produkuje kamizelkę z chwytem szybkowyczepnym QR /Quick Relase/ umożliwiającym błyskawiczne zrzucenia kamizelki w sytuacjach tego wymagających (szybka ewakuacja, postrzał, tonięcie itp), przystosowana do umieszczenia wewnątrz 2 miękkich wkładów balistycznych (przód, tył) oraz 4 płyt (przód i tył oraz dwie boczne małe). Kamizelka oferuje możliwość zbudowania pełniejszego pancerza. Posiada możliwość dopięcia naramienników o różnych rozmiarach, kołnierza chroniącego szyję, osłonę krocza. Elementy te nie są sprzedawane w zestawie z kamizelką. W razie potrzeby, można je zamówić osobno. Kamizelki wykonane w kamuflażu multicam mają naszyte taśmy również w kamuflażu multicam. Na pozostałe wersje kamizelek naszywamy taśmy jednobarwne.
Zdjęcie: MiWo Lubliniec
Zajrzyj do pełnego tekstu, aby przeczytać pytanie konkursowe i wygrać nagrodę od MiWo Lubliniec. Czytaj dalej...
Dodał: Mario75 W kategorii: Broń ostra Czytań: [20864] Komentarzy: [0]

Sztorm na pokazach w Bornym Sulinowie

W dniu 2010.05.01 odbył się pokaz Grupy Działań Nieregularnych "SZTORM" z Koszalina w ramach promocji środowiska ASG. G.D.N. "SZTORM" został wysłany przez Koalicję Północ w porozumieniu z Rudą. Pokaz G.D.N. "SZTORM" gościło podczas festynu lotniczego w Bornym Sulinowie.
Zobacz film oraz opis przeprowadzonych elementów pokazu...
Dodał: Mario75 W kategorii: Broń ostra Czytań: [23589] Komentarzy: [0]

Najnowsze wynalazki

Sami wiecie jak szpej często ciąży i jest niewygodny projektanci z Archanger Armor's znaleźli na to rozwiązanie.

Dodał: Marduk W kategorii: Szpej Czytań: [22147] Komentarzy: [5]

Kuluary Krakowskiego Targu - czyli czym mogą Nas Koledzy zastrzelić...

Kuluary Krakusów na Borneo 2010 czyli jak można zrobić majówkę w majówce. Dowiemy się w dalszej części artykułu czemu służyło przebranie za Krakusów. Szkoda, że wielu nie wiedziało o co chodzi i czy aby na pewno ma to sens.
Zdjęcie made by Bazia. KPM podczas gry w badmintona na Borneo 2010 ku uciesze gawiedzi. Za pokazy cyrkowe nie musieliśmy na szczęście dopłacać.
Będąc ciekawym czym kierowali się Modelarze przeprowadziliśmy wywiad. Wywiad pozyskał zaskakujące wręcz informacje...
Dodał: Mario75 W kategorii: Szpej Czytań: [31978] Komentarzy: [17]

Majówka z ASG "Borneo 2010" nietypowe w tym roku...

Część 1 Informacje z pola walki: Borneo 2010 - majówka z ASG
Od lewej Team KPM: Pastuch-Puzel Wielbłąd-Sokół, Danilov, Pastuch-Szu Rowerzysta Józek nie jest z Team KPM, jechał po Platona - BM wie o co chodzi ;) czytaj artykuł...
zdjęcia made in Sokół: http://www.sokol.slupsk.pl/Borneo2010/pages/image/imagepage84.html
Dodał: Mario75 W kategorii: Szpej Czytań: [24500] Komentarzy: [6]

Słownik pojęć airsoftowych

Słownik pojęć airsoftowych Są tu zawarte wszystkie zwroty, skróty wyrazowe i powiedzenia używane przez maniaków ASG.
Czytaj dalej...
Dodał: Jacek1246 W kategorii: Szpej Czytań: [24614] Komentarzy: [2]
Kalendarz
<< Styczeń 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Niemcy zamykają Zbrojownia Radio ASG KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Combat Arctic Combat Homemade Libia Alice Custom Zwycięzcy wrzesień Act od Valor
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:19,309
Wczoraj:32,921
W tym tygodniu:172,716
W tym miesiącu:720,226
W tym roku:720,226
Wszystkich:69,067,652
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: