Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:08
Zachód słońca: 15:18
Dzień trwa:
8 Godzin 09 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:24
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Manewry Koalicji Północ Kończewo 2010731 - 20100801Podczas wspólnego integracyjnego ogniska, mieliśmy możliwość porozmawiać o ważnych dla Koalicji Północ sprawach, również o przyszłości i rozpoczętych paru projektach, które niebawem ujrzą światło dzienne. Osoby zaangażowane w różne projekty opowiadały i tłumaczyły Kolegom różne ich niuanse, aby była pełna jasność. Rozmowy przy jadle i napoju trwały do późnych godzin nocnych i zakończyły się gromkimi śmiechami.Przejdźmy jednak do głównego celu wyprawy: Manewrów Koalicji Północ na zasadach MCS.
Podzieliliśmy się na dwie frakcje, tak aby ilość wojowników była w miarę równa. Zatem po jednej stronie stanęli Ghost Team Słupsk Terenowego oraz RRoK Navy Seals Koszalin MaraSa. Po drugiej stronie stanął Team 75th Ranger RGT Koszalin. D-ca Rangers czyli piszący ten tekst Mario został jeńcem, którego należało odbić w pkt. nr 1. Rangers wyruszyli wcześniej na miejsce ustalone na mapie jako start ich misji. Terenowy z MaraSem ustalili wspólnie strategię oraz poszczególne ruchy taktyczne i rozstawili ludzi. Rangers wg. ustaleń wyruszyli uwolnić jeńca, którego całe oporządzenie oraz karabin nieśli ze sobą. Miejsce przetrzymywania jeńca było nad jeziorkiem blisko pomostu. Pilnujący jeńca pozostawili go związanego w terenie półotwartym, a sami zajęli pozycje w pobliskich gęstwinach. Rangers uderzyli z dwóch stron. Jeden z Fireteamów nadrzucił trasy i obszedł jezioro. Uderzyli jednocześnie z dwóch stron ku zdziwieniu obrońców. Następnym punktem było zdobycie składu amunicji.

Jako, że wywiad donosił iż główną drogą w lesie mogą poruszać się patrole, przemieszczano się gęstym lasem. Dwa Fireteamy asekurowały się wzajemnie pozostając w odległości pozwalającej wykonać flankowanie.

Po zdobyciu dużego pocisku w pkt. 2, który był artefaktem w sztabie amunicji, należało utrzymać teren przez 10 minut zabezpieczony bez żadnego ostrzału.

Wracając do składu amunicji, około dwie minuty po przekroczeniu 10 minut zabezpieczenia terenu, zauważono ruch na godzinie pierwszej. Okazało się iż przemieszcza się z ludźmi Terenowy. Jako iż najważniejsze było zdobycie artefaktów i udanie się do lądowiska w celu ewakuacji, unikaliśmy kontaktu i najczęściej zrywaliśmy go. W tym przypadku, aby zaoszczędzić czasu jednemu z Fireteamów, Fireteam Skury pozostał w zabezpieczeniu Składu Amunicji, a drugi wyruszył kontynuować misję i kierował się na mostek pod którym znajdowała się radiostacja. Firteteam Skury zatrzymał skutecznie przeciwnika. Fireteam Dantee'go zerwał kontakt po drodze do punktu przeprawy przez rzekę. Rzeka nie była głęboka, spokojnie można było ją przejść nie używając lin do przeprawy.


Określono iż po zabezpieczeniu zerwaniu kontaktu Fireteamu Dantee'go drugi Fireteam Skury będzie kontynuował przemieszczanie się lasem wzdłuż drogi w stronę mostu, aby zacząć atak frontalny od północy na pkt. 3. Fireteam Dantee'go miał uderzyć od południa przeprawiając się wcześniej przez rzekę i w ukryciu zarośli przemieścić się jak najbliżej mostku czyli pkt. 3. Po zdobyciu pozycji wskoczyłem pod mostek wyciągnąć radiostację. Dodam w tym miejscu iż niesieniem artefaktu zajął się Oski, syn Fubara. Niesienie artefaktu eliminowało na ten czas z użycia broni. Również osoba która używała radia, detonowała ładunki czy wykonywała inne czynności, które określono limitem nieprzerwanych ostrzałem 10-ciu minut nie mogła używać broni. W czasie zabezpieczania terenu mostka przez dziesięć minut, dwa Fireteamy połączyły się aby ponownie D-cy dokonali analizy i ustalili następny plan działania.

Następnym i ostatnim elementem było dotarcie z artefaktami na miejsce lądowiska w pkt. 4, wezwanie śmigłowca ewakuacyjnego, który przyleci dopiero po 10-ciu minutach bez wystrzału od wezwania śmigłowca. Fireteamy dotarły do lądowiska z dwóch różnych destynacji. Tym razem nie napotkano żadnego oporu. Znowu zabezpieczono teren obroną kołową. Wezwana helikopter, a po 10-ciu minutach odpalono flarę wskazując miejsce lądowania i zakończenia misji.


Każde zadanie po wykonaniu wiązało się z 10-cio minutowym zabezpieczeniem w ten sam sposób terenu.Reszta szczegółów jest okryta tajemnicą w związku z nieujawnianiem wszystkich działań taktycznych, które posłużą w przyszłości do wspólnych działań Koalicji Północ.


Wniosek jaki wyciągnięto to fakt iż najlepiej podczas takich ćwiczeń milsimowych zlecić zdobycie tych samych artefaktów o wielokrotnie większej ilości obydwu ekipom. Wówczas każdy ma podobną szansę i jest większy nacisk na rozwiązania taktyczne. W taki sposób przygotowano Milsim Cannabis Commando. Zatem D-cy Teamów stwierdzili iż postaramy się aby tak właśnie wyglądały następne Ćwiczenia Koalicji Północ.


Po zakończeniu misji milsimowej i podsumowaniu oraz wyciągnięciu wniosków, część wariorów stoczyła ze sobą parę potyczek, które w późniejszym czasie stały się podwaliną do nowego projektu, który obecnie opracowują Patol z Rangers i MaraS z RRoK Navy Seals. Krótkie potyczki były bardzo dynamiczne i widowiskowe, zwłaszcza że widownia miała dobry punkt obserwacyjny.


Podsumowując spotkanie integracyjne było bardzo udane, działania w terenie bardzo owocne. Jednym słowem więcej takich ćwiczeń Koalicjantów. Zabawa była przednia! Dziękuję Wam Koledzy i Koleżanki za liczne przybycie, które poskutkowało się zjawieniem całego składu gospodarzy Ghost Team Słupsk, niewielkim brakiem w szeregach Rangers, oraz prawie całym składzie RRoK Navy Team.


Przed nami Panzerfaust, z którego mam nadzieję iż będziecie mogli przeczytać relację zarówno ze Sztabu jak też pola walki. Postaramy się również o materiał filmowo-zdjęciowy z tych dwóch miejsc.Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Gruby dnia August 06 2010 11:42:09
Mariusz , jakoś tak chaotyczna wyszła Ci ta relacja. Jak bym nie był na "tam na miejscu" to szczerze mówiąc nie wiedziałbym o co kamanKrzywi się
#2 | Mario75 dnia August 06 2010 12:53:08
Pisałem relację na kolanie jadąc z Tobą do Szczecina po wizę Uśmiech Trzeba było mnie nie zagadywać Uśmiech Następnym razem może ktoś inny napisze to mnie trochę odciąży Uśmiech

Zresztą podziękowania dla Leona, Sundownera, Marduka, Jacka, HoHoLa, Patola, Terenowego, Bladego, Technofilii, MaraSa, Spatka za wstawianie News'ów. Zawsze to mniej pracy jeśli robi to więcej osób, a i miło poczytać coś nowego, oraz zobaczyć fajnie zmontowane materiały.

Niebawem News zobaczymy też od Dantee'go i Reniego. Może Harper napisze również coś ciekawego bo ma dobrą rękę do pisania.

Zapraszam wszystkich do pisania News. Przedstawcie relacje z Waszych spotkań, parę zdjęć. Pozwólcie innym poczytać co u Was słychać.

EDIT: Gruby postarałem się trochę to poukładać bardziej i poprawić. Jak coś to możesz poprawić mój tekst, bo nie wiem co mogę więcej z niego wycisnąć.
#3 | renifer181 dnia August 06 2010 18:09:36
Manewry były bardzo udane Uśmiech
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Grudzień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Podcast ASG Zbrojownia Radio ASG Niemcy zamykają Combat Oddał rękę Elektryczny Blow Back Zmiana Tajna broń KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:9,140
Wczoraj:32,043
W tym tygodniu:146,051
W tym miesiącu:72,016
W tym roku:10,678,070
Wszystkich:67,395,570
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: