Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:08
Zachód słońca: 15:18
Dzień trwa:
8 Godzin 09 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:24
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

20-22 sierpnia 2010, STALKER, Nadole


6.06.1998r.
Zdaniem raportu, w skład którego wchodziło WHO i ONZ, bezpośrednio w wyniku katastrofy zmarło 40 osób, ponad 200 000 zachorowało na chorobę popromienną, a z otaczających elektrownię terenów w promieniu 30 km ewakuowano ponad 350 tys. ludzi, tworząc zamkniętą strefę ochronną. Reaktor typu WWER-440, który uległ awarii, pokryto betonowo-stalową osłoną zwaną sarkofagiem.

9-27.06.1998r.

Wejherowo zostało całkowicie ewakuowane, południowa krawędź została ogrodzona siatką z drutem kolczastym, jest patrolowana. Idąc przeciwnie do kierunku wskazówek zegara, Reda została cudem ocalona i jest miastem granicznym. Droga na półwysep leży na krawędzi, pozostano więc na ogrodzeniu krawędzi siatką i patrolach. W samym Pucku znajduje się posterunek Strefa Wschód. Miejscowości takie jak Celbowo, Połczyno, Zdrada r11; zostają całkowicie wysiedlone i zamknięte. Granica ciągnie się na krawędzi pól uprawnych Gnieżdżewa, wieżyczki strażnicze z kamerami noktowizyjnymi czuwają nad tym, żeby do środka nie przedostał się nikt niepowołany. Na drodze od strony Karwieńskich Błot powstaje główny posterunek Strefa Północ. Dalej na zachód widoki jak za Puckiem, płot i wieżyczki. Niestety główna droga znajduje się wewnątrz zamkniętej strefy, więc wzdłuż morza wytyczono objazd drogi 213. Dalej ciągną się kolejne opuszczone wsie r11; Wierzchucino, Słuchowo, Lublewo. W Choczewie posterunek Strefa Zachód. Dalej na południe r11; kolejna niekończąca się linia płotu r11; praktycznie aż do Luzina, gdzie znajduje się posterunek Strefa Południe A. W związku ze stratą drogi krajowej numer 6, cały ruch jest kierowany wieloma objazdami, najczęściej jednak kierowcy wybierają drogę numer 20 (lepiej trzymać się od Strefy z daleka). Dalsze zasieki sięgają aż do drogi 218 w kierunku Nowego Dworu Wejherowskiego, gdzie umiejscowiono posterunek Strefa Południe B. Wyludnionego, pięćdziesięciotysięcznego miasta Wejherowa nie zamieszkuje teraz nikt. Awaria reaktora w Żarnowcu i wywołana nią chmura radioaktywnego pyłu osiadła na lasach w okolicach Kąpina. Wejherowo, chociaż nie ucierpiało aż tak bardzo (w końcu leży kawałek drogi od samej elektrowni), ze względów bezpieczeństwa zostało wykreślone. Domy straszą brudnymi szybami, wszędzie walają się resztki śmieci.


13.05.2003r.
Gdzieniegdzie grasują stada dzikich psów. Rdzawe od deszczy samochody stoją na sflaczałych oponach już od wielu lat. Awaria miała miejsce raptem pięć lat temu, a mimo to całość sprawia wrażenie, jakby było nieużywane od stuleci. Na klatkach schodowych walają się upuszczone w pośpiechu zabawki, podobnie jak leżące maski, wszystko przykryte centymetrową warstwą kurzu.Miasto powoli zostaje odbijane przez naturę r11; trawniki wyglądają jak polany, krzewy samosiejki pokrywają niegdyś zadbane przestrzenie, żywopłoty rozpleniły się okrutnie i całe ogródki przed blokami wyglądają jak wielka dżungla. Na ulicach często spotyka się sarny, lisy, zające.
Do elektrowni, swojego miejsca pracy, mieszkańcy osiedla Kaszubskiego mieli całkiem blisko. Wsiadali w autobus i podjeżdżali kawałek do dworca głównego. Dalej do SKMki, która wiozła ich jednotorową zelektryfikowaną linią prosto pod samą elektrownię.

Teraz, opuszczone składy SKM stoją przy peronie w Wejherowie. A czas ich nie oszczędza.Gdzieś około roku 2006Do Strefy docierają jednak pierwsi stalkerzy r11; plądrują mieszkania, szukając biżuterii i pieniędzy pozostawionych w szufladach. Nie gardzą jednak także drobniejszą elektroniką. Działają w cieniu, często po zmroku. Zanim dostaną się do środka, muszą wykopać tunel pod płotem, w odpowiednim miejscu. Często przygotowanie przejścia trwa parę dni a podkop zaczyna się kilkadziesiąt metrów wcześniej. Wiele osób wykazuje się inwencją i pomysłowością. Zamiast przedzierać się przez kordon zaraz przy granicy Wejherowa, przebijają się przez zachodnią granicę, gdzie płot biegnie środkiem lasu. Patrole są tu rzadsze, mimo to do Wejherowa daleka droga. Większość pojazdów pozostawionych w gospodarstwach nie nadaje się do wykorzystania, ze względu na promieniowanie, zniszczenie mechanizmów przez czas, czy brak paliwa. O elektryczności można również zapomnieć, wobec tak dużej awarii sieć została odcięta. Mimo to proceder się nasila, kilka osób ginie bez śladu. Kilka innych zostaje śmiertelnie napromieniowanych.Trailer I


Wreszcie do Strefy wędruje broń palna, kiedy po paru nocach piłowania, grupa stalkerów włamała się do magazynów jednostki wojskowej. Wielu z nich łączy się w grupy poszukiwawcze. Organizują szybkie transporty. Wojsko wie o obecności coraz to większej liczby osób wewnątrz Strefy, nie potrafią jednak powstrzymać procederu, nawet pomimo nasilenia patroli. Nie mają też odwagi wkroczyć do środka r11; nie dysponują żadnymi mapami stref napromieniowania. Jedyne, na co mogą sobie pozwolić, to atak z powietrza. Początkowo nad Strefą latają Mi-8 na misjach rozpoznawczych, badając przy okazji poziomy emisji radioaktywnych w różnych miejscach. Kiedy jednak prasa dowiaduje się o skali procederu, a głównodowodzący siłami kordonu omal nie zostaje zdymisjonowany, na niebie pojawiają się Mi-24. Niszczą kilkanaście ciężarówek na drogach, strzelają do uciekających z płonących wraków pieszych. Główne kanały przerzutowe zostają odcięte.Trailer IIPoczątek roku 2007r.

Drogi pustoszeją po raz kolejny, a kwatery główne przenoszą się w podziemia. Wkrótce jednak, gdy Wejherowo zostaje wyczyszczone ze wszystkich wartościowych przedmiotów, coraz więcej wypraw kieruje się na północ, w kierunku EJŻ. Nie tyle jednak interesuje ich energia elektryczna, co dokumentacje i sprzęt pozostałe w laboratoriach rozsianych dookoła elektrowni. Ponadto liczne napromieniowane obszary odstraszały pierwszych stalkerów r11; tereny dookoła samej elektrowni są nietknięte i wciąż znajduje się na nich wiele cennych rzeczy. Dodatkowo są tam unikatowe rośliny i zwierzęta; pod wpływem promieniowania wykształciły wiele nowych, niespotykanych cech. Gdy cena na czarnym rynku za zmutowanego kalafiora sięgnęła 40 tys. zł, ryzyko zaczęło podejmować coraz więcej osób. Jednak bycie z dala od rodzimej bazy było równie niebezpieczne ze strony Strefy, co od innych stalkerów. W końcu broń miał tam praktycznie każdy r11; nie trzeba było się więc dużo natrudzić, żeby w prosty sposób odebrać komuś owoc kilkudniowych poszukiwań.

Pierwsi stalkerzy, którzy odważyli się pójść na północ, zwali się Hindus, Punisher, Ichvander, Pix, Hannon oraz Rogal.
28.09.2009r.

Grupka pierwszych stalkerów, kilka kilometrów od serca strefy, tworzy w opuszczonym hotelu miejsce, gdzie zostaje zebrana cała społeczność stalkerów. Wiedzą, że tutaj znajdą schronienie, jedzenie, jakiś dodatkowy sprzęt oraz będą mogli zarobić, robiąc różne zadania.

28.03.2010 r.
Przy terenach Opuszczonego Hotelu "Nadole" przybywa więcej stalkerów, oraz wojsko. Jako, iż okolica jest bardzo niebezpieczna, dogadują się z Barmanem, i mogą wchodzić do baru, spokojni o swoje życie. Natomiast na zewnątrz nie jest już tak kolorowo. Dalej trwa wojna między wojskiem, a stalkerami. W tym dniu toczą się największe starcia, jednak wieczorem bitwy ustają, i znów zapada spokój na kilka miesięcy....

30.5.2010r.
Do hotelowca dociera kolejny odział wojska. Zakładają swoją jednostkę przy opuszczonych garażach, niedaleko baru. Przez 2 miesiące w tej części zony zaszło dużo zmian. Między innymi technik-naukowiec tworzy swoje małe laboratorium na wschodniej części hotelowca. Powstała nowa frakcja "Zjawy", której dowódca jest stalker o ksywie Noro. Wytworzyły się nowe nieznane anomalie, a także emisje są częstsze niż zwykle. W tym dniu znowu toczą się krwawe walki, w szczególności między Zjawami, a wojskiem, które zostało tutaj wysłane by zniszczyć tą frakcje. Pozostali stalkerzy albo omijają walki, albo dogadują się z jakąś ze stron konfliktu. Wieczorem, ci co przeżyli, zbierają się w barze przy ciepłym jedzeniu oraz butelkach wódki. Na kilka dni znowu w tej części strefy zapada spokój.

10.06.2010r.
Między stalkerami zaczyna krążyć plotka o złotej kuli. Legenda, mówi, że ma ona moc uzdrawiającą, chroni przed anomaliami oraz emisjami. Naukowcy dają zadania na tysiące rubli, za jej znalezienie. Nikt nie wie, jaką naprawdę ma moc złota kula.
Niedawno powstała nowa frakcja, na czele z Rogalem. Wszyscy szykują się na nowy konflikt między frakcjami.


Jak zapewne zauważyliście, jest tu trochę nawiązań do gry oraz książki. Całość została jednak oparta na troszkę innych założeniach, których część została przedstawiona powyżej, a całość w opisanym przeze mnie artykule analizującym całą sytuację, ubiór, wyposażenie Stalkerów etc. dostępną pod adresem -> http://raw.pl/anonim/stalk.rar

Ostatnie 2 edycje oznaczone jako "BETA" na których testowaliśmy i dopieszczaliśmy pewne rozwiązania udały się bardzo dobrze i wiele z nich wynieśliśmy. Jednym z doświadczeń było to, że nagle pojawiło się mnóstwo osób, chociaż nikt wcześniej nie zgłaszał chęci, co popsuło nam trochę fabułę. Dlatego od tej wersji rejestracja na naszym forum http://stalker.hindus.pl/forum/ jest obowiązkowa :!:

Dodatkowo na organizację, stylizację terenu, zakup części do detektorów (tak, działających, to nie atrapa z migającą diodą), artefaktów - wydaliśmy ogromną kasę. Byłoby nam bardzo miło, gdyby zwróciła się chociaż połowa, dlatego wprowadziliśmy obowiązkową składkę 30 PLN (jak za 2 doby mega zabawy, chyba niezbyt wygórowana cena). Jeśli ktoś był na poprzednich wersjach, to co wpłacił nam wtedy, może odjąć od kwoty wpisowego na sierpniową imprezę.

Wprowadziliśmy mechanizm frakcji. I właśnie, nie są to odgórnie narzucone frakcje typu "bandyci" albo "wolność" czy "powinność". Jedną narzuconą frakcją jest Wojsko, używające wz-tek (i ten mundur jest zarezerwowany tylko dla nich, tzn. spodnie wz + kurtka cywilna dla stalkerów jest OK, ale w bluzie WZ już bym się nie pojawił, bo zostałbym potraktowany jako wojak i odstrzelony :P). Wracając do tematu - wojsko ma swoje przywileje i ograniczenia (wszystko jest u nas na forum).
Natomiast cała reszta nie-wojskowa jest stalkerami. Każdy Stalker może założyć frakcję (nawet jednoosobową) jeśli tylko spełni odpowiednie warunki.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem - a zainteresowanych odsyłam jeszcze raz na stronę projektu http://stalker.hi....pl/forum/ Link
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | chenjinyan dnia October 10 2018 10:40:48
20181010xiaoke
nike revolution
kate spade new york
cheap uggs
coach factory outlet
coach factory outlet
cheap jordan shoes
canada goose
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet online
pandora jewelry
coach outlet store online
coach factory outlet online
canada goose outlet
michael kors handbags
nfl jerseys
coach handbags online outlet
christian louboutin
ralph lauren
uggs outlet
canada goose outlet store
nba jerseys wholesale
christian louboutin outlet
christian louboutin
christian louboutin sale
polo ralph lauren factory store
christian louboutin sale
canada goose outlet store
cheap jordan shoes
coach outlet store online
coach factory outlet
north face
cheap jordan shoes
the north face
polo ralph lauren outlet
supreme shirts
michael kors outlet online
polo ralph lauren outlet online
christian louboutin
ugg outlet online
michael kors uk
pandora charms
pandora charms
ugg boots clearance
canada goose jackets
ugg boots
coach outlet canada
coach outlet store online
canada goose outlet
cheap jordan shoes
michael kors factory outlet
golden state warriors jersey
louboutin shoes
canada goose outlet store
red bottoms
oakley sunglasses sale
montblanc pens
kate spade handbags
moncler outlet store
canada goose coats
cheap ugg boots
christian louboutin
kate spade new york
michael kors outlet clearance
coach outlet store online
coach outlet online
cheap ugg boots
polo pas cher
nike outlet online
coach outlet online store
broncos jersey
barbour jackets outlet
nfl jerseys wholesale
canada goose outlet online
uggs outlet
christian louboutin
coach factory outlet online
[url=http://www.poLolaurenoutlet.us.com]polo outlet[/url]
michael kors outlet online
coach outlet store
polo ralph lauren outlet online
michael kors handbags
cheap jordans
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren outlet
canada goose outlet store
louboutin shoes
polo ralph lauren
ray ban sunglasses outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet clearance
ugg outlet,ugg outlet stores
uggs outlet online
ugg boots
pandora outlet
coach factory outlet
air jordan shoes
mbt outlet
cheap jordan shoes
kate spade handbags
pandora jewelry outlet
lacoste pas cher
coach outlet store online
pandora jewelry
canada goose
kate spade outlet store
ugg outlet online
ralph lauren polo shirts
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
pandora outlet
coach factory outlet
miu miu outlet
cheap jordans
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach factory outlet
canada goose outlet store
pandora jewelry
tory burch outlet online
ugg boots clearance
ugg boots
coach outlet
ugg outlet
under armour outlet
michael kors outlet store
coach outlet store online
cheap ray ban sunglasses
air jordan shoes
michael kors outlet online
nike shoes on sale
michael kors outlet clearance
fitflops sandals
canada goose jackets
pandora charms sale clearance
coach factory outlet online
jordan shoes
canada goose outlet online
polo ralph lauren
polo ralph lauren shirts
coach outlet online
canada goose
ray ban sunglasses outlet
coach outlet online
ugg outlet
balenciaga sandals
cheap jordan shoes
cheap air jordans
ralph lauren factory store
pandora charms outlet
louboutin shoes
coach outlet online
ray ban sunglasses outlet
jordan shoes
ralph lauren polo
pandora jewelry
coach outlet store online
ugg boots
canada goose
moncler jackets
mbt scarpe
canada goose outlet online
ugg boots on sale
ugg boots clearance
uggs outlet
coach factory outlet
polo outlet online store
ugg outlet store
cheap jordans
ugg outlet
coach factory outlet online
michael kors outlet
canada goose coats
gucci outlet online
uggs outlet online
uggs on sale
michael kors outlet clearance
kate spade handbags
michael kors outlet clearance
coach factory outlet
michael kors outlet clearance
christian louboutin
cheap ugg boots
chrome hearts clothing
air jordan shoes
michael kors outlet clearance
harden vol 2
michael kors outlet clearance
jordan shoes
uggs outlet
coach factory outlet
pandora charms outlet
kate spade outlet online
polo ralph lauren outlet
moncler outlet
ugg boots clearance
tory burch outlet store
air jordan shoes
michael kors outlet
mbt shoes outlet
kate spade outlet online
ugg boots on sale 70% off
pandora jewelry
kate spade purses
canada goose jackets
moncler outlet store
coach factory outlet
canada goose uk
longchamp solde
canada goose outlet store
nhl jerseys wholesale
nike outlet
houston texans jersey
burberry outlet stores
kate spade
ugg outlet store
uggs outlet online
michael kors outlet
christian louboutin
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
canada goose outlet sale
supreme shirts
off white outlet
cheap michael kors handbags
air jordan shoes
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin sale
coach factory outlet
ugg outlet online
canada goose outlet store
coach outlet store online
chrome hearts jewelry
ralph lauren outlet
ugg boots
barbour mens jackets
pandora jewelry
kate spade outlet store
michael kors outlet store
christian louboutin shoes
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
kate spade handbags
coach factory outlet
ugg boots
canada goose outlet store
ugg outlet online
moncler outlet online
christian louboutin sale
manolo blahnik
christian louboutin
michael kors
cheap jordans
ugg boots
michael kors outlet
uggs outlet
canada goose
cheap air jordans
ugg outlet
coach factory outlet online
canada goose
ralph lauren outlet
ugg boots on sale
christian louboutin sale
jimmy choo shoes
longchamp pas cher
supreme
coach outlet store online
oakley sunglasses wholesale
mbt shoes clearance
canada goose outlet online
true religion outlet store
red bottoms
san antonio spurs jersey
pandora outlet
prada shoes on sale
coach outlet
michael kors outlet clearance
louboutin outlet
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren shirts
coach outlet online
uggs canada
ralph lauren outlet
canada goose uk
nike shoes on sale
ugg boots outlet
kate spade purses
michael kors outlet clearance
pandora outlet
christian louboutin sale
uggs outlet online
cheap jordans
ugg boots clearance
cheap jordan shoes
uggs outlet
pandora jewelry
cheap jordan shoes
coach outlet store online
adidas outlet store
kate spade new york
michael kors outlet online
uggs outlet online
kate spade
cheap jordans
ugg boots clearance
nike air max schweiz
pandora outlet
oakley sunglasses wholesale
coach outlet
polo outlet
coach outlet store online
uggs outlet online
red bottoms
jordan shoes
ugg boots for women
chrome hearts sunglasses
louboutin shoes
jerseys wholesale
pandora outlet
cheap jordan shoes
ugg boots outlet
air jordan shoes
coach outlet store online
kate spade handbags
coach outlet online
ugg outlet online
polo ralph lauren shirts
uggs outlet
baltimore ravens jersey
kate spade sale
christian louboutin sale
michael kors outlet clearance
canada goose sale
adidas shoes
michael kors outlet online
ralph lauren homme
coach outlet store online
nike outlet store
christian louboutin sale
ugg outlet store
tory burch handbags
michael kors outlet clearance
cheap oakley sunglasses
uggs outlet
coach outlet online
coach outlet store
ralph lauren
christian louboutin
coach factory outlet
ray ban sunglasses outlet
canada goose
moncler outlet
cheap jordan shoes
nike nba jerseys
cheap jordan shoes
michael kors outlet online
hermes online
canada goose jackets
ralph lauren polo
coach outlet store online
pandora jewelry
mbt outlet
michael kors outlet online
uggs outlet online
uggs outlet online
ugg outlet
ugg outlet online
ray ban sunglasses sale
uggs outlet online
nike shoes on sale
christian louboutin
canada goose jackets
ralph lauren polo outlet
cheap oakley sunglasses
pandora charms
moncler outlet store
true religion jeans sale
ralph lauren outlet
christian louboutin
canada goose jackets
cheap air jordans
canada goose jackets for women
michael kors outlet clearance
true religion outlet store
burberry outlet sale online
pandora outlet
ralph lauren
air jordan shoes
ugg boots
canada goose jackets outlet
tory burch sandals
coach factory outlet
kate spade
broncos jerseys
canada goose outlet online
canada goose uk
longchamp outlet online
49ers jerseys
ralph lauren outlet online
cheap ugg boots
coach outlet online
ray ban outlet online
christian louboutin
basketball sneakers
adidas outlet store
new york knicks jerseys
tory burch outlet store
christian louboutin sale
canada goose
polo ralph lauren shirts
nike shoes sale
air jordan retro
denver broncos jersey
colts jersey
coach factory outlet
tory burch outlet store
ralph lauren
canada goose outlet
lacoste outlet
moncler
kate spade
ugg boots on sale 70% off
kate spade new york
cheap ray bans
north face
north face
jordan shoes
michael kors outlet clearance
christian louboutin shoes
nfl jerseys wholesale
pandora jewelry
kate spade handbags
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
christian louboutin
michael kors outlet online
jordan shoes
christian louboutin
canada goose jackets clearance
fitflops shoes
cheap oakley sunglasses
red bottoms
coach outlet store online
cheap ray ban sunglasses
cheap jordan shoes
malone souliers shoes
mbt shoes clearance
michael kors online
cheap ugg boots
swarovski jewellery
ugg boots clearance
ugg boots
adidas shoes
michael kors outlet store
kate spade purses
pandora jewelry
canada goose outlet
coach factory outlet
christian louboutin sale
coach factory outlet online
coach factory outlet online
christian louboutin
cheap uggs
polo ralph lauren outlet
the north face
oakley sunglasses wholesale
cheap jordan shoes
canada goose outlet
ugg outlet online
supreme uk
ugg boots
coach outlet store online
christian louboutin sale
ugg outlet online
coach outlet online coach factory outlet
canada goose jackets
coach factory outlet
coach factory outlet
supreme shirts
cheap air jordans
givenchy handbags
pandora charms sale clearance
canada goose outlet online
coach outlet store online
ray ban outlet store
uggs outlet online
canada goose jackets
michael kors outlet online
pandora charms
cheap ugg boots
nhl jerseys for sale
pandora jewelry outlet
red bottoms
north face outlet
jordan shoes
ugg outlet online
true religion jeans sale
ugg outlet
longchamp pas cher
coach outlet store online
ray ban sunglasses outlet
uggs outlet online
coach outlet online
ugg boots clearance
coach outlet online
cheap jordan shoes
canada goose jackets sale
adidas crazy
air jordan shoes
ralph lauren polo shirts
louboutin shoes
polo ralph lauren outlet
canada goose jackets clearance
christian louboutin sale
canada goose outlet store
nike factory shoes
mulberry bags
polo ralph lauren
michael kors outlet online
canada goose outlet online
ugg boots clearance
polo ralph lauren outlet online
uggs outlet online
ugg outlet
coach factory outlet
cheap air jordans
canada goose jackets
true religion jeans
christian louboutin sale
jordan shoes
michael kors uk
coach factory outlet
air jordan shoes
michael kors outlet clearance
moncler jackets
kate spade purses
nfl jersey wholesale
mlb jerseys wholesale
moncler coats
jordan shoes
light up shoes
ugg boots
suicoke sandals
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses outlet
ugg outlet
ugg boots outlet
michael kors outlet store
cheap ugg boots
ugg boots
coach factory outlet
canada goose outlet store
cheap oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet online
michael kors outlet clearance
michael kors outlet store
swarovski crystal
ugg boots
coach factory outlet online
christian louboutin sale
christian louboutin
coach outlet store
ralph lauren polo shirts
swarovski crystal
true religion jeans for men
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Grudzień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Homemade Libia Zbrojownia Arctic Combat Tajna broń Combat Survival KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG MG 42 by MG Schutze Mndur Gorka E SPOS Oddał rękę
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:9,260
Wczoraj:32,043
W tym tygodniu:146,171
W tym miesiącu:72,136
W tym roku:10,678,190
Wszystkich:67,395,690
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: