Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:08
Zachód słońca: 15:18
Dzień trwa:
8 Godzin 09 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:24
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

" Kroniki Bichaća"
Historia.
10 15 mieszkanie


W rśrodku nocyr1; ze snu wyrwało mnie największe przekleństwo XXI wieku. Kiedy już odebrałem ten cholerny telefon mój głos ociekał serdecznością i miłością.
-Czyś Ty, k**wa, o**ujał?! Wiesz, która godzina?!
-Nie, nie o***jałem, ale niewiele brakuje. Jest 10 15 i normalni ludzie są już od trzech godzin w pracy.
-ALE JA NIE JESTEM NORMALNY!! r11; mój wrzask nie zrobił na Edku wrażenia.
-Wiem. I nie interesuje mnie to r11; a jego spokojny ton, w**rwiał mnie niepomiernie r11; a wręcz gówno mnie to obchodzi. Rusz dupę i dawaj gazem do firmy. Stary wrzeszczyr30;
Teraz to mnie zatkało, a w głowie odezwał się alarmowy buczek. Edek musiał to wyczuć, bo dodał:
-Wszyscy się schodzą, nie tylko Ty dziś na mnie wrzeszczysz. Stary ruszył nawet Kasprzaka.
-Ale Kasprzak leży w szpitalu z nogą na wyciągur30; r11; do buczka dołączyły dzwony na trwogę.
-Laptop z kamerą i netem jest już w drodze do szpitala, na 11 00 jest zebranie wszystkich obecnych połączone z wideokonferencją dla reszty.
Mój buczek dostał zawału, a dzwony rozsypały w ryku huraganu. Ostatni raz coś podobnego było jak runęła z dnia na dzień Federacja, czylir30;
-Boże. Amerykanie się rozpadli, czy przeszli na komunizm?
-Gorzej. O 4 35 Bichaćczycy zestrzelili rozpoznawczy chamerykański F-35 należący do MSS i a o 7 ogłosili niepodległość. W ciągu trzech godzin 11 krajów z byłej Federacji i połowy Jewuropy uznało tę niepodległość i zaoferowało pomoc wojskową w jej obronie, a 14 innych pomoc dla Sabrii w zwalczeniu tego haniebnego buntu, w tym chamerykanie. Reszty dowiesz się na miejscu. r11; i rozłączył się. Zszokowanym wzrokiem wpatrywałem się w telefon, a w głowie ucichł huragan i zakołatało kołatało pytanie:
-Co to, do k**wy nędzy, jest Bichać?!

11 01 Narodowa Agencja Prasowa, Sala Posiedzeń, zebranie nadzwyczajne

-K**WA MAĆ!! r11; głos szefa dochodzący z korytarza nie pozostawiał nikomu złudzeń co do stanu psychicznego w jakim się znajduje. Człowiek zwany Buddą, Guru, który NIGDY nie przeklinał i słynął ze swojego spokoju i kultury osobistej, wzór TYSIECY dziennikarzy i studentów, NIEOFICJALNY doradca prezydenta, człowiek nazwany SUMIENIEM JEWUROPY wszedł i powiedział:
-Co za po****ny burdel!
Nawet jak z dnia na dzień runął słynny mur Federacji, Ojciec, jak go nazywali w agencji pracownicy ( bo taki był, jak ojciec, jak było trzeba to przytulił i człowiek to czuł i wiedział, ale i rklapsar1; też ) nie krzyczał. A już takie słowa?!?!? Wszyscy zaniemówili!
-Wszyscy już są?
-Działy w komplecie, 9 brak, z czego 7 jest on line, pozostałych dwoje z działu weryfikacji elektronicznej dotrze w ciągu 10 minutr30; - powiedział szef Archiwum, de facto tzw. Drugi.
-Dobra. To zaczynamy. Tadziu, wprowadź nas w sytuacje.- szef zawsze do swoich zaufanych ludzi zwracał się po imieniu.
- A więc tak. W skrócie: o 4 35 Bichaćczycy zestrzelili na pułapie 10000 metrów rozpoznawczy chamerykański F-35 należący do MSS i a o 7 00 ogłosili niepodległość. Do tej pory 11 krajów z byłej Federacji i połowy Jewuropy uznało tę niepodległość i zaoferowało pomoc wojskową w jej obronie, a 14 innych pomoc dla Sabrii w zwalczeniu tego haniebnego buntu, w tym chamerykanie. Generał Witalij Kliczko dowódca byłych Federacyjnych Sił Powietrznych na konferencji prasowej ze śmiechu nie mógł mówić, cytuje rA taki ładny był, niewidzialny, a banda wieśniaków go zdjęła!r1; Tu salwa śmiechu i r1;Pewnie z dwururki!r1;. Jak się można domyśleć chamerykanie dostali szału.
-Jasiu co możesz nam powiedzieć o tym burdelu? r11; pytanie było skierowane do Jana Kasprzaka naszego guru od bajzlu powstałego po upadku Federacji. Wie kto naprawdę pociąga za sznurki i najważniejsze dlaczego TO robi.
- Totalnie nic. To się po prostu nie trzyma kupy. Za czasów Federacji nie było tam nic szczególnego, ot rolniczo-leśne zadupie. Jak Federacja poszła w gruzy, fakt, mogli przejąć trochę sprzętu wojskowego, wtedy, wybuchło wiele lokalnych wojen i konfliktów, nie raz bardzo krwawych. Tłukli się dosłownie o wszystko, o wiarę, o pochodzenie, o kopalnie i surowce, raz nawet o mecz piłki nożnej. W tym wojennym tyglu rejon równiny Bichaćckiej był oazą spokoju. Nikt tam nie walczył i to było w sumie trochę niesamowite, bo przez ten region przetoczyły się dwie najkrwawsze wojny jedna religijna i słynna o mecz, co przeszła w etniczne czystki. Na powojennej fali wypłynęły właśnie Sabria i Horwycja. Niezbyt się lubią, a rejon Bichacia od samego początku był terenem spornym, o który mógł wybuchnąć konflikt, który mógłby przerodzić się w otwartą lokalną wojnę. Jednakże nie zmienia to faktu że to jest cholerne zadupie. Ja po prostu tego nie rozumiem. Nawet jeśli Sabria i Horwycja wezmą się za łby to i tak jest to nic nie znaczący konflikt lokalny! Mają trochę broni po Federacji, trochę nowszego sprzętu doszło im w trakcie wojen, ale nic czym mogliby zaszaleć. Zresztą nie jestem specem, ale wydaje mi się że aby ściągnąć z nieba z 10000 metrów F 35 potrzeba chyba czegoś więcej niż dwururki, nie jestem pewien ale i stingera byłoby chyba małor30;
-Takr30; -szef wyrwał się z zadumy, ale było widać że wraca rekin, który zwietrzył krew! r11;Dobra! Ruszamy do boju! Skoro tak, to trzeba się dowiedzieć o co tu chodzi! Trzeba dowiedzieć się jak doszło do zestrzelenia, i kto ma taką broń, dalej kto to jest ten Sołtys i czego chce, wreszcie o co tu NAPRAWDĘ chodzi!
-Szefier30; Ja chyba wiem z kim pogadaćr30;-zagaiłem nieśmiało, i nagle zapadła cisza. Wszyscy patrzyli na mnie, a ja tego nie lubięr30; Peszy mnie to i zaczynam się czerwienić jak uczniak.
-No dalej proszę, może jakieś szczegóły? r11; w głosie szefa nie było ironii, a zaciekawienie.
-Na uniwerku jest taki jeden profesor, on jest właśnie stamtąd. Robi jakieś badania ir30; No poznaliśmy się na jakimś spotkaniu ir30; noor30; eeeer30; no zapoznaliśmyr30;
-Tak, czyli tradycyjnier30; schlaliście się jak świnie i sprawdzaliście, który ma większego kut*sa. r11;Stary przejechał się po mnie bez litości.
-No nie zupełnie tak to byłor30;-Próbowałem się nieśmiało tłumaczyć, bo nie sprawdzaliśmy długości, a pisaliśmy sikami nasze nazwiska na śniegu. Cyrylicą jest to strasznie trudner30;
-Nieważne r11; uciął mi krótko r11; leć i wydobądź coś z niego.1330 Uniwersytet, Katedra Historii


Biuro Gorana znalazłem bez trudu, choć mało precyzyjne. Budynek Historii w sutenerze, trzecie drzwi po lewej za babskim sraczem. Zastukałem w odrapane drzwi i wszedłem. Na mój widok pulchny grubasek zerwał się z krzesła.
-Witaj, mordo kochana!!! Już myślałem żeś o mnie zapomniał! A tu telefon i Ty!! Chodź proszę, siadaj. Czego się napijesz? - Po błysku w oczach wiedziałem już że nie pytał o kawę, czy herbatę.
-Masz jeszcze to swoje paskudztwo? r11; zapytałem w nadziei, że wytrąbił już wszystko.
-Dla Ciebie znajdę jeszcze z litr! Ty wiesz co dobre, cwaniaku. r11; powiedział to z taką dumąr30; a mnie ciarki przeszły po plecach - litr Palinki. To cholerstwo destylują z wiśni i ma jakieś 50 procent. Złapały mnie dreszczer30; Może być ciężko.
Rozsiadłem się wygodnie i rozejrzałem. Właściwie to bardziej pasowałoby określenie pakamera niż biuro. 3 metry na jakieś 3 i pół. Wielgachne biurko, dwa krzesła i nie bardzo było już gdzie nogi wyciągnąć. Całe biurko zawalały jakieś papiery i notatki.
Kiedy na stole stanęła herbata, a Goran nalewał do szklanek zagadnąłem delikatnie.
-Słuchaj słyszałeś najnowsze wieści, Ty chyba gdzieś tam mieszkaszr30;
Goran skamieniał.
-Słyszałemr30; Źle się stałor30; Bardzo źler30; Tyle czasu był spokój, tyle wysiłków i wszystko na marner30;- i wypił duszkiem ze swojej szklanki. Jestem dobry, ale zadziwił mnie tym, bo potrzebowałem trzech podejść i szklanki wody... 50 gradusów i nawet się nie skrzywił.
-Nie rozumiemr30; O co tu chodzi? Wiesz, że jestem reporterem i że trzymam rękę na pulsie, ale nic z tego nie rozumiem. Wieś, która chce być niepodległym państwem. To trocher30;
Goran nalał ponownie. Jak na 54 lata wyglądał nieźle, ale teraz w oczach przybywało mu lat.
-To i tak się teraz wyda, więcr30; Jakby to powiedzieć? Już wiem! W IXw w Anglii modlono się rod gniewu Wikingów wybaw nas Panier1;. Rozumiesz? - zapytał
-Tak, ale co to ma do Bichacia?!
-Wbrew pozorom dużo. Po 200 latach Pan wysłuchał modłów Anglików. Tu ludzie modlą się do dziś rod Bichacia wybaw nas Panier1;r30; Wiem że brzmi to dziwnie, ale proszę uwierz mi, to miejsce wzbudza dziś taki sam strach jak 900 lat temu. W moich stronach o ludziach okrutnych mówi się rjakby z Bichacia byłr1;.
-Jaja sobie ze mnie robisz?!
-Nie, gdzież bym śmiał r11; profesor uśmiechnął się smutno r11; Otóż Bichać powinien stać na piedestale naszej historii. Powinien, ale nie stoi i stać chyba nie będzier30; Pierwsze wzmianki o tym miejscu pochodzą z 766r.n.e. ze wspomnień Marcjusza Barbatusa Glicynusa, dowódcy birantyjskiego Legia Ferrata. Po łacinie legion jest żeński, a Legia Ferrata znaczy zakuta w żelazo. Legion ten, zresztą najlepszy w Brizancjum, został w 764 r na polecenie Cesarza Justyninusa skierowany do zaprowadzenia porządku na wybrzeżu morza Jorskiego, a na jego czele postawiono rzeczonego Glicynusa . Chodziło o ukrócenie piractwa, które się tu szerzyło. Glicynus miał wtedy 44 lata i od 11 lat był tzw. Biczem Bożym cesarzy, do specjalnych zadań. Mając poparcie samego Cesarza Glicynus w dwa lata spacyfikował całe wybrzeże. Szacujemy że w tej kampanii żołnierze Ferraty wycięli około 100 tysięcy ludzi, w niewole sprzedano dwa razy tyle. Piractwo przestało istnieć. Ostatnim bastionem piratów była piracka republika Kylk. To prawdziwy naturalny port, do dziś doskonałe miejsce, gorąco polecam zobaczyć i zwiedzić! Ale wracajmy do tematu. Otóż po upadku ostatniego bastionu w porcie resztki obrońców uciekły furtką w murze do lasów. Pogoń doszła piratów stojących nad brzegiem strumienia. Żaden z nich nie przeszedł na drugą stronę. Wszyscy zginęli. Ich zachowanie było tak dziwne, że legioniści przepytali rannych, nim ich dobili, dlaczego nie uciekali dalej. Glicynus zanotował że jedyną odpowiedzią było rTam jest Bichać, lepiej tu umrzeć jak tam iśćr1;r30;
- Chyba nie wierzysz w te mity?-zapytałem beztrosko.
-Ten fragment wspomnień Glicynusa r11; profesor ciągnął dalej niezrażony - jest opisany tak dokładnie, że udało się ustalić nie tylko trasę pogoni, ale i miejsce samej bitwy. W 1988r w miejscu domniemanej bitwy zorganizowano wykopaliska. W ich trakcie znaleziono masowy grób i 233 ludzkie szkielety, oraz dużo broni i ozdób z czasów późno bizantyjskich.
Moja mina musiała być niezła, bo profesor uśmiechnął się z wyższością.
-Cały czas nie bardzo rozumiesz o czym ja do Ciebie mówięr30; Ja nie opowiadam legend czy mitów. Od dwudziestu lat badamy historie tego miejsca i wciąż znajdujemy nowe faktyr30;
-Badamy? r11; zapytałem zdziwiony. Doświadczenie mówiło mi że staruszek nie kłamie mi chyba, że trafiłem na coś grubszego, niż zwykła lokalna ruchawka.
-Ochr30; A jak myślisz co ja tu robię? Nasz Uniwersytet współpracuje ze wszystkimi uczelniani na świecie. Początkowo był to nasz lokalny projekt dotyczący właśnie weryfikacji wiarygodności Glicynusa i jego wspomnień. Jak już wspomniałem okazał się bardzo wiarygodny...
Profesor sięgnął po szklankę, upił łyk i ciągnął dalej.
-Glicynus, jak sam napisał, zaciekawił się kogo tak panicznie bali się piraci i wysłał jedną kohortę na zwiad. Po dwóch dniach, kiedy nikt nie wrócił, Legia Ferrata weszła w lasy Bichacia. Ta część zapisków zawsze była niejasna. Glicynus opisywał w nim rzeź swego legionu. Doszedł do wsi, ale nikogo i niczego nie zastał. Legioniści tradycyjnie podpalili zabudowania i rozpoczęli odwrót. Nagle zasypał ich grad strzał. Natychmiast przyjęli szyk testudo, czyli żółwia i przygotowali się na odparcie ataku. Wiesz co to jest żółw?
-Tak r11; skinąłem głową.- Żołnierze okrywają się tarczami. I idą tak razemr30;
-Dokładnie. Tu urywa się spójność rWspomnieńr1;. Uważaliśmy, że kopiści przepisujący Wspomnienia zmyślali ten fragment , albo go wyolbrzymiali. Ktoś nawet wysunął teorię, że Glicynus mógł oszaleć od tego i napisał bzdury. Fakt faktem, fragment ten opisywał masakrę Legia Ferrata. W ciągu kilku godzin Ferrata straciła kilkuset legionistów, nie widząc nawet przeciwnika. r11; Nagle zmienił temat -Dwa lata temu w Kornstantynopolu pod kościołem Haga Dorfia, podczas prac renowacyjnych odkryto bibliotekę z IIX w. Powinieneś pamiętać lub choćby słyszeć?
-Oczywiście! Było to przecież sensacyjne znalezisko! Ponad 6 tysięcy zwojów!!
-W śród nich znaleziono zwój rWspomnieńr1;, prawdopodobnie jest to oryginalny rękopis Glicynusa, albo jego pierwszy odpis. Czytałem go. Kopiści nic nie zmyślili, ani nie dodali, oni WYCIĘLI spore fragmenty, bo nawet dla nich były zbyt niewiarygodne i przerażające.

CDN...Wielki Kronikarz zastrzela...tfu! - zastrzega sobie wszelkie prawa autorskie ;)
_________________
Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Jacek1246 dnia January 12 2011 18:22:28
Poprawiłem kolor tekstu z czarnego na srebrny.
#2 | Patol dnia January 12 2011 18:29:42
Jacku poprawiłem kolory i linki do fotek... Pokazuje język
#3 | Jacek1246 dnia January 12 2011 18:48:22
Kurcze, to żeś mnie Patol powalił Szyderca) Nie zauważyłem tych linków. bz)
#4 | Leon dnia January 12 2011 20:24:16
A dziękuję Kolegom za korekty, taki ze mnie informatyk jak ... Z przymrużeniem oka
#5 | Dantee dnia January 12 2011 20:36:07
Wciągająca opowieść i czeka się na CDN.BTW Eh Palinka z Węgier to miało dopiero moc Cyk)
#6 | Mario75 dnia January 12 2011 22:06:21
Powiem tak. Moc to może ma i palinka, ale na pewno ten tekst. Czekam koniecznie na dalszą część! Można by było czasem dodać histeryczne tfu Uśmiech historyczne foty Felixa. Falix zgadaj się z Kronikarzem i objaw prace jako ilustracyje do następnej części dobrze napisanej historii.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Kalendarz
<< Grudzień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Homemade Libia Zmiana Zwycięzcy wrzesień Skarby... Survival Combat LIGA ASG Nowe pistolety WP Mndur Gorka E SPOS Oddał rękę
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:10,647
Wczoraj:32,043
W tym tygodniu:147,558
W tym miesiącu:73,523
W tym roku:10,679,577
Wszystkich:67,397,077
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: