Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:13
Zachód słońca: 15:57
Dzień trwa:
8 Godzin 43 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 9:50
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Dzień Prewencji 2011

Dzień Prewencji 2011

Awatar użytkownika  Ramirez Dowódca SGO Gdańsk www.sgo.gda.pl/forum oraz założyciel inicjatywy S.T.O.R.M. - specjalizacja CQB i czarna taktyka
30.07.2011 miała miejsce trzecia już odsłona imprezy "Dzień Prewencji", która tym razem gościła bardzo szeroką reprezentację środowiska ASG. Akcja zorganizowana została przez Gminę Ustka oraz Stowarzyszenie militarne Koalicja Północ. Jak zauważyli przedstawiciele Urzędu Gminy "impreza przybrała w tym roku barwy moro i oliwkowe"

Wśród służb i instytucji zaangażowanych w Dzień Prewencji znalazły się
- Komisariat Policji w Ustce
- Placówka Straży Granicznej w Ustce
- Wydział Żandarmerii Wojskowej w Ustce
- Straż Gminna w Ustce
- Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Słupsku im. J. Korczaka
- Słowiński Park Narodowy w Smołdzinie
- Firma Medyczna Mag Med w Ustce
- Ochotnicza Straż Pożarna w Rowach i Objeździe

Z kolei środowisko ASG (Stowarzyszenie Koalicja Północ oraz gości) reprezentowali:
75th Ranger RGT KP
Team SHAFT ATU Ustka KP
Team Black Widow Słupsk KP
Team Navy Seals Koszalin KP
6th Forest Recon Division Koszalin
Słupscy Najemnicy
oraz SGO Gdańsk

Image
Od lewej w tle przedstawiciele: Straży Granicznej, Straży Gminnej, Żandarmerii Wojskowej, Stowarzyszenia Koalicji Północ, SGO Gdańsk.

Image

Pierwszą atrakcją jaka została przygotowana dla widzów była zintegrowana akcja służb obecnych na "Dniu
Prewencji". Ogromnym wyróżnieniem okazało się zaproszenie przez Żandarmerię Wojskową grupy SGO Gdańsk do wspólnego udziału w pokazie. Żandarmi zaufali doświadczeniu grupy z Gdańska, włączając ich do organizacji blokady drogowej, odbicia zakładnika i aresztowania podejrzanego.

Image

Image

Image

Nie było to jednak jedyną atrakcją pokazu. Do pomocy uwolnionemu zakładnikowi skierowani zostali ratownicy wyszkoleni w zakresie TCCC firmy Mag-Med, a następnie Ochotnicza Straż Pożarna w Rowach do ugaszenia pozorowanego pożaru.

Image

Image

Porządku podczas pokazu pilnowali funkcjonariusze Policji oraz Straży Gminnej wspierani przez kolegów ze Stowarzyszenia Koalicja Północ.

ImagePokaz zebrał kilkaset widzów i nagrodzony został gromkimi brawami. Obserwatorów czekały już kolejne atrakcje przygotowane przez środowisko ASG i służby:

Image
stanowisko ze sprzętem ASG Koalicja Północ

Image
pojazdy żandarmerii wojskowej

Image
pojazdy oraz sprzęt Straży Granicznej, Gminnej oraz Policji

Image
sprzęt Straży Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie

Image
cały czas oblegana strzelnica ASG

Image
wśród gości strzelnicy ASG obowiązkowo pojawili się również sami funkcjonariusze

Dzięki uprzejmości Żandarmerii Wojskowej, która użyczyła swojego sprzętu i kierowców do pokazu grupy SGO Gdańsk, widzowie mogli kolejny raz przyjrzeć się akcji aresztowania pozoranta.

Image

Image

ImagePodczas dnia prewencji nie zapomniano również o najmłodszych. Poza setkami zdjęć zrobionymi z funkcjonariuszami i maniakami ASG, Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa oraz Stowarzyszenie Koalicja Północ przygotowały konkursy z nagrodami.

Image

Image

Impreza była doskonała okazją do podzielenia się swoją pasją i pozytywną energią. Jak ocenił Przedstawiciel Stowarzyszenia Koalicja Północ "Otworzyliśmy ludziom nowy horyzont na airsoft i powoli przestaniemy być postrzegani jak duże dzieci , a raczej jako partnerzy w różnych przedsięwzięciach (...)". Słowa te potwierdza ogromne zainteresowanie atrakcjami zorganizowanymi przez środowisko ASG oraz uznanie jakie zyskało to zarówno u widzów, służb mundurowych jak i organizatorów którzy oficjalnie zaprosili uczestników na Dzień Prewencji 2012.

Image

Pragniemy podziękować
gunfire.pl
za ufundowanie nagród w konkursie oraz wsparcie sprzętowe
ekipie fotograficznej tabodesign.com
za profesjonalną oprawę fotograficzną imprezy.

ZDJĘCIA: LINK

SGO Gdańsk kieruje specjalne podziękowania dla firmy http://www.Spinake.pl, która przygotowała dla grupy znakomite naszywki identyfikacyjne.

Image

 

 

Jacek 6th Forest Recon Division Koszalin Specjalizacja: Nowości

 


Obrazek
W dniu 30 lipca 2011 roku odbyła się impreza pt."Dzień Prewencji" w Rowach.
Koalicja Północ wraz z SGO Gdańsk oraz 6th Forest Recon Division pokazali się w składzie ponad 30 osób.


Kilkutygodniowe przygotowania i trud włożony w organizacje owego przedsięwzięcia opłaciły się i poskutkowały sukcesem.
Obrazek

Przytoczę słowa jednego z uczestników imprezy - to co wspólnie udało nam się stworzyć, otworzyło nową kartę w dziejach ASG.
Nikt bowiem z osób, które były świadkami opisywanej imprezy, nie spodziewał się takiego widowiska w Rowach.


Wyjazd z Koszalina miał odbyć się już w piątek, ale warunki atmosferyczne przesądziły o tym, że jednak wyruszymy w sobotę z rana. Na miejsce przyjechaliśmy około godziny 11:30. Kilkoro zaprzyjaźnionych maniaków ASG już na nas czekało. Szybko przystąpiliśmy do wypakowywania sprzętu oraz budowy stoiska pokazowego ASG.


W następnych kilkunastu minutach, nieduża armia wysłanników podjęła się konstruowania strzelnicy przystosowanej do ASG w miejscu udostępnionym przez właściciela strzelnicy paintball.
Plandeki, tarcze żelowe, puszki, stoły i repliki broni zapełniły miejsce strzelań. Nawet kiedy ono nie było otwarte, przed wejściem już gromadziły się grupki chętnych na przetestowanie swoich sił w strzelaniu z broni krótkiej bądź długiej.


Obrazek

W niedługim czasie później, dotarła do nas drużyna SGO z Gdańska. Kiedy tylko zdążyli się wyszpeić i założyć kominiarki, zaczęto przygotowania do jednego z punktów kulminacyjnych w programie imprezy - pokazu dynamicznego zatrzymania i przejęcia zakładnika.
Wraz z SGO Gdańsk przyjechała grupa fotograficzna TaboDesign.com dzięki, której możecie oglądać zdjęcia w świetnej jakości czytając ten artykuł.


Obrazek
Podczas trwania przedsięwzięcia, ilość ludzi oglądających nasze pokazy, stoiska i korzystających ze strzelnicy stale się powiększała. Z tego co wiem władze gminy były pod wrażeniem z jakim rozmachem zorganizowaliśmy coś takiego.
Momentami będąc przy stoisku pokazowym czy też strzelnicy był taki tłok ludzi zainteresowanych naszym hobby, że nie było jak się przecisnąć. Każdy chciał się przymierzyć chociaż na chwilę do tradycyjnego kałacha lub nowoczesnej emki. Wielokrotnie przechodząc po placu przy koncertowej "Muszli" proszono mnie o zdjęcie lub o wyjaśnienie na czym polega nasze hobby i na jakiej zasadzie działamy.

Obrazek

Obrazek

O godzinie 17:00 przystąpiliśmy do oficjalnego pokazu zatrzymania podejrzanych i uwolnienia zakładnika z udziałem SGO Gdańsk, Żandarmerii Wojskowej Słupsk, 6FRD oraz SN.
Ulica słoneczna została całkowicie zamknięta. Ekipa Koalicji Północ, Straż Gminna oraz Straż Graniczna zabezpieczała teren przed wejściem cywili i innych osób mogących zakłócić przebieg wydarzenia bądź spowodować wypadek.
Koalicja Północ wraz z zaprzyjaźnionymi Airsoftowcami skutecznie panowała nad tłumem, który z minuty na minutę przybierał na ilości. Ludzie z wielkim zaciekawieniem stworzyli ogromny kordon w okół ulicy, która stała się sceną pokazu.

Biały samochód dostawczy z piskiem opon ruszył do ucieczki, za nim na sygnale pędził oddział ŻW. Kiedy tylko na drodze pojawiła się kolczatka, przestępcy byli zmuszeni się zatrzymać. Do akcji przystąpiło SGO Gdańsk i ŻW Słupsk. W ciągu kilku sekund podejrzani byli obezwładnieni, a zakładnik przejęty przez służby medyczne i przetransportowany do karetki. W wyniku użycia ładunków pirotechnicznych powstał pożar, szybka interwencja straży pożarnej zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.


Obrazek

Obrazek

ObrazekKiedy ustało wycie syren i opadł dym, a ostatni pojazd odjechał, ludzie po chwili dezorientacji i wielkiego zaskoczenia, z zapartym tchem w piersiach zaczęli bić gromkie brawa.

Huk, dym, syreny, uzbrojeni ludzie w mundurach i oporządzeniu, wojskowe pojazdy oraz znakomite zaplecze techniczne wywołały na twarzach wielu obserwatorów szeroki uśmiech z dozą niedowierzania. Oto właśnie chodziło, aby stworzyć tak unikatową atmosferę, która będzie niezapomnianym przeżyciem dla wielu osób.

W dalszym czasie SGO Gdańsk zaprezentowało drugi pokaz, który również wywołał duże wrażenia na oglądających.


Podsumowując, muszę przyznać, że Dzień Prewencji 2011 był znakomitą imprezą zarówno służb militarnych jak i maniaków ASG. Świetna współpraca, zaangażowanie, profesjonalizm i ciężka praca włożona w przygotowania spowodowały, że mamy otwartą drogę na dalsze organizacje tego typu. Wielokrotne pochwały są główną oznaką, że zrobiliśmy coś naprawdę niesamowitego, coś co podobało się wszystkim ludziom, którzy byli 30 lipca w Rowach.

Obrazek

Serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych, dla tych którzy włożyli wiele wiele pracy w to, aby wszystko się udało i wyszło jak powinno, podziękowania dla tych co stworzyli świetny klimat imprezy i pokazali, że ASG nie oznacza tylko strzelanek, ale także różnego rodzaju akcje dla społeczeństwa.Po części oficjalnej, jak to zazwyczaj bywa, nastąpiła część nieoficjalna, tylko dla ASGowców - ognisko integracyjne. Podczas ogniska nastąpiło podsumowanie imprezy, podziękowania oraz urodzinowe śpiewanie "sto lat" dla Dantee'go.Obrazek

 

 

Darecki D-ca Black Widow Słupsk KP. Specjalizacja: pikantne relacje z imprez.

"Dziękuję wszystkim którzy pomagali na strzelnicy. W szczególności Shaftom, SirHawkowi i Forestom. Oczywiście wielkie podziękowania dla Bones i Patola. Biorąc pod uwagę tłumy które nas nawiedzały myślę ze się udało. Zresztą mina Pana od Paintballa mówiła wszystko. W przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Mario mam nadzieję, że jesteś zadowolony. Szkoda, że część planu nie została wykonana. Chodzi mi np. o dynamiczne strzelanie czy tez konkurs o którym wspominałeś. "
 
Dantee D-ca First Fireteam 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC. Specjalizacja: wywiady.
 
"To co pokazaliśmy otworzyło nową kartę w dziejach asg.
Okazało się że jak mogli myśleć niektórzy nie bawimy się tylko w wojsko czy inne służby , ale wyszkoleniem i zaangażowaniem możemy się z nimi równać. ...
Otworzyliśmy ludziom nowy horyzont na airsoft i powoli przestaniemy być postrzegani jak duże dzieci , a raczej jako partnerzy w różnych przedsięwzięciach.."
 
Maras D-ca Navy Seals Koszalin KOALICJA PÓŁNOC. Specjalizacja: różne różności od oddziałów specjalnych do ciekawostek historycznych. Promocja Portalu na Facebook oraz w innych mediach.
 
"Kawał dobrej roboty Panowie i Panie. Podziękowania dla wszystkich za ogarnięcie imprezy bo wyszło nam to po mistrzowsku. "
 
Mario D-ca 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC - Redaktor Naczelny.

"Podziękowania wielkie za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu i organizowaniu Dnia Prewencji.

Za rok musi nas być jeszcze więcej. Widziałem jak byliście zmęczeni po tych paru godzinach oblegani przez ludzi. Nie było nawet komu się polansować, bo każdy zasuwał, albo na stanowisku z prezentacją, albo na strzelnicy, scenie, prezentacji z Żandarmerią, Strażą Pożarną i medykami, przy zabezpieczaniu ulic... ehhh było tego sporo. Jak na tak dużą ilość ludzi, którzy przyszli na Dzień Prewencji, można powiedzieć, że nasza liczebność była jak za krótka kołdra :wink: ale daliście radę i naprawdę jestem z Was wszystkich dumny.

Podziękowania naszemu Koordynatorowi od łączności z Urzędem Gminy i załatwiania spraw przeróżnych od miejsca na obóz, stoły, opony, drzewo, wodę, sanitariaty i Najwyższy wie co jeszcze, oraz konferansjerkę z Edim na scenie - Dantee człowiek od rzeczy dużych po małe gwoździe, którymi Sebi naprawił mi samochód :lol:

Podziękowania dla Teamów Koalicji Północ:
Team Rangers Koszalin KP:
Dantee - podziękowania jeszcze raz za wielki wkład czasu i nerwów.
Sebi - który oczy miał wszędzie pomagając przy stanowisku ASG z prezentacją szpeju. Przezwyciężał ból kręgosłupa, który od paru dni go męczył. Wielki szacun, że mimo takiego stanu zdrowia, Sebi wytrwał do końca.
Patol - plakat, identyfikatory, banner, TV i laptop z prezentacją, hmmm... generalnie masa roboty i to wszystko jeden Patol! Dzięki serdeczne!
Bones - niezastąpiona na strzelnicy. Marta trzymała na wejściu na strzelnicę wzorowy porządek.

Team SHAFT ATU Ustka KP:
Edie - Wraz z Dantee na scenie amfiteatru przedstawili Airsoft, przygotowali Airsoftowo-Militarny konkurs z nagrodami od Gunfire.pl Edie generalnie ogarniał bardzo wiele, od Strzelnicy zanim dojechał Dareckii po wszystko inne. Dzięki niemu mogłem łapać oddech.
Yena, Tony i "Młody"- świetne wsparcie od sceny przez stanowisko prezentacji do strzelnicy. Później miłe towarzystwo Koleżanek przy ognisku. Yena mimo rany stopy dawała dzielnie radę. Koleżanki wspierał dzielnie "Młody".

Team Black Widow Słupsk KP:
Darecki - Przejęcie kontroli i opieka Strzelnicy. Niestety tyle się działo i było do ogarnięcia, że nie udało się rozwiesić świetnych tarcz strzelniczych wykonanych przez Dareckiego. Naszych pięć tarcz silikonowych zostało poszatkowanych przez uczestników Dnia Prewencji. BB 0,30g od Gunfire.pl /25kg! dla uczestników Dnia Prewencji/ na dość bliskim dystansie cięła wszystko jak leci. Strzelnica była zabezpieczana paroma warstwami od siatki po plandeki i folię budowlaną i w bardzo dużej odległości otaśmowana.

Paluszek - Którą zabrali nam Policjanci do swojej prezentacji. Niestety Paluszek nie mieliśmy kogo wysłać do Ciebie, żeby na stanowisku Policji pomógł Tobie. Brakło nam najzwyczajniej ludzi. Paluszek obezwładniała bardzo skutecznie Marasa, a w godzinach wieczornych patrol społeczny zaprowadził porządek.

Team Navy Seals Koszalin KP:
Maras
- szkoda, że dojechał tylko D-ca, ale za to Maras jest jak kilku ludzi w jednym. Jego zabezpieczenie imprezy było imponujące. Maras przy tym chyba się nigdy nie męczy, a energią mógłby obdzielić parę osób. Tak trzymać Maras!


Spoza Koalicji Północ duże podziękowania dla:
SGO Gdańsk weaz z D-cą Ramirezem - Koledzy robota jaką zrobiliście zrobiła piorunujące wrażenie. Ludzie po pokazie głównym nie wiedzieli czy już mogą bić brawo czy jeszcze nie. Masa ludzi, sam nie wiem skąd się ich tyle wzięło. Wzorowa akcja po tylko dwóch próbach z Żandarmerią Wojskową. Generalnie same pochwały zarówno od służb mundurowych, organizatorów jak i uczestników Dnia Prewencji. Zatem Ramirez wpisz ten termin na stałe do kalendarza Teamu. Za rok damy jeszcze większego czadu!

6th Forest Recon Division Koszalin - świetna praca, głównie podczas obsługi strzelnicy ASG. Forestów było trzech, ale pomagali za sześciu. Kapitalne wsparcie. Mam nadzieję liczyć na Waszą pomoc w roku 2012.
Świetna praca w roli pozorantów. Jacek dodatkowo brał udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy.

Słupscy Najemnicy na czele z Jastonem i Kajką - Jaston oprócz przywiezienia dwóch fotografów i zbrojnego wsparcia eventu, wcielił się z jednym z Forestów w rolę złoczyńców, których wielokrotnie wyjmowali z samochodu SGO Gdańsk wraz z Żandarmerią Wojskową. Samochód dostarczyła Koalicja Północ. Pojazdy pozostałe z pościgu, oraz kolczatkę zapewniła Żandarmeria Wojskowa.
Pirotechnikę podczas prezentacji dynamicznego zatrzymania w pełni zapewniła Koalicja Północ.

SirHawk - Kapitalne wczucie się w klimat kiedy trzeba, konkretne ogarnianie tłumu, świetna pomoc na strzelnicy i na stanowisku prezentacji ASG. Na jego pokerowej twarzy nie dało się wyczytać zmęczenia. Dobra robota Kolego! Takiego człowieka tylko więcej i częściej blisko Koalicji Północ!

Starszy z SPZ - Dzięki za tarcze balistyczne, które były z powodzeniem wykorzystywane do końca na strzelnicy. Jedyne które zniosły cały dzień :) Świetna i bardzo rzeczowa pomoc na stanowisku prezentacji ASG była nie do zastąpienia. Szkoda tylko, że nie udało się pozostać na wieczornym ognisku. Starszy dzięki również za użyczenie pistoletu na CO2 na strzelnicę i odpowiadanie na wiele pytań uczestników Dnia Prewencji. Trzeba przyznać Tobie, że masz cierpliwość. Do zobaczenia podczas realizacji innych projektów oraz Dnia Prewencji 2012.

Podziękowania również Ochotniczej Straży Pożarnej, które mam nadzieję przekaże Dantee, za dokarmianie nas wszystkich pyszną grochówką, którą przyrządzili młodsi przedstawiciele Straży Pożarnej.

Nie wiem komu należy podziękować za kawę i chleb ze smalcem oraz pyszne ogórki, więc Dantee musisz pomóc w tej kwestii :D

Więc zatem do realizacji tego samego projektu za rok."
 
 
Patol 75th Ranger RGT Koszalin KOALICJA PÓŁNOC - Specjalizacja: Grafika Portalu, Fotografia, Survival, Nowinki i Ciekawostki związane z militariami. Obróbka audio-wizualna.
 
"No Panowie i Panie gdyby nie Wasze zaangażowanie mogłoby być kiepsko. Chyba wszystkich zaskoczyło zainteresowanie imprezą. Każdy robił swoje i dzięki temu daliśmy radę. Byłem trochę na strzelnicy i na "wystawce" tu i tu był zapierdziel. Ekipa "strzelaczy" miała roboty po pachy. Ludzie z wystawy, to samo. Na tym drugim stanowisku byłem częściej wszyscy dawali radę ale kilka osób wyjątkowo przyczyniło się do sukcesu. Te osoby, to ranna Yena z SHAFT'u, Starszy z SPZ i Sebi z 75th. Yena mimo bólu z uśmiechem na ustach panowała nad kramem, zaś u jej boku ze stoickim spokojem odpowiadał na potoki pytań Starszy. Po drugiej stronie stał Sebi, który z bólem kręgosłupa dzielnie panował nad chaosem macającej i przymierzającej się do wszystkiego gawiedzi. W skrócie kawał mistrzowskiej roboty! Uczestniczenie w tym było czystą przyjemnością. Musiałbym jeszcze wiele napisać by przekazać wszystkim moje pełne uznanie i wdzięczność za pomoc. Z taką ekipą nie ma rzeczy niemożliwych! :D

Osobno chciałbym podziękować ekipie SGO. Również wspaniale się sprawili. Muszę się przyznać do tego, że spodziewałem się iż tak będzie. :wink: Motywuje fakt, że pozytywnych ludzi jest więcej, a łatwość współpracy tylko wzmaga, to uczucie. Jeszcze raz dziękuję w imieniu swoim i KP."

 

AMUNICJĘ ORAZ NAGRODY W KONKURSACH UFUNDOWAŁ WWW.GUNFIRE.PL

Komentarze
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

Komentarze
#1 | Dantee dnia August 03 2011 20:06:06
Dziękuję wszystkim za całokształt .Wiele słów nie odda tego co zrobiliście, aby dzień ten był tak wspaniały.
Dopiero co minęło kilka dni a już mam pomysły co możemy zrobić za rok żeby wyszło jeszcze bardziej efektownie w kwestii pokazów.
#2 | vandal7 dnia August 06 2011 09:48:36
swietnie to wyglada, prosze wybaczyc bardzo komerycjny opis ale szkoda ze mnie tam nie bylo : ) czekam na relacje z nastepnego razu Uśmiech
brawo !
#3 | grabwurte dnia July 18 2017 16:49:57
#4 | shareways dnia September 16 2017 12:01:16
ranking kremów przeciwzmarszczkowych naturalny krem przeciwzmarszczkowy jednej wystarczy? naszej ?upie? pstry leczenie tr?dzik ró?owaty leki
#5 | chenjinyan dnia July 20 2018 04:43:19
chanyuan2018.07.20
knicks jerseys
kyrie 4
keen shoes
columbia sportswear
kevin durant jerseys
van cleef & arpels jewelry
pandora jewelry
kobe 9
adidas uk
jimmy choo sunglasses
nike dunks
polo ralph lauren
polo ralph lauren
canada goose jackets
bottega veneta outlet
hermes belt
longchamp handbags
air max 90
spurs jerseys
air jordan 4
nets jerseys
adidas trainers
coach outlet
minnetonka outlet
cheap jordans
polo outlet
jordan shoes
mulberry handbags
harry winston jewelry
fitflops
mulberry handbags
air jordan retro
basketball shoes
herve leger outlet
jack wolfskin
canada goose outlet
kate spade outlet
michael kors outlet
nike cortez
nike presto
canada goose outlet
canada goose outlet
ugg boots
true religion jeans
true religion outlet
coach outlet online
ugg outlet
michael kors
oakley sunglasses
coach outlet
michael kors outlet
true religion jeans
air jordan shoes
mcm outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet online
kate spade outlet
denver broncos jerseys
visvim shoes
mac makeup
canada goose outlet
true religion jeans
longchamp outlet
furla handbags
camel shoes
tory burch outlet
ecco shoes
pandora charms
true religion outlet
michael kors outlet
fitflops shoes
coach outlet online
polo ralph lauren
suns jerseys
kate spade outlet
christian louboutin outlet
gentle monster sunglasses
michael kors outlet
malone souliers mules
gucci outlet
pandora charms
76ers jerseys
ed hardy clothing
michael kors outlet
pandora charms
pandora charms
pistons jerseys
burberry outlet
prada shoes
canada goose outlet
burberry outlet
raptors jerseys
true religion outlet
clippers jerseys
coach outlet
jordan shoes
lakers jerseys
kate spade outlet
ray ban sunglasses
canada goose outlet
louboutin shoes
bally shoes
michael kors outlet
canada goose outlet
yeezy boost
harden shoes
[url=http://www.poLolaurenoutlet.us.com]polo ralph lauren[/url]
canada goose jackets
bcbg dresses
louboutin pas cher
coach outlet
toms shoes
fingerlings monkey
kate spade outlet
nike shoes
kate spade outlet
michael kors uk
ralph lauren polo shirts
true religion uk
nike factory outlet
jeep shoes
champion clothing
jordan 32
ugg outlet
barbour jackets
dolce and gabbana
ray ban sunglasses
dsquared2 jeans
coach outlet online
cheap jordans
stuart weitzman shoes
yeezy boost 350
basketball jerseys
cheap jordans
pandora charms
ralph lauren polo shirts
birkenstock outlet
nuggets jerseys
coach handbags
dansko shoes
chrome hearts outlet
nike air force 1
michael kors handbags
canada goose outlet
michael kors
kobe shoes
bulls jerseys
nhl jerseys
cheap jordans
ray ban sunglasses
polo ralph lauren
adidas outlet
cartier jewelry
canada goose jackets
michael kors handbags
moncler outlet
mavericks jerseys
vans shoes
ray ban sunglasses
air huarache
michael kors outlet
magic jerseys
grizzlies jerseys
ray ban sunglasses
miu miu handbags
uggs outlet
canada goose jackets
fitflops sale clearance
jimmy choo shoes
ray ban sunglasses
michael kors outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
coach outlet
north face jackets
ferragamo outlet
le coq sportif shoes
coach outlet online
polo ralph lauren
kevin durant shoes
air max 90
y3 shoes
mont blanc pens
nike revolution
air jordan shoes
nike air max 90
pandora jewelry
canada goose jackets
fitflops sale clearance
cheap jerseys
canada goose parka
coach outlet
michael kors
pandora outlet
longchamp handbags
baltimore ravens jerseys
cheap jerseys
prada handbags
oakley sunglasses
adidas nmd
pandora charms
ugg boots clearance
adidas soccer shoes
tag heuer watches
oakley sunglasses
uggs outlet
polo ralph lauren
ugg outlet
mulberry outlet
freshjive clothing
houston texans jerseys
manchester united jersey
saucony shoes
christian louboutin outlet
[url=http://www.Myślihka.us.org]Myślihka clothing[/url]
coach outlet
montblanc pens
ugg boots
christian louboutin outlet
tory burch outlet
christian louboutin outlet
nike free
undefeated clothing
oakley sunglasses
brequet wathes
audemars piguet watches
heat jerseys
swarovski outlet
givenchy jewelry
ugg boots
ugg boots
canada goose outlet
adidas nmd
ferragamo outlet
michael kors outlet
chloe outlet
michael kors outlet
fitflops sale clearance
longchamp bags
lacoste polo shirts
thunder jerseys
ugg outlet
coach outlet
canada goose
ugg outlet
cheap jordans
oakley sunglasses
kappa clothing
nike air max
ugg outlet
nike store
mizuno running shoes
coach outlet online
kevin durant shoes
michael kors outlet
cheap nfl jerseys
cheap nhl jerseys
nike air max 2015
kate spade outlet
world cup jerseys
jordan shoes
kate spade outlet
tory burch outlet
michael kors outlet online
bvlgari jewelry
futbol baratas
ray ban sunglasses
links of london
tory burch outlet
reebok trainers
nba jerseys
cheap jordans
mulberry handbags
coach outlet online
michael kors outlet
polo ralph lauren
ralph lauren outlet
moncler outlet
celine outlet
ralph lauren pas cher
swarovski outlet
air jordan 4
kate spade outlet
ysl outlet
michael kors outlet
belstaff jackets
coach outlet
air max uk
chelsea jersey
coach outlet store online
pandora jewelry
adidas wings
canada goose jackets
canada goose outlet
fitflops sale
birkenstock sandals
uggs outlet
cheap jordans
coach outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet
ralph lauren polo
toms shoes
off white
hermes outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
kate spade outlet
bulgari jewelry
nike shoes
moncler jackets
air max 90
oakley sunglasses
lebron james shoes
nba jerseys
michael kors outlet
michael kors outlet
indianapolis colts jerseys
givenchy handbags
michael kors outlet
reebok outlet store
air more uptempo
christian louboutin outlet
uggs outlet
ray ban sunglasses
five fingers shoes
nfl jerseys wholesale
[url=http://www.poLolacostepaschers.fr]lacoste soldes[/url]
tods outlet
clarks shoes
barcelona jersey
mulberry outlet
longchamp outlet
coach outlet online
longchamp handbags
oakley sunglasses
ugg outlet
longchamp outlet
kd 9
cheap jordans
fossil watches
true religion jeans
air jordan 3
uggs outlet
swarovski crystal
kings jerseys
coach outlet
denver broncos jerseys
jordan shoes
prada outlet
longchamp solde
bape clothing
polo outlet
valentino outlet
alexander mcqueen shoes
burberry outlet
ugg outlet
nike roshe one
air max 90
michael kors outlet
hermes outlet
ralph lauren polo shirts
ray ban sunglasses
ferragamo shoes
ugg outlet
warriors jerseys
polo ralph lauren
swarovski outlet
nike tennis
pacers jerseys
canada goose outlet
cazal sunglasses
michael kors handbags
suicoke sandals
cheap snapbacks
air max 2017
oakley sunglasses
toms shoes
swarovski outlet
nike shoes
polo ralph lauren
ugg outlet
ugg outlets
cheap football shirts
polo outlet
mulberry handbags
chrome hearts outlet
wellensteyn jackets
ray ban outlet
cheap mlb jerseys
dc shoes
alife clothing
pandora charms sale clearance
michael kors wallets
true religion jeans
oakley sunglasses
pandora charms
uggs outlet
canada goose outlet
canada goose jackets
gucci handbags
rockets jerseys
ugg boots
prada sunglasses
nfl jersey wholesale
true religion jeans
hermes birkin
ugg boots clearance
jordan shoes
huf clothing
under armour outlet
jerseys from china
christian louboutin outlet
coach outlet online
michael kors outlet
polo outlet
cheap mlb jerseys
canada goose outlet
coach outlet
kate spade outlet
ferragamo outlet
coach outlet
nike pegasus
chicago blackhawks jerseys
cheap jordans
dior outlet
ugg outlet
mulberry bags
ugg outlet
armani exchange
jordan shoes
coach handbags
trailblazers jerseys
moncler outlet
uggs outlet
san antonio spurs jerseys
true religion jeans
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
hawks jerseys
coach factory outlet
canada goose outlet
fila shoes
gucci outlet
fitflops outlet
kate spade outlet
coach outlet
nike lunarglide
coach factory outlet
yeezy boost
coach outlet online
supreme uk
air max 97
true religion jeans
canada goose outlet
merrell shoes
cheap jordans
nba jerseys
longchamp pliage
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
uggs
simulation shoes
pandora charms
nike roshe
coach outlet
cheap jordans
michael kors outlet
adidas crazy
coach outlet
polo ralph lauren
canada goose jackets
michael kors
carrera sunglasses
moncler outlet
tory burch outlet
stussy clothing
10 deep clothing
timberwolves jerseys
cheap jordans
jordan shoes
adidas outlet
coach factory outlet
pandora charms
air max 97
longchamp pas cher
kobe bryant shoes
supra shoes
guess factory
air huarache
san francisco 49ers jerseys
christian louboutin shoes
nike revolution
pandora outlet
football shirts
christian louboutin outlet
balmain jeans
gucci outlet
ugg outlet
michael kors
ubiq shoes
isabel marant shoes
manolo blahnik outlet
soccer jerseys
stephen curry shoes
kd 10 elite
chopard jewelry
balenciaga sneakers
polo shirts
ugg outlet
polo outlet
chloe sunglassess
bucks jerseys
canada goose jackets
oakley sunglasses
real madrid jersey
tory burch outlet
hornets jerseys
nike outlet
salomon shoes
true religion jeans
polo ralph lauren
nike foamposite
michael kors outlet
cheap jordans
fitflops
polo ralph lauren
canada goose outlet
puma outlet
canada goose outlet
true religion jeans
karen millen dresses
supreme clothing
michael kors outlet
longchamp solde
jazz jerseys
moncler jackets
arcteryx jacket
michael kors outlet
michael kors outlet
gucci outlet
swarovski crystal
air jordan release dates
light up shoes
calvin klein jeans
celtics jerseys
ray ban sunglasses
golden goose sneakers
canada goose outlet
coach outlet
coach outlet online
michael kors outlet
nike outlet
a bathing ape
michael kors outlet
wizards jerseys
ray ban sunglasses
air force 1
ugg boots
cavaliers jerseys
michael kors handbags
polo ralph lauren
nike store uk
nike blazer pas cher
true religion jeans
g-star jeans
jordan shoes
coach canada
ferragamo outlet
brequet wathes
coach outlet
burberry outlet
soccer jerseys
palladium boots
fendi handbags
nhl jerseys
coach outlet
nobis outlet
pandora charms
tory burch outlet
michael kors outlet
lakers jerseys
canada goose jackets
air jordan 12
converse shoes
james harden jerseys
fitflops sale
asics shoes
diesel jeans
michael kors handbags
mulberry bags
air max 95
jordan shoes
ferragamo outlet
michael kors outlet
pandora
balenciaga sneakers
new balance shoes
oakley sunglasses
tory burch outlet
fred perry polo shirts
canada goose jackets
ferragamo shoes
coach outlet
giuseppe zanotti outlet
canada goose coats
true religion outlet
pelicans jerseys
air max 1
cleveland cavaliers jersey
nike store
coach outlet
mbt shoes
uggs outlet
michael kors outlet
pandora charms
marc jacobs outlet
isabel marant outlet
soccer shoes
golden state warriors jerseys
longchamp handbags
oakley sunglasses
coach outlet
#6 | fubaaro dnia October 02 2018 03:17:36
wylecz-zylaki.pl Wylecz ?ylaki Skuteczne sposoby na leczenie ?ylaków
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [5 głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Kalendarz
<< Styczeń 2022 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
Elektryczny Blow Back LIGA ASG Radio ASG Skarby... Act od Valor Taktyka zielona Arctic Combat Alice Custom KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG MG 42 by MG Schutze
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:19,681
Wczoraj:32,921
W tym tygodniu:173,088
W tym miesiącu:720,598
W tym roku:720,598
Wszystkich:69,068,024
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: