slagg

Teraz jest poniedziałek, 20 stycznia 2020, 14:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

[ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Plecy kamizelki.

Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2012, 13:58 
przychodzi popatrzeć na koszary

Witam uprzejmie!
Z racji, że jestem osobą ciekawską i zwykle mam dość specyficzne podejście do nawet najprostszych spraw to rodzą mi się w tej mojej główce przeróżne pytania. A o co mi chodzi? A no cóż, na wmasg'u spytałem to zostałem przejechany jak pies przez tira i wyśmiany właściwie nie rozumiem dlaczego. Może tutaj ktoś mi racjonalnie odpowie na pytanie. :)

Na dzień dzisiejszy męczy mnie fakt, po co tak naprawdę siewcy plastikowych kulek w kamizelce plecy molle?
Do czego to się przydaje?
Pierwszy przykład z brzegu typu kamizelki o jaki mi mniej więcej chodzi - http://www.madonion.eu/kamizelka-taktyc ... p1468.html

Z poważaniem i nadzieją oświetlenia krętej i ciemnej ścieżki,
Archiwum

PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2012, 16:59 
Nadszyszkownik

Odpowiem na przykładzie kamizelek ciras land , które mieliśmy i część ma na wyposażeniu.
Pasy molle na plecach przydawały się do dowolnej konfiguracji pokrowca na camelbak, które szyło nam Miwo. Można dołożyć sobie jakieś ładownice na rzadziej używane gadżety, lub na to do czego używam w LBV ,ładownicy czyli , apteczka, zestaw do szycia, multitoola, imbusów itp.
Na górnych pasach molle od tyłu dobrze można wpiąć, przeciągnąć zawieszenie do repliki co skutkuje mniejszym obciążeniem karku. W zasadzie można obwiesić się jak choinka na święta , ale ważne , że można konfigurować wyposażenie według potrzeb.

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2012, 17:22 
zły sierżant

Panele na plecach mogą posłużyć na przykład do zamocowania pokrowca na pojemnik z wodą, przykładowo od MiWO. Często tam mocuje się też kieszenie na radiostacje z radiami, najczęściej wtedy, gdy radio ma długą antenę. Jest multum możliwości :).

Black Widow Słupsk FTW!

PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2012, 22:36 
pułkownik

A ja odpowiem jeszcze inaczej ,natomiast to nas odróżnia od malarzy(czytaj peinbol :wink: ) i innych dziwnych tworów tym że staramy się upodobnić do prawdziwych formacji wojskowych i sprzętu który noszą i tu na przykład znam kilku którzy wkładają kopie płyt balistycznych bo to ich zbliża do oryginału. Więc podsumowując jeśli masz chęć nosić worek na sznurku wolno Ci tylko w niektórych kręgach będziesz postrzegany jak dziwoląg będziesz miał kamizelkę uber pro będziesz spoko. Tak samo jest z kamuflażami mundurów zapytaj się na tym innym forum który najlepszy, odpowiem strzelając że multicam nam wszystko jedno w czym biegasz byle nie różowe :lol:

na wojsku najlepiej znają się ci, którzy bali się w nim służyć...

PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2012, 23:39 

No dziękuję bardzo. O to mi właśnie chodziło, o rzeczowe wypowiedzi i naświetlenie w dobrym kierunku sprawy. :)
Zastanawiało mnie to po prostu ponieważ nie widziałem powodu by taszczyć coś na plecach kamizelki. :)
Jak ma się sprawa gdy posiada się plecak? Rzeczy z pleców kamizelki chyba wylatują?
Nie posiadam takiej kamizelki dlatego pytam. A znając życie... dziwnie bywa. :)

PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2012, 23:47 
generał brygady

Kto pyta nie błądzi :)

Czemu rzeczy maja wylatywać z kamizelki? Wszystkie ładownice są zamontowane na palsach molle, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo przenoszenia sprzętu - inaczej mówiąc, dobrze zamontowana ładownica nie ma prawa się odczepić, tak samo jak sprzęt nie ma prawa z niej wylecieć kiedy jest dobrze zapięta (zamek, rzep, klipsy, fastexy).
Jeśli chodzi o plecak, to wtedy zazwyczaj dla wygody zdejmuje się ładownice z pleców, camelbaka natomiast wkłada się do plecaka, tak aby pomiędzy nim, a kamizelką została wolna przestrzeń - na marszach np. 24h bardzo się docenia wygodny plecak i dobre przygotowanie sprzętu do podróży.

Pytaj dalej :)

PostNapisane: wtorek, 13 listopada 2012, 12:09 

Propo wypadania rzeczy z pleców chodziło mi raczej o to, że trzeba by takie ładownice usunąć gdyż chyba pod naporem plecaka wbijałby się w plecy . :)
Skąd taka myśl? A no w trakcie jak mnie obrzucano błotem na wmasgu za te pytanie ktoś powiedział, że plecy są po to by tam ładownice na magazynki trzymać dla kolegi.
Może mi ktoś wyjaśnić? W świecie airsoftowym raczej wymienianie magazynków z kolegami nie ma zbytnio racji bytu chyba?

Skąd te wszystkie pytania? A no zastanawiam się nad kupnem takowej kamizelki i nie do końca jestem przekonany co do jej funkcjonalności. Jednak pasoszelki mi nie odpowiadają więc trzeba coś zdziałać. :)
Pytanie z tyłka ale jednak - nada się na normalne użytkowanie?
http://www.madonion.eu/kamizelka-taktyc ... p1468.html

PostNapisane: wtorek, 13 listopada 2012, 16:02 
Nadszyszkownik

Ja osobiście mam tak skonfigurowane ładownice , że mam wszystkie z przodu (LBV) i po bokach (Alice). Potem idzie z prawej kabura z pistoletem, ładownica na szybkoładowarkę do magów, manierka, buttpack.
Z lewej ładownica, zrzutówka, ładownica na przybory itp, bagnet.
Z tyłu jak widać mam buttpack na np. pałatkę i co tam potrzeba.
W kwestii wymiany , a raczej pożyczenia w ogniu walki to do tego służy także unifikacja uzbrojenia. Raczej każdy ma magi opisane i czasem trzeba komuś podrzucić jak mu zabraknie. Potem na respie wszystko wraca do właścicieli.
Kamizela stanowi dobrą bazę do kompletowania szpeju. Potem tylko dokupować ładownice i inne według potrzeb. Do lasu czarnego nie polecam. Czarnych widać równie dobrze jak jasne kamuflaże.

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 13 listopada 2012, 22:42 
pułkownik

archiwum napisał(a):
że plecy są po to by tam ładownice na magazynki trzymać dla kolegi.

W realu to ze dwa lub trzy byś miał ale granaty na plecach i to do czarnej (CQB) bo na logikę wytłumacz sobie jak idziecie w szyku odstępy 10 metrów jeden od drugiego, pada strzał każdy szuka naturalnej osłony (drzewo dziura w ziemi) i jak teraz zdejmiesz z pleców kolegi który padł pod ostrzałem za drzewem a ciebie przycisnęli ostrzałem do ziemi w rowie 10 metrów dalej ?, swoich magazynków Ci nie odda bo to oznacza że pod ostrzałem każda kula jest na wagę złota przy dobrych lotach masz 11 magazynków z przodu kończą się a teraz zdejmij te z pleców :wink: :lol:

na wojsku najlepiej znają się ci, którzy bali się w nim służyć...

PostNapisane: środa, 14 listopada 2012, 07:10 

Ja tylko mówię to co mi na wmasgu na czacie powiedzieli (BA - administrator czatu). :D

PostNapisane: środa, 14 listopada 2012, 17:10 
rekrut

w wojsku/policji na plecach nosi się granaty hukowo-blyskowe dymne. Idziesz w budynku, musisz rzucić granat, więc zdejmujesz go z pleców kolegi.

PostNapisane: piątek, 16 listopada 2012, 00:25 

Napisz najlepiej do czego chcesz skompletować sprzęt. Np. do zielonej, do CQB czy innych? Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś to raczej konfiguruj pod las, bo to najczęstsze środowisko Airsoftowca. Potem odpowiedz na pytanie na jak długie wypady (ile godzin) zamierzasz w tym szpeju się wybierać na Airsoftowe pole walki. Będzie łatwiej Kolegom i Koleżankom pomóc wskazać jakiś kierunek, tak żeby było wygodnie i żeby nie żałować wyrzucić niepotrzebnie w błoto pieniędzy.

PostNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 11:24 

Cóż, tylko zielona. :)
Sprawdzałem co i jak i wyszło, że najbardziej to póki co użyteczny jest pas z dwiema ładownicami na magi i kaburą na pistolet. :)
Strzelanki... zwykle kilkugodzinne ale zapowiada się, że za kilka miesięcy będą to głównie imprezy około 24 i chcę się zacząć przygotowywać na to jednak mam ten problem, że nigdy nie byłem na strzelance dłuższej niż 6 godzin. :)
I nie wiem czy zwykłe pasoszelki wysztarczą czy trza kombinować.
U,mmm.. jakby to miało znaczenie - posiadam g36, a moje 4 magi mieszczę w dwóch ładownicach od emek.

PostNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 13:04 

Do lasu, zwłaszcza na dłuższe wypady polecałbym prędzej lekkie pasoszelki, nawet w oparciu o te niemieckie, US czy lekkie kamizelki jak brytolskie czy choćby noszone przez nasz Team LBV, albo chesty, np. tutaj masz parę informacji o chestach: http://www.koalicjapolnoc.pl/news.php?readmore=691

Oprócz kamizelki i plecaka, o których też znajdziesz sporo Artykułów na Poratlu zerknij tutaj:
http://www.koalicjapolnoc.pl/news.php?readmore=468 to się przyda na dłuższe wyprawy i to bardzo.
Nie mówię, żeby kupować od razu to co najdroższe, ale nawet poszukać i popytać za odzieżą techniczną z hurtowni BHP.

Na końcu znajdziesz w paru słowach jaka idea przyświeca wyposażeniu żołnierza specnazu, którego wyposażenie nawet całego pułku mogło być tańsze niż jeden set żołnierza US Army :wink: Warto poglądowo zerknąć i wyciągnąć ideę praktyczności przy niewielkim nakładzie środków: http://www.koalicjapolnoc.pl/news.php?readmore=786

Warto odwiedzić cały dział Szpej: http://www.koalicjapolnoc.pl/news_cats.php?cat_id=32
Wiele Artykułów ciekawych znajdziesz i w innych działach, bo ciężko przypisać nieraz jeden Artykuł do konkretnej kategorii. W prosty i przystępny sposób opisano tam wiele. Jak coś jeszcze będziesz chciał wiedzieć dopytaj tutaj np. podając link. Wielu ludzi z tego forum sprawdziło już bardzo wiele konfiguracji zarówno na krótkie wypady jak i na parodniowe w różnych warunkach. Zapewne pomogą.

PostNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 13:57 

Dziękuję bardzo. Jak na dzień dzisiejszy myślę, że zaopatrzę się w lbv. Jednak muszę jeszcze pomyśleć nad plusami i minusami.

Dziękuję także za linki. Mnóstwo ciekawej lektury. Czytam i czytam. :)
Zobaczmy co dalej.

[ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]