slagg

Teraz jest niedziela, 22 września 2019, 23:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

[ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Pytania do Organizatorów

Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 18:31 

Możecie tutaj zadawać pytania techniczne do Organizatorów. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 18:49 
rekrut

W takim razie dwa pytania ode mnie:

1. W zasadach MCS LT czytamy, że szturmowcy z hi-capami mogą pakować do nich tylko ustaloną przez organizatorów ilość (w przypadku Iwo-Jimy 130), ale magów mogą mieć, ile chcą. Ponadto mogą mieć 500szt. amunicji "luzem". W związku z tym pytanie, czy te 500szt. musi być w jednym worku czy może być rozłożone np. 130 + 130 + 130 + 110 = 500 ? Jako że przepis nic nie wspomina, jak mamy nosić tą amunicję i po ilu kieszeniach ją rozłożyć, to rozumiem, że panuje pełna dowolność, a więc powyższe rozwiązanie też dozwolone.

2. W sprawie zachowania jeńca czytamy, że jeniec nie może skrycie ogłuszyć ani zabić przeciwnika. Zdanie to jednak umieszczono po opisie sytuacji, gdy jeniec odmawia przeszukania, dobrowolnie wydaje przedmioty in-game, zachowuje replikę i sprzęt, ale nie może jej używać. Wybiera więc wariant, w którym zachowuje prywatność i pełnię praw własności, jednak wyłącza się z gry. Co z przypadkiem, gdy daję się przeszukać i odebrać sobie broń? Czy wtedy mogę spróbować wykraść się z niewoli obezwładniając strażników? Jeśli nie, to jakie mam szanse na ucieczkę? Jakieś by się przydały, zwłaszcza że jeńca można trzymać teoretycznie do końca gry... Lepiej więc dać się po prostu zastrzelić.

Pozdrawiam

PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 19:38 

Eryk1983S napisał(a):
W takim razie dwa pytania ode mnie:

1. W zasadach MCS LT czytamy, że szturmowcy z hi-capami mogą pakować do nich tylko ustaloną przez organizatorów ilość (w przypadku Iwo-Jimy 130), ale magów mogą mieć, ile chcą. Ponadto mogą mieć 500szt. amunicji "luzem". W związku z tym pytanie, czy te 500szt. musi być w jednym worku czy może być rozłożone np. 130 + 130 + 130 + 110 = 500 ? Jako że przepis nic nie wspomina, jak mamy nosić tą amunicję i po ilu kieszeniach ją rozłożyć, to rozumiem, że panuje pełna dowolność, a więc powyższe rozwiązanie też dozwolone.

2. W sprawie zachowania jeńca czytamy, że jeniec nie może skrycie ogłuszyć ani zabić przeciwnika. Zdanie to jednak umieszczono po opisie sytuacji, gdy jeniec odmawia przeszukania, dobrowolnie wydaje przedmioty in-game, zachowuje replikę i sprzęt, ale nie może jej używać. Wybiera więc wariant, w którym zachowuje prywatność i pełnię praw własności, jednak wyłącza się z gry. Co z przypadkiem, gdy daję się przeszukać i odebrać sobie broń? Czy wtedy mogę spróbować wykraść się z niewoli obezwładniając strażników? Jeśli nie, to jakie mam szanse na ucieczkę? Jakieś by się przydały, zwłaszcza że jeńca można trzymać teoretycznie do końca gry... Lepiej więc dać się po prostu zastrzelić.

Pozdrawiam

Odp. do pytania 1.
Jeśli używasz zmodyfikowanego hicapa jak w np. w instrukcji: http://www.asgpolnoc.pl/news.php?readmore=402 to wygodniej będzie tobie zamiast szybkoładowarki do BB używać np. podzielonych na porcje do 120BB (+/-10bb). Gdzie je będziesz nosił to Twoja sprawa.
Jeśli nie przerobisz w prosty sposób hi-capa upychając w nim coś co ograniczy jego grzechotanie, możesz przyczynić się do psucia zabawy sobie i innym. Sędziowie będą bardzo zestresowani i ciągle sprawdzali "grzechotki", co może przełożyć się na niemiłe podejście do całej frakcji oraz nie pomaganie dobrym słowem, jak np. wasz navigator wyprowadzi was w "czarną du..ę".

Odp. do pytania 2.
Wg. przepisów broń odebrana za zgodą jeńca musi być przechowywana w jego pobliżu. W jednym i drugim przypadku /zatrzymanie sprzętu lub pozostawienie Jeńcowi/ jest ona bezużyteczna. Wyjątek stanowi np. fakt kiedy przetrzymujący wypuszcza wolno jeńca. Może go przed tym ogłuszyć dla bezpieczeństwa, aby nie dostał strzału w plecy.
Jeniec może po cichu uciec jeśli będzie źle pilnowany. Nie może zastosować silent kill'a ponieważ nie ma przy sobie przedmiotów, które pozwolą to wykonać.
Dopuszcza się ogłuszenie Strażnika: "Można również użyć hasła "ogłuszony" (również dotykając celu). Ogłuszona osoba jest niezdolna do komunikacji, poruszania się czy walki przez 5 min." Jeśli Tobie tyle wystarczy by uciec. Nie możesz dokonać ogłuszenia na tkzw. Jezusa nakładając ręce na wszystkich strażników, a na każdego z osobna po kolei. Zdrowy rozsądek przede wszystkim, bez ogłuszania w stylu gościa który gra w kubki :) Strażnika wolno ogłuszyć tylko od tyłu. Czyli nie lecimy jak zombie z łapami do Strażnika kiedy siedzi przed nami i smatri nam w głaza ;)

Nie można zabrać np. strażnikowi broni bo nie stosujemy rękoczynów i szarpania, które może w takiej sytuacji nastąpić.
Jeśli uda się Tobie uciec twój sprzęt jest aktywny dopiero po powrocie do swojej Bazy/Sztabu. Jeśli zostałeś wypuszczony sprzęt jest od razu zdatny do działania.
Nie ma limitu czasu na przetrzymywanie Jeńca. Jeśli nie ma strażników to zapraszam do ucieczki :D

PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 19:58 
rekrut

Mario.75 napisał(a):
Jeśli nie przerobisz w prosty sposób hi-capa upychając w nim coś co ograniczy jego grzechotanie, możesz przyczynić się do psucia zabawy sobie i innym. Sędziowie będą bardzo zestresowani i ciągle sprawdzali "grzechotki", co może przełożyć się na niemiłe podejście do całej frakcji oraz nie pomaganie dobrym słowem, jak np. wasz navigator wyprowadzi was w "czarną du..ę".

Nie przerobię, bo - szczerze - nie opłaca się grzebać w magu na jedną imprezę. Jednocześnie upraszam sędziów o niestresowanie się i nie mszczenie za posiadanie hi-capów, bo to podchodzi pod dyskryminację. Skoro regulamin zlotu dopuszcza takie zabawki, tylko z ograniczeniem amunicji, to nie można traktować kogoś gorzej dlatego, że z nich korzysta, skoro nie przekracza dodatkowych limitów. To jak z policją na drodze - nie można dowalić poprawnie jadącemu kierowcy mandatu tylko dlatego, że zawsze istnieje teoretyczne ryzyko przekroczeń prędkości i wypadków, a z tego powodu policjant musi zarywać nockę na patrol. Wierzę więc, że sędziowie zrozumieją, że kontrola to ich zadanie i nie będą się wpieniać, że akurat przy mnie muszą je wykonać, a przy kimś innym nie. Poza tym mam w cichym planie przygotować sobie kartkę o treści, że zostałem skontrolowany co do ilości kulek w magu i sędzia może mi ją podpisać. Następny sędzia będzie mógł wtedy zaufać poprzedniemu i oszczędzić sobie kontroli albo oczywiście sprawdzić mnie drugi raz - jego dobrowolna decyzja. Tyle co do stresowania innych. Mnie to na pewno nie zestresuje, bo nie mam zamiaru oszukiwać, więc kontroli się nie boję.

PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 20:39 
szeregowy

Hi-capów nie używa się bo chodzi tutaj nie o to że jest limit amunicji, tylko o to że nie wyprujesz 300 kulek na raz bez przeładowania.

Naprawa aku. Przywracanie pojemności! Od 15zł

http://www.asgpolnoc.pl/news.php?readmore=449 <<<---- KLIKAJ

PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 21:24 

Z grzebaniem w magu na jedną imprezę tak ma też wielu jadących na Combat Alert. Niestety takie czasy, że hi-capy do lamusa odchodzą. Zapraszam na Portal zobaczyć na ankietę po prawej stronie.

Eryk1983S napisał(a):
Nie przerobię, bo - szczerze - nie opłaca się grzebać w magu na jedną imprezę. ....

Jeśli nie opłaca się grzebać w hi-capie to może opłaca się kupić low-capy? Co zatem się opłaca? Ludzie jadą kawał Polski na IVO III. Czy im się opłaca?

Jak prosto przerobić dwa hi-capy podane jest w linku. Jeśli nie ma ktoś środków na real/low/mid-capy potrafimy to zrozumieć jak organizatorzy CA. Rób jak uważasz, ale uważaj jak robisz.

Przykładowe pytania, które mogą nie być wcale takie głupie :mrgreen:
Pyt:
- Czy muszę zabrać czerwoną szmatę? Jeśli ktoś mi pociągnie mimo stanu WZW to poniosę teko konsekwencję bez marudzenia.
Odp:
TAK MASZ ZABRAĆ CZERWONĄ SZMATĘ I W PRZYPADKU TRAFIENIA JĄ NAŁOŻYĆ W WIDOCZNYM MIEJSCU

Pyt:
- Czy jeśli dostanę w plecak to też się liczy? Przecież pocisk mógłby przejść obok.
Odp:
- TAK LICZY SIĘ. ASG TO UPROSZCZENIA. NIKT NIE BĘDZIE LICZYŁ TRAJEKTORII LOTU, ANI PRZEPROWADZAŁ TESTÓW KAŻDEGO PRZYPADKU W KOMORZE AERODYNAMICZNEJ CZY LABORATORIUM.

Pyt:
- Czy muszę się ubezpieczyć?
Odp:
- ORGANIZATORZY NIE PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZCZERBEK NA ZDROWIU CZY INNE PRZYKRE ZDARZENIA. JEŚLI CHCESZ UBEZPIECZ SIĘ INDYWIDUALNIE LUB ZE SWOIM TEAMEM.

Pyt:
- Czy mogę nie używać całego bandaża do bandażowania tylko urwać kawałek bo mi szkoda czasu?
Odp:
- MUSISZ UŻYĆ CAŁEGO BANDAŻA. PO TO DOSTANIE KAŻDY WOJSKOWY INDYWIDUALNY BANDAŻ, ŻEBY CHOĆ W TEN SPOSÓB ZASYMULOWAĆ OPATRYWANIE RANY. JEST TO I TAK WIELKIE UPROSZCZENIE BO BANDAŻOWAĆ MOŻECIE SIEBIE SAMI. PO DRUGIM TRAFIENIU UDAJESZ SIĘ DO RESPAWNA. TAM ZDEJMIJ BANDAŻ I SCHOWAJ NA NASTĘPNĄ OKAZJĘ.

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 13:03 
rekrut

@Jazzman:
Nie "nie używa się hi-capów", tylko Ty nie używasz i może jeszcze wielu innych uczestników. To jest ich wolny wybór, który szanuję, tak samo jak moim wyborem jest właśnie nieprzerabiany hi-cap. Jako że jest to zgodne z regulaminem, nie widzę powodu, czemu mam coś dokupić lub przerabiać.

Poza tym nie wypruję 300 kulek na raz z dwóch powodów:
- i tak mogę mieć w jednym magu 130
- mój hi-cap posiada dwie komory: główna na 30szt., rezerwowa na ileś tam; nie da się go więc nakręcić tak, by wywalił na raz całą zawartość; co więcej: mam trudniej niż mid-capowcy, którzy wywalą 150 (w przypadku Iwo-Jimy 130) na raz, a ja muszę co chwilę podkręcać; pokrętło jest na dole maga i jednym ruchem palca nie wykonasz pełnego obrotu, a musisz trochę pomachać.

Jeśli chodzi o ankietę, to gdy głosowałem, miałem na myśli właśnie takie hi-capy, jak sam mam, tzn. z komorą główną i rezerwową. Gdy jednak dowiedziałem się o istnieniu takich z jedną główną komorą, to do takich zaraz się zniechęciłem, szczególnie biegnąc na umocnione pozycje gości z takimi zabawkami ;)

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 15:51 
zły sierżant

Hi-Cap bez wyprucia wszystkiego naraz? Spróbuj nakręcić pokrętło aż zacznie przeskakiwać i wtedy przestrzel go ;). Najlepiej na pełnej serii.

Black Widow Słupsk FTW!

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 16:04 

Widzę dać palec to całą rękę wezmą :) Za rok będzie zakaz hi-capów jak czuję w kościach, bo zawsze ktoś musi tak wykombinować, że zaraz zechce wcisnąć drumy po 3000bb bo będzie naciskał tylko krótko palcem :)

Więc wracając do korzeni:
Stosujemy na IVO III real/low/mid-capy
Dopuszcza się wyjątkowo hi-capy przerobione jak w linku wg. pomysłu Orgów Combat Alert i modernizacji Jazzmana. Kropka.

Co do hi-capów nie dyskutujemy więcej. Jak ktoś chce sobie powalić z hi-capów, które podkręcić jest szybciej niż zmienić magazynek to niech wyżyje się na zwykłej je...ce. Za rok będzie jeszcze wyżej poprzeczka. Jeśli będzie mniej maniaków to tylko na plus. IVO JIMA ma być jakością, a nie ilością. Rok temu było ograniczenie do 120bb /jeśli dobrze pamiętam/ po wystrzeleniu tej ilości trzeba było wrócić do składu amunicji. Czasem 1km, czasem więcej. Impreza była przednia, każdy zadowolony. Było więcej myślenia przed oddaniem strzału niż strzelania. Generalnie IVO nie jest przewidziana dla Hi-Capowców. Zrobiliśmy wyjątek, bo nie każdego stać na zakup paru low-capów. Widzę jednak, że był to błąd wg. zasady daj palec to weźmie całą rękę.

Jeśli się ktoś nie umie dostosować może nie przyjeżdżać. Za 15zł nie kupi nawet rzeczonego Low-capa.

Zatem zapowiadam od razu w roku 2012r na IVO IV będzie zupełny zakaz Hi-Capów właśnie przez takie dyskusje. Komora, brak komory, podkręcani, nie podkręcanie, zasypię magazynek cały i będę wyjmował po wystrzeleniu ok. 30bb potem podkręcę i znowu włożę. Czy to jakiś cyrk? Przygotować imprezę na poziomie, a tutaj zaraz ktoś cały klimat spi..y swoimi dywagacjami na temat Hi-capów i ich cudownych właściwościach.

Piszę ponownie. Nie chcesz przerobić magazynka, kup low-capa. Na początku dawaliśmy ogłoszenia gdzie za 25zł sprowadzaliśmy specjalnie magazynki. Wielu kupiło, inni uzupełnili. Nie chcesz włożyć choć kawałka swojego czasu na przerobienie Hi-capa bo uważasz, że IVO III jest zwykłą je..ką, a jednocześnie nie stać ciebie na zakup jednego mniejszego pojemnością magazynka. Przygotowujemy IVO III od ponad trzech miesięcy. Piszemy pisma, dzwonimy, mailujemy, tworzymy klimat, załatwiamy nagrody, staramy się o sponsorów abyście jak najmniej zapłacili za imprezę, cała logistyka którą robimy i zacząłbym ją tutaj wymieniać włącznie z pracą parudziesięciu osób, która każda coś przygotowuje, zanudziłaby was na śmierć ilością tekstu. Może za rok napiszę, że nie opłaca mi się na jedną imprezę tego wszystkiego i zrobimy zwykłą je..kę na 800set osób jak na Borneo?

Chyba się komuś imprezy pomyliły. Jadę właśnie do urzędu i do drukarni załatwić parę rzeczy na IVO III. Miłego przerabiania hi-capów.

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 16:21 
generał brygady

Prawie 250os zrozumiało jakie mają być magi i nie ma co się doszukiwać kruczków w regulaminie. Na Ivo3 zostały zaproszone team'y sprawdzone i godne zaufania. Nie muszę latać i sprawdzać ludziom kieszeni bo i tak wyjdzie w praniu... Każdy team/fireteam będzie miał przyporządkowanego sędziego. Ludzie pilnujący przestrzegania zasad są doświadczonymi graczami i na bank wyłapią uchybienia...

OK wystarczy. Mario czeka pod drzwiami... :wink:

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 16:37 
rekrut

Widzę, że się definitywnie nie zrozumieliśmy.

Ja tu nie proszę o jakieś wyjątki od regulaminu specjalnie dla mnie, bo łaskawie przyjeżdżam i nie chce mi się zmieniać magazynka. Nie kombinuję, jak nagiąć regulamin, tylko się do niego stosuje. Na stronie z zasadami zlotu macie odnośnik do zasad używania magazynków. I tu właśnie czytamy:
Cytuj:
Jeżeli do Twojej broni nie można dokupić tego typu magazynku, lub zakup tego typu magazynku jest dla Cebie przeszkodą by wziąć udział w zlocie Combat Alert 2011. Proponujemy Ci tanie rozwiązanie! Zaopatrz się w strzykawkę do ASG o pojemności max 130 kulek, którą będziesz dozował kulki do swojego magazynka. Czas, który poświęcisz na przesypanie kulek do magazynka będzie traktowany jak wypięcie i podłączenie nowego magazynku. Nie możesz mieć nigdy więcej niż 130 kulek w magazynku(Oszustwa będą karane wykluczeniem z 1 scenariuszu)! Musisz obliczyć dokładnie ile kulek dozuje Twoja strzykawka-maksymalnie 130.

Już z pierwszego zdania wynika, że nie trzeba kupować ani przerabiać magazynka. Jedyne ograniczenie to 130 kulek. Jak pisałem wyżej, mam właśnie zamiar korzystać ze strzykawki, więc żadnych zasad nie łamię. To, że powiedziałem, że mam dwukomorowy magazynek, nie znaczy jeszcze, że mam zamiar załadować go na full. Nigdy takich słów nie napisałem.

Zasady są jasne i nigdzie nie napisałem, że są do bani czy coś takiego, a co więcej, wyraźnie wynika z powyższego, że mam zamiar się stosować. Nie ma więc potrzeby dopisywania mi słów, których nie wypowiedziałem. Co więcej, limit amunicji jest ciekawym pomysłem, który umożliwi szturmującym korzystanie z chwili, gdy obrońcy przeładowują.

W końcu też nie powiedziałem, że Iwo Jima to zwykła jebanka czy coś. Chodzi tylko o to, że jest to w moim kalendarzu - przynajmniej na razie - jedna impreza w roku z takimi zasadami. Sami przyznacie, że byłoby głupio robić zakupy, by korzystać z nich raz na rok.

Wniosek: DALIŚCIE PALEC, WIĘC WZIĄŁEM PALEC, A NIE RĘKĘ!

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 17:35 
generał brygady

No skoro rozumiesz zasady regulaminu to się do nich dostosuj lub jeśli nie możesz się na to zdobyć nie przyjeżdżaj, IWO to porządna impreza, na prawie 300 osób i osobiście cieszę się, że nie będzie tu siania kompozytem na wszystkie strony, a właśnie więcej myślenia. Sam teraz kupuję 10 real-cap'ów i zamierzam ich używać na IWO jak też po IWO. Nie wierzę, że jak kupisz magazynek np. low-cap to nie będziesz go używał na normalnych strzelankach, tylko dopiero na następnej IWO... Kupisz raz i masz na cały czas...

P.S Skoro nie złamiesz zasad regulaminu, to nie masz się o co martwić... Jeśli nie chcesz przerabiać maga, to sypiesz taką ilość dzięki, której będzie hi-cap podawał kulaski i heja, nie wiem w czym tu problem? :wink:

Ostatnio edytowano czwartek, 17 marca 2011, 18:39 przez Jacek1246, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 17:54 
rekrut

Ja też nie wiem, w czym tu problem. Jeśli przyjrzeć się mojemu pierwszemu pytaniu, to chodziło tylko i wyłącznie o to, czy rezerwową amunicję (500szt. luzem) trzeba trzymać w jednym worku czy można sobie rozłożyć 130+130+130+110. Ani słowem nie wspomniałem, że coś mi się w regulaminie nie podoba z hi-capami, a co więcej patent ze strzykawkami daje radę, bo dzięki nim - jak Jacek powyżej zauważył - nie trzeba nic kupować ani przerabiać, a wystarczy wydzielić sobie amunicję po 130 na magazynek i to właśnie zamierzam zrobić.

Wiele tekstów padło tu więc zupełnie niepotrzebnie, ale spoko - urok internetu, że powiesz jedno, a ktoś odczyta drugie. Jeśli więc nikt nie ma nic konstruktywnego do dodania, proponuję zakończyć temat, bo dział służy do wyjaśniania wątpliwości, a na moje pytania o jeńców i o rezerwową amunicję odpowiedzi uzyskałem, za co dziękuję.

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 18:25 
obsługa kantyny

To i ja sobie coś napiszę a co tam :) Zasadniczo dostrzegam że niektóre tematy na forum to prawie hyde park, więc co mi tam..
No to jazda.. regulamin jest regulamin. basta. Każdy przeczytać powinien, kto tego nie zrobi sam sobie winien, a kto przeczyta i nie zapyta w przypadku wątpliwości ten głupi.
Reasumując, Mr Eryk1983S głupi nie jest.
Sam miewam wątpliwości, o które warto zapytać, sam nieraz nie czytałem zasad na imprezki na które jechałem i kładąc uszy po sobie dostosowywałem się w tzw. "biegu”. Cóż, stary już jestem i często wolę „walnąć” piwko wieczorem lub coś innego ;) niżeli czytać co tam inni mądrzy napisali. Do młodych ! -> nie brać przykładu !
Patol, starczy to uwiąd jest :D ja bym użył wystarczy ;) choć w sumie zależy, czy przed czy po …  :mrgreen:
Aha jeszcze jedno, Jacuś, odnoszę wrażenie ( chyba zbyt często) że piszesz żeby pisać nie czytając tego co było wcześniej, trochę mi to czasami adwokaturą wychodzi a czasami nawet więcej niż to.. radziłbym, wyluzuj chłopie, relax !

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 18:34 
generał brygady

edie napisał(a):
Aha jeszcze jedno, Jacuś, odnoszę wrażenie ( chyba zbyt często) że piszesz żeby pisać nie czytając tego co było wcześniej, trochę mi to czasami adwokaturą wychodzi a czasami nawet więcej niż to.. radziłbym, wyluzuj chłopie, relax !

No właśnie dokładnie czytałem od początku temat i moim zdaniem zapędził się bez sensu (temat). Skoro Eryk dostrzegł, że może używać hi-cap'ów, organizatorzy na to zezwalają pod jakimiś tam warunkami (przerobienie maga lub napełnienie jego określoną ilością kulek) to po co ciągnąć dalej temat? Napisałem, że skoro regulamin na coś zezwala, to nie trzeba się martwić i nie ma po co dalej ciągnąć tematu, jeśli jakiejś osobie regulamin nie odpowiada, to jego wybór czy przyjedzie na daną imprezę... Jak dla mnie, to temat o magazynkach zamknięty, wszystko wyjaśnione.
Pozdrawiam...

[ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]