slagg

Teraz jest sobota, 19 października 2019, 07:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

[ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Pytania do Organizatorów

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 18:44 
pułkownik

Miałem to napisać wcześniej lecz jak to człowiek ma, poczyta dwa razy odejdzie od komputera i mu wnerwienie mija ale zauważam że nie tylko ja lecz i inni stwierdzają fakt że Jacek nie ma na tym forum żadnych ograniczeń Nawet w dziale PYTANIA DO ORGANIZATORÓW udziela się jak by to jego forum było, ale obiecuję że będzie to ukrócone :evil:

na wojsku najlepiej znają się ci, którzy bali się w nim służyć...

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 18:46 
rekrut

Dzięki, Edie, za komplement. Również wyznaję tą zasadę, że kto pyta, nie błądzi. Lepiej przytruć na forum niż spierdzielić innym imprezę na miejscu nieznajomością zasad. Wyżej padło stwierdzenie, że jakoś 250 osób zrozumiało. Zawsze się wydaje, że wszyscy rozumieją, a na miejscu wszystko różnie wychodzi. Dlatego zawsze na każdym zlocie na odprawie wszystko wałkuje się jeszcze raz, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Ja wolę jednak zawsze wszystko wiedzieć wcześniej niż na odprawie, gdzie można czegoś po prostu nie dosłyszeć, a tam już głupio pytać, by nie przedłużać. Dlatego w razie ewentualnych dalszych wątpliwości odezwę się na pewno.

@Jacek:
Problem wyniknął tylko z tego faktu, że padł tekst, że hi-capy dozwolone, ale sędziowie mogą na to krzywo patrzeć. W tym momencie zgłupiałem, bo z jednej strony wolno mieć, a z drugiej lepiej nie podpadać sędziom. Wolałem więc wyjaśnić tę kwestię do końca i gdzieś po drodze wkradło się nieporozumienie.

Temat również zostawię bez dalszej dyskusji, jeśli nie będzie żadnych niepotrzebnych zarzutów pod moim adresem, że coś naginam, przeginam itd., a z takiego założenia wychodzę.

Pozdrawiam towarzyszy replik i do zobaczenia na wyspie... oby tylko pobliski reaktor nie wybuchł ponownie... ;)

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 18:56 
obsługa kantyny

a własnie reaktor :o .. lece... nara

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 19:14 
generał brygady

edie napisał(a):
Patol, starczy to uwiąd jest :D ja bym użył wystarczy ;) choć w sumie zależy, czy przed czy po …  :mrgreen:

Hehe no tak... :wink:
Pisałem stojąc ubrany, z Mariem w drodze do mnie i w pośpiechu wyszło jak wyszło. Dziękuje już poprawiłem. :mrgreen:

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 19:19 
żołnierz falowy

A ja powiem to co mówię zawsze w takich sytuacjach - "Dajta se na LUZ!"

Jeżeli mogę coś powiedzieć (tu proszę nie mieszać w to IVO bo jest to uwaga typu apropos :) to przypomina mi się impra w Elblągu. Tam sprawę Hi-capy załatwiono w inny sposób. Wiadomo że nie każdego stać na 10 magów Low lub Midi i biega z Hi-capem. Aby nikt poszkodowany nie był, Fisher prawił tak - Real, Low, Mid i Hi do pełna ale HI-capy były oznaczane przez orgów taśmą kolorową. Z wszystkiego można było walić na auto ale z Hi-capów tylko na singlu. Też to zawsze jakieś rozwiązanie.

Tylko proszę tu mnie nie je...ć bo opowiedziałem tylko historyjkę którą można w przyszłości wykorzystać :)

Obrazek

PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 20:12 

Techno dobry pomysł do wykorzystania na innych imprezach. Może coś takiego wprowadzić na OPERACJĘ PÓŁNOC ?

PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 00:27 
przychodzi popatrzeć na koszary

Spoko Mario....możesz wykorzystać ten pomysł 8-)

Ale ja tu w innej sprawie ,pytanie chciałbym zadać....

Czy....pirotechnika tzw. bezogniowa :) (chodzi mi o różnego rodzaju miny dźwiękowe i alarmy z odciągami żyłkowymi) może być wykorzystana na IVO III ??

Pozdrawiam.
Fiszer

PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 00:40 

Używać możecie to co otrzymacie od Orgów w pakietach dla swoich Teamów. Nic ponadto. I tak będzie się sporo dziać w lesie podczas naszych manewrów. Miny dźwiękowe na odciągach pozostawmy sobie na Combaty i Milsimy. Mam nadzieję, że uda się zmontować i taką imprezę 24h albo i dłuższą wówczas będzie można zaszaleć. W nocy nie używa się wówczas pirotechniki ze względów bezpieczeństwa, a właśnie tego typu pozorację ładunków jak napisałeś. Zatem nie tym razem.

Dokleję i tutaj wg. świetnego pomysłu Hindusa zasady obowiązujące na IVO III:
Obrazek

Opis ASG PEGI: http://www.asgpolnoc.pl/news.php?readmore=506

PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 07:24 
generał brygady

Odpowiem ciut inaczej...

Każdy z uczestników IVO-JIMA3 dostanie tzw. granat ASG. Jest, to pirotechnika wzbogacona o groch... Można jej użyć jako miny, ponieważ jest odpalana z "zawleczki", co daje możliwość stworzenia tzw. "potykacza"...
Piro zostało sprawdzone na wiele sposobów... Przede wszystkim pod kątem zagrożeń...

Nie będę się rozpisywał...
Obejrzyjcie filmik :wink:

PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 13:39 
przychodzi popatrzeć na koszary

Nie zabijcie mnie tylko ale chce cos uscislic ...
Juz trzeci raz czytam o zapasowej amunicji ktorej limit wynosi 500 kulek (poza magazynkami).
A na opisach IVO jest :
Magazynki: ilość nieograniczona.
Amunicja: ilość do doładowania wg. uznania

Stad proste pytanie - jest ograniczenie zapasowego ammo 500 sztuk, czy tez ilosc zapasowanego ammo nie jest ograniczona na IVO ?

PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 13:58 

Tak jest ograniczona wg. zasad MCS LT dokładnie tak:
Cytuj:
Dozwolone jest przenoszenie luzem amunicji dodatkowej:
Strzelec (broń indywidualna) - 500szt.
KMista (zespołowa broń wsparcia) 1200 szt.
Strzelec wyborowy (broń snajperska) - 80 szt.
Broń krótka - 50 szt.
Niedozwolone jest doładowywanie broni innej klasy niż ta do której jest przeznaczona amunicja (np. nie można doładowywać magazynków pistoletowych; nie można doładowywać magazynków M16 z amunicji snajpera).
Amunicji jest dużo, ale nie po to żeby nią siać po lesie, tylko po to żeby nie biegać po nią do punktu jakiegoś tam, amunicyjnego w celu jej uzupełnienia i nie tracić na to czasu. Chodzenia i tak będzie dość.

źródło: http://www.asgpolnoc.pl/news.php?readmore=383

Przepraszamy za zamieszanie. Nasza wina z rozbieżnością. Bardzo dobre pytanie.

EDIT: Już poprawiłem pod linkiem: http://www.asgpolnoc.pl/news.php?readmore=422

PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 15:41 
bardzo zly sierżant

Mario.75 napisał(a):
Techno dobry pomysł do wykorzystania na innych imprezach. Może coś takiego wprowadzić na OPERACJĘ PÓŁNOC ?

No, nie bardzo. Ja tam uważam to za zły pomysł. Nawet strzelając ogniem pojedyńczym strzelec ma do wykorzystania 300 kulek. Są tacy co potrzafią tak szybko machać palcami ,że w zasadzie częstotliwość strzału niewiele odbiego od strzelania serią.

PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 15:45 

Dobra temat pomysłu Techno jest pod dyskusje na inne imprezy. Trzymajmy się tematu. Mowa o IVO 3.

PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 20:40 
zły sierżant

Mam pytanie: czy w razie schwytania Assassinów można ich wymienić na nagrodę jakąś? Ew. wynająć do pomocy? Czy jednak traktujemy ich jak zwykłych jeńców?

Black Widow Słupsk FTW!

PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 21:22 

Assasini są niezależni. Mają wykonać zlecenia za które zostaną wynagrodzeni. Robią wszystko dla zysku jaki by on nie był. Zatem jeśli zaproponujecie im informacje tudzież pomoc w wykonaniu zadania, które może się okazać waszym wspólnym celem, lub np. życie, może uda się namówić Assasinów do współpracy. Assasini są honorowi, ale nie do końca godni zaufania. Więc jeśli dobijecie targu to ok, ale po wykonaniu podzlecenia, możecie się spodziewać cichej śmierci. Z Assasinami już tak jest :mrgreen:

[ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]