slagg

Teraz jest wtorek, 28 stycznia 2020, 03:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

[ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Sprzęt do stylizacji

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 21:55 
obsługa kantyny

Czy ktoś mógłby sporządzić listę sprzętu potrzebnego do pełnej stylizacji. Dzięki temu po pierwsze "każdy będzie wiedział do czego dążyć", a po drugie przynajmniej będziemy wyglądać jak jeden oddział a nie jak jakaś banda najemników... ;<

edit 1:
Skoro mamy już cały spis ekwipunku to może dowódca ustali jak powinnśmy wyglądać i co musimy kupić żeby tak samo wyglądać cowy na to...?

Ostatnio edytowano sobota, 6 marca 2010, 23:07 przez Bartas, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 22:05 
sierżant

Polecam film Behind Enemy Line 2: Columbia gdzie walczą seals. Na jego podstawie można zrobić spis ekwipunkowy i ew. listę zakupów :)

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 22:10 
porucznik Borewicz

Słuchaj właśnie nie wiem w końcu jak robimy. Możemy iść w Rekonstrukcję i odzwierciedlać SEALsów nawet w najmniejszym calu albo iść właśnie w stylizacje i tylko ,,udawać" sealsów. Ja np swojej kamizelki za bardzo nie chcę zmieniać ponieważ jest bardzo wygodna i nauczyłem się w niej funkcjonować, zresztą mam dużo szpeju w Coyocie i nie chcę tego zmieniać ;/ Mam zamiar kupić mundur woodland, jakieś naszywki oraz emblematy sealsów oraz ich części oporządzenia. To wszytko. Najwyżej jak nam się to spodoba możemy pójść wtedy w Rekonstrukcję. Wszytko zależy od chęci i pieniędzy.
Ja będę miał taki osprzęt:
- mundur Woodland
- Kamizelka AAV FSBE w Coyocie http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/kamizelka_taktyczna_aav_fsbe-coyote_a_c_m-1554.html
-Plecak Condor-Medium Modular Style Assult Pack http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=56_162&products_id=3498
- Kapelusz w Woodlandzie lub Hełm.
- Ponadto HK416
- Hi capa 5.1 w planach Sig lub Beretta
Ol

Niech wypowiedzą się też inni co o tym myślą po to mamy forum :D

Maras, ma dwa

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 22:12 
przychodzi popatrzeć na koszary

Takie jest zestawienie do reko '99-00
Cytuj:
Oto krótka ropiska sprzętu:

Bron długa (podstawowa, obowiązkowa - do wyboru jeden z modeli):

M4a1
Mk43mod0
M14
M21
AK 47/AK47S

Broń krótka (nie obowiązkowe):
Sig p226
Colt 1911
Mk23

Granatniki itp (nie obowiązkowe):
M203
M79
M72 LAW

Jest możliwość posiadania więcej niż jednej sztuki broni długiej i krótkiej.

Plecaki (nie obowiązkowe):
3 day assault back pack (LBT, BHI)
Plecak Alice M z stelazem
Camelbak Motherlode

Umundurowanie:
Mundur BDU woodland przerobiony na RAID
Boonie hat
Rękawice nomexowe
Buty Jungle, Altama oraz wcześniejsze modele Belleville i Bates

Noże:
SOG, mk3mod0 i inne

Dodatki:
MS 2000 Strobo Light
Lightsitcks
mk13mod0
Tuba od racy m127

Początkowy zestaw złożyć jest bardzo łatwo i wcale nie wielkim nakładem pieniężnym. Jego podstawą jest pas lc-3 (ten z czarnym fastexem), szelki alice przerobione na H lub szelki zrobione z kamizelki LBV. Ładownice m16 alice, buttpack alice bądź IIFS, apteczka z systemu alice, manierki. Później, gdy wkręcie się w klimat będziecie wiedzieli, co jeszcze można stosować i jakie zamienniki.

źródło: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=67564&pid=1077426&st=0&#entry1077426

A to mój set:
Obrazek

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 22:14 

Harper napisał(a):
Polecam film Behind Enemy Line 2: Columbia gdzie walczą seals. Na jego podstawie można zrobić spis ekwipunkowy i ew. listę zakupów :)

Na filmach nie ma co za bardzo się wzorować np. po Łzach słońca trzeba by nosić koli zamontowany odwrotnie

Ostatnio edytowano wtorek, 2 marca 2010, 23:16 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 22:21 
żołnierz falowy

Na początek:
-Mundur BDU Woodland, jako nakrycie głowy Bonnie Hat.
-Kamizelka LBV z pasem LC
Jeżeli już to kupicie to przydało by się coś na pas:
-Manierki, ładownice, buttpack.
-Super by było gdyby każdy z nas miał Camelbaka w Woodlandze. Raz że daje +100pkt do lansu a 2 że jest to zajebisty patent. Ale to już wydatek powyżej stówki.
-I jakieś okulary ochronne bo gogle są przypałowe

Oczywiście kupujcie tylko kontrakty, wyglądają lepiej i działają jak należy.
W razie problemów wyborem rozmiaru munduru pisać do mnie albo do Batona.

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 22:30 
generał brygady

Nie odbierzcie tego jak mieszanie w nie swoim garze, ale z SEAL'sami jest podobnie jak z RANGERS. Są to jednostki specjalne [no może SEAL's trochę bardziej] i poza kontraktowym sprzętem mają prawo używać różnego wyposażenia.

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 22:33 

Cytuj:
Nie odbierzcie tego jak mieszanie w nie swoim garze, ale z SEAL'sami jest podobnie jak z RANGERS. Są to jednostki specjalne [no może SEAL's trochę bardziej] i poza kontraktowym sprzętem mają prawo używać różnego wyposażenia.

Bzdura, wcale nie jest tak że operatorzy jednostek specjalnych mogą nosić co chcą.

Po Polsku !!
Mod

Ostatnio edytowano wtorek, 2 marca 2010, 23:00 przez Marcin, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 22:55 
porucznik Borewicz

Pattol O.G. napisał(a):

Ja będę takim osobnikiem :twisted:
Narazie Koledzy zainwestować muszę w mundur. Dopiero potem będę myślał co i jak. Ale raczej przy broni i kamizelce zostanę. :wink:

Maras, ma dwa

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 23:38 
generał brygady

Marcin napisał(a):
Cytuj:

Bzdura, wcale nie jest tak ze operatorzy jednostek specjalnych moga noscic co chca

No nie wiem czy taka bzdura...
O ile mundur świadczy o przynależności [choć i tak widziałem masę zdjęć żołnierzy "specjalnych" w zwykłym ubraniu pod oporządzeniem] o tyle sprzęt można dobrać indywidualnie. Na misjach każdy dostaje trochę $$$ na doposażenie [w WP to coś ok.3kPLN]. Co do samych jednostek specjalnych, to mają one to do siebie, że mają na stanie same "rodzynki" i nie potrzebują dokupywać choć i tak każdy operator po swojemu konfiguruje wyposażenie.

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 23:44 

Źle się wyraziłem, nie do końca bzdura, ale też nie do końca prawda

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 23:51 
złota rączka

Marcin, chyba nie zrozumiałeś do końca Pattola. Chodzi o to, że nie ma ściśle określonych wytycznych odnośnie oporządzenia. Nie lubisz beltkitów i wolisz FSBE - proszę bardzo. Wiadomo że ta dowolność jest w jakiś sposób ograniczona, ale wynika to raczej z tego, że członkowie takich formacji wiedzą czego użyć żeby się sprawdziło.
A i tak sprowadza się to do tego, że na danej misji operatorzy danej drużyny będą zapewne wyekwipowani dość podobnie (pomijając kwestie funkcji - M60/M4/M14) z w/w powodu - wiedzy, co i do czego się w tej konkretnej sytuacji nada.

Swoją drogą, oddziały specjalne Policji za każdym razem wyglądają inaczej :P

A na przyszłość, jako że gdybanie o zwyczajach jednostek specjalnych to ulubione zajęcie tych, którzy naoglądali się ich w filmach z Brucem Willisem, proszę o podanie rzetelnego źródła, skąd dana informacja pochodzi.

PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 23:58 

ravenkan napisał(a):
Marcin, chyba nie zrozumiałeś do końca Pattola. Chodzi o to, że nie ma ściśle określonych wytycznych odnośnie oporządzenia. Nie lubisz beltkitów i wolisz FSBE - proszę bardzo. Wiadomo że ta dowolność jest w jakiś sposób ograniczona, ale wynika to raczej z tego, że członkowie takich formacji wiedzą czego użyć żeby się sprawdziło.
A i tak sprowadza się to do tego, że na danej misji operatorzy danej drużyny będą zapewne wyekwipowani dość podobnie (pomijając kwestie funkcji - M60/M4/M14) z w/w powodu - wiedzy, co i do czego się w tej konkretnej sytuacji nada.

Masz racje

ravenkan napisał(a):
Swoją drogą, oddziały specjalne Policji za każdym razem wyglądają inaczej :P

Wiem, widziałem te zdjęcia i czytałem posty o których mówisz

ravenkan napisał(a):
A na przyszłość, jako że gdybanie o zwyczajach jednostek specjalnych to ulubione zajęcie tych, którzy naoglądali się ich w filmach z Brucem Willisem, proszę o podanie rzetelnego źródła, skąd dana informacja pochodzi.

Możesz jaśniej bo coś nie kumam

PostNapisane: środa, 3 marca 2010, 00:37 
żołnierz falowy

Dobra ludzie spokój. Mieliśmy sporządzić listę szpeju a nie się użerać. Powiem tylko że kontrakty są lepsze i często tańsze od podróbek, ale jeśli wolicie biegać w tych drugich to nie wnikam...

PostNapisane: środa, 3 marca 2010, 00:41 

Ja proponuje oporządzenie ALICE - łatwo dostępne, tanie, oldschoolowe, najlepsze do lasu. Za stówkę mamy już całkiem fajny secik

Moderatorzy: Maras, Bartas

[ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]