slagg

Teraz jest sobota, 20 lipca 2019, 19:39

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

[ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Uzbrojenie.

Autor Wiadomość
 Tytuł: Uzbrojenie.
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2010, 23:18 
porucznik Borewicz

Link z uzbrojeniem lub miniatury niebawem

Maras, ma dwa

Tytuł: Re: Uzbrojenie.
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 22:00 
przychodzi popatrzeć na koszary

M14 Enhanced Battle Rifle (EBR)
Obrazek

Mk18 Mod0 Close Quarters Battle Rifle
Obrazek

Mk12 Mod1 SPR/A
Obrazek

Mk11 Mod0 (KAC SR-25)
Obrazek

M4A1 w/ M203 Grenade Launcher
Obrazek

Mk48 Mod0
Obrazek

Mk46 Mod0
Obrazek

MP5A5N
Obrazek

Mk43 Mod0 (SIG Sauer 266R)
Obrazek

Mk23 Mod0 OHWS
Obrazek

PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 22:23 
porucznik Borewicz

Podziękowania wielkie :) Ja już zapomniałem, że miałem wrzucić :D

Maras, ma dwa

PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 22:51 

No i.... AS50 http://www.vm.aganet.pl/kp/news.php?readmore=32 Specjalnie dla RRoK Navy Seals kiedyś wyszukałem i wstawiłem tego News :)

PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2010, 00:35 
żołnierz falowy

I Dzidzia!

PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2010, 07:17 
przychodzi popatrzeć na koszary

Ostatnio doszło jeszcze:
- SCAR-L (Mk 16)
- SCAR-H (Mk 17)

Ubolewam, że Masady nie wzięli na swoje uzbrojenie bo kupiłbym sobie ją wtedy...

PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2010, 21:17 
złota rączka

Hehe, pewnie niedługo i ACRa przygarną ;)

PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2010, 21:46 
rekrut

Bardzo wątpliwe, ACR nie daje wiele ponad to, co oferuje SCAR, więc taki zakup nie ma podstaw. Inaczej było np. z Mk.43, który został zakupiony po tym jak M11 zostały zużyte i potrzebowano nowego pistoletu obronnego (którym Mk.23 nie jest).

O ile wszyscy chcielibyśmy zobaczyć jakąś wersję Masady w rękach żołnierzy naszych preferowanych jednostek, to nie ma na to specjalnie szans. Problemy z wdrażaniem do produkcji i zmiany producenta nie wróżą dobrze tej konstrukcji. Szczególnie kiedy już zakupiony został właśnie SCAR-L.

Podobnie zresztą z HK G36, który okazał się topić, jak i HK 416, którego komponenty (popychacz suwadła) się gną w trakcie eksploatacji, będąc używane przez oddziały specjalne. Jak dla mnie wystarczy, że ani Travis Haley, ani Chris Costa z Magpul Dynamics nie używają Masady/ACR - aby nie mieć dużych nadziei na ten karabin.

PostNapisane: sobota, 28 sierpnia 2010, 21:56 
złota rączka

Argument ze SCARem jak najbardziej - bardzo możliwe, że po prostu nie będzie realnej potrzeby na wprowadzenie kolejnej jednostki broni.

PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2010, 09:16 
generał brygady

Sundowner napisał(a):
Inaczej było np. z Mk.43, który został zakupiony po tym jak M11 zostały zużyte i potrzebowano nowego pistoletu obronnego (którym Mk.23 nie jest).

ALE OCB?! :shock:

Raz, że Mk43 [Mk23?] nijak się ma do M11. [Ingram MAC M11 czy Sig228?]. Dwa, jak mam rozumieć zdanie: "potrzebowano nowego pistoletu obronnego (któym Mk23 nie jest) yyy a czym jest? kuszą? No dobra wgłębiając się w temat możemy powiedzieć, że obronny to nie jest i został on zakupiony przez U.S.SOCOM jako "pistolet szturmowy". Obronna to może być trzydziestka ósemka lub dwudziestka dwójka, a nie spluwa na nabój 11.43mm... :|

OK wut eva idźmy dalej 8-)

Sundowner napisał(a):
Podobnie zresztą z HK G36, który okazał się topić, jak i HK 416, którego komponenty (popychacz suwadła) się gną w trakcie eksploatacji, będąc używane przez oddziały specjalne.

Kolejne "yyy"...
"Gieta", to może się topiła ale w '45... Z rozmowy z oficerem BW wiem, że to były problemy pierwszej serii... [i to w testach przy dłuuuuugim strzelaniu]
To samo się ma do HK416, owszem w A1, może popychacz się giął [testy przed seryjne?], ale możesz mi wierzyć, że A3 jest za_E_bisty. Swoją drogą kto by nie używał, to bez znaczenia. Norwedzy używają i nie marudzą. G.R.O.M? Oficjalnie nikt nic nie podał... :wink:

Ostatnio edytowano niedziela, 29 sierpnia 2010, 09:22 przez Patol, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2010, 09:19 
złota rączka

Eee tam, były foty jak GROM z HK416 ćwiczył na morzu ;) Świetna broń.

PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2010, 11:20 
rekrut

Pattol O.G. napisał(a):
Raz, że Mk43 [Mk23?] nijak się ma do M11. [Ingram MAC M11 czy Sig228?].

Mk23 - .45 ACP HK SOCOM
MK43(błąd, powinno być Mk24, wyjaśnienie w następnym poście) - 9mm Para SIG Sauer 226-9-Navy
M11 - 9mm Para Sig Sauer 228 (i o dziwo partia 226 też)

Pattol O.G. napisał(a):
Dwa, jak mam rozumieć zdanie: "potrzebowano nowego pistoletu obronnego (któym Mk23 nie jest) yyy a czym jest? kuszą?
Jest pistoletem ofensywnym

Pattol O.G. napisał(a):
Obronna to może być trzydziestka ósemka lub dwudziestka dwójka, a nie spluwa na nabój 11.43mm... :|
Nie, to niewiele ma wspólnego z kalibrem. Ruger Mk2 też był wykorzystywany jako pistolet ofensywny, a to .22LR jest. Mk23 jest pistoletem ofensywnym, bo został stworzony by być w pewnych konkretnych sytuacjach bronią główną (infiltracja, boczna strzelca wyborowego - z czego widać zrezygnowano, bo taszczą Mk18), wycofano z uzbrojenia HK Mp5SD, a potem wyciszone Mp5A3 bo były już zbyt słabe, podobnie rzecz się miała z Rugerem Mk2. Obie bronie zastąpiono pistoletem na nabój, który z natury jest pod dźwiękowy i nie trzeba ani stosować jego specyficznej wersji (w Mp5A), czy wyhamowywać w broni (Mp5SD) i nie koliduje z tym wykorzystywanym w defensywnej broni bocznej (9mm Para +P+). Broń dostała relatywnie długą lufą i bardzo długą linie celowniczą pozwalając na wyciśniecie z niego bardzo dobrych grup na raczej sporych dystansach (2 cale na 50 yardów), do tego spasowanie broni jest wyjątkowo dobre, pozwalając przy tym na pełną wymienność komponentów między poszczególnymi egzemplarzami, oferując parametry jak broni customowej, która na to nie pozwala. Problemem są jednak spore gabaryty i masa (półtora kilograma, bez tłumika i LAMa).

Pattol O.G. napisał(a):
Z rozmowy z oficerem BW wiem, że to były problemy pierwszej serii...
Czy problem rozwiązano, nie wiem. Faktem jednak jest, że użytkowników zraziła ta cecha tego karabinu - popatrz, że w stanach po zarzuceniu XM-8 wymagano już metalowej komory zamkowej, którą amerykanie otrzymali w SCAR. Swoją drogą jest wiele powodów by nie wracać do G36.

Pattol O.G. napisał(a):
To samo się ma do HK416, owszem w A1, może popychacz się giął [testy przed seryjne?], ale możesz mi wierzyć, że A3 jest za_E_bisty. Swoją drogą kto by nie używał, to bez znaczenia. Norwedzy używają i nie marudzą.
Otóż Norwedzy zaczęli właśnie marudzić, maja problemy ze spustem, regulatorem gazowym i zatrzaskiem suwadła. Żadne testy firmowe nie ukażą wszystkich problemów.

HK nad 416 cały czas pracuje i co targi broni, pokazują jakąś nową wersję z kolejnymi usprawnieniami. Ciężko powiedzieć aby taka praktyka dobrze działała na dotychczasowych kupców, którzy w wielu wypadkach musieli oprócz wymiany broni, również dokupić zapas nowiutkich magazynków HK (bo gniazdo magazynka nie jest w standardzie STANAG). Dodajmy jeszcze, że te stalowe magazynki specjalnie dobrą opinią się również nie cieszą i wszyscy czekają, aż Magpul wypuści "Europejską" wersję PMAGów.

Zobaczymy jak M27 będzie się spisywał, ale coś myślę, że szału nie będzie.

Ostatnio edytowano niedziela, 29 sierpnia 2010, 17:02 przez Sundowner, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: niedziela, 29 sierpnia 2010, 14:09 
rekrut

Ups, mój błąd.
SKAM zbił mnie z tropu, oczywiście Sig Sauer 226-9-Navy to teraz jest Mk 24 Mod 0, a nie Mk43, Mk43 to oczywiście M60E.

Nie jest to też P226R, Mk24 początkowo został dostarczany w "klasycznej" wersji P226-9-Navy, jednakże po chwili zmieniono kontrakt na wersję z szyną pod oświetlenie taktyczne, około 2000 modeli bez szyny zostało zwróconych i wylądowało na rynku cywilnym. Ostateczny P226-9-Navy (numeracja NSW#####) posiada szynę jak P226R, ale różni się wykorzystaniem powłok ochronnych na większej ilości komponentów pistoletu.

W NSW są kurcze jaja z tymi pistoletami i ich oznaczeniami, niektóre nie miały w ogóle oficjalnych oznaczeń - jak np partia HK P9S, Ruger mk2, czy HK P11. Inne były łączone - jak Sigi 228 i 226 pod oznaczeniem M11 (chociaż 226 nie były zakupywane pod kontraktem M11). Zobaczymy jak teraz będzie z HK45C-SD, który zastępuje obecnie i Mk23 i w niektórych rolach Mk24 (nie całkowicie, bo póki co zakupiono tylko 500 sztuk).

PostNapisane: wtorek, 31 sierpnia 2010, 10:09 
rekrut

Wybaczcie tyle postów po sobie, ale dopiero teraz zauważyłem post Batona:
Baton napisał(a):
Argument ze SCARem jak najbardziej - bardzo możliwe, że po prostu nie będzie realnej potrzeby na wprowadzenie kolejnej jednostki broni.
Tak, ale nie w tym kontekście.

Problem jest troche bardziej skomplikowany niż proste - "nie kupimy Masady/ACR, bo mamy SCARa". Amerykanie (konkretnie SOCOM) nie kupią żadnego obecnie dostępnego karabinu 5.56x45, bo "nie dają wzrostu możliwości w porównaniu z dotychczas używanymi M4". Z tego powodu np. przerwano proces zakupu SCAR-L, pozostawiając tylko SCAR-H i Mk20 (parasnajperski wariant SCAR-H) i nie zakupiono żadnych HK 416, poza ta próbną partią 450 sztuk i powraca się z powrotem do Coltowych M4.

Lekka paranoja, ale amerykański system zakupów uzbrojenia powinien już nas do tego przyzwyczaić. Jedyna opcja, to kiedy pojedyncze komórki SOCOM zakupią daną broń dla siebie z własnych funduszy - jak właśnie zakup HK45C-SD przez NSW.

Podobnie ma się kwestia zakupów całego US DoD - jedynie pojedyncze komórki są w stanie się wyrwać i też muszą przy tym nieźle kombinować - jak zakup M27 dla USMC - jako niby "częściowe zastępstwo" M249.

Ehh... polityka.

PostNapisane: wtorek, 31 sierpnia 2010, 12:11 
generał brygady

Cała ta sytuacja rozbija się o ten sam problem co u Nas...
Nasi prominenci z uporem maniaka patrzą na zachód [U.S.A.], a "hamburgery" kierują się zasadą "Not-Invented-Here" stąd np. problemy HK416...

Cytuj:
nie kupią żadnego obecnie dostępnego karabinu 5.56x45, bo "nie dają wzrostu możliwości w porównaniu z dotychczas używanymi M4"

Hmm tak mnie tylko zastanawia o czym mowa. Ściślej rzecz biorąc o jaki wariant M4 chodzi. Fakt, że doszli do wniosku iż już nie wiele da się wycisnąć z tej konstrukcji no ale M4 nie spisuje się tak dobrze w wodzie i brudzie plus jego system gazowy. Po tym jak długo i jak intensywnie testowano SCAR'a można mniemać, że jest lepszy od M4 choć trochę. :wink:

Domyślam się, że masz na myśli nie tyle konstrukcję co możliwości naboju 5.56x45. "USmani" już w Iraku zasygnalizowali słabość broni zasilanej tym nabojem. Wiadomo, że zwiększają ilość mocniejszych konstrukcji [7.62] na drużynę. W tym świetle zastanawia mnie dlaczego Nasi konstruktorzy MSBS'a nie wzięli pod uwagę tego tak jak Czesi w swoim BREN'ie [a może dopiero wezmą?!]

Jeżeli coś pokręciłem to soooryyyy ale mam gorączkę... :P

Moderatorzy: Maras, Bartas

[ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]