slagg

Teraz jest czwartek, 14 listopada 2019, 04:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  Strona 1 z 2
 [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Rekonstrukcja Stylizacja czy poprostu ASG

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 18:13 
przychodzi popatrzeć na koszary

Moim zdanie jak ktoś pisze w opisie grupy ze odzwierciedla daną jednostkę w danym opisie to powinien to robić jak naj lepiej , a nie mieszać , Zdaje sobie sprawę ze reko jest drogie lecz jak się wybiera taki kierunek to niestety i są wydatki , Może są u was osoby co mogą o sobie powiedzieć ze odzwierciedlają 75th w danym okresie ale jako ekipa leżycie . Tez widziałem filmik z relacją zlotu na waszej stronie i śmialiście się z Seby co robił reko SF ze ma dżinsy tylko ze kolo jest ubrany od stóp do głów jak trzeba do tego ma tez wszystko do reko sealsów i Delty .Ja osobiście robię 173rd Airborne Brigade 2003r

PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 19:44 

Podaj linki kolego do słów odzwierciedlamy lub rekonstruujemy, albo innych nie pasujących koszernym reko. Poprawię od razu, żeby w oczy ludzi nie kuło ;)

Stylizujemy Rangers z roku 2003 - 2004 a nie rekonstruujemy. Nie używamy słowa rekonstrukcja, aby nie ujmować zbyt wiele temu określeniu. Uważam osobiście, że bardzo wiele grup GRH nie powinno używać tego słowa, choć na ich stronach ono widnieje jako jedne z głównych na samym środku bannerów stron.

Mamy dobre układy z ogólnopolskim Regimentem i Col. Maku. Myślę, że jeśli chcesz szukać czegoś co jest niekoszerne dla Rekonstruktorów to zapraszam na ogólnopolskie forum Rekonstrukcji Rangers.

Zrozumieliśmy i to już dawno temu czym jest Rekonstrukcja, a czym Stylizacja. Słowo "odtwarzamy" można na wiele sposobów rozumieć. Można np. coś wiernie lub nie, odtwarzać. Więc skupmy się na słowie Rekonstrukcja, którego nie używamy i mówimy o tym publicznie. Czemu? np. nie stać nas jeszcze na obkupienie się w cały sprzęt do działań 48h i więcej kontraktowy. Do tego zobacz, że u nas kontrakty są większością i do nich dążymy, gdzie wiele ekip "Rekonstrukcyjnych" nosi kopie, nie mając nawet z oryginalnego staffu, choćby naszywki jego jednostki, która przy okazji świeci w noktowizji.

Używamy sprzętu naszej ukochanej jednostki oraz wzorujemy się na ich taktyce przerobionej pod zasięgi ASG. Sprawia nam to niesamowitą radość i satysfakcję. Szanujemy wszystko co związane z 75th RGT.

Jeśli szukasz tutaj dyskusji na temat "do dupy macie to czy tamto" to znalazłeś zły adres kolego. My wiemy co jest u nas niekoszerne. Znamy bardzo dobrze okres, który stylizujemy, oraz każdy szczegół szpeju Ranger'a z tego okresu. Dlatego też dla szacunku słowa Rekonstrukcja nie używamy go.

PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 20:10 

to jak wy to "odtwarzacie " dla mnie odtwarzanie grupy jest równoznaczne z rekonstrukcją lub troszkę ze stylizacją , rozumie ze brak kasy to duży problem ale po to jest stylizacja aby coś wyglądało baardzo podobnie za mniejszy nakład kasy , lecz wtedy powinno się coś sobą reprezentować a nie zakładać beret do bluzy z kapturem , jak cię widzą tak cię piszą . a nadać sobie nazwę jakieś znanej jednostki nie ma problemu ważne jest żeby was z nią identyfikowali. I się zastanawiam jak nie wiernie można coś odtwarzać , albo coś się odtwarza albo nie proste

PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 20:38 
generał brygady

Wiesz Haran, nie wiem czy jest sens tutaj pouczać chłopaków. Znam się ze wszystkimi dobrze i wiem, że to co robią, to robią na prawdę świetnie. Postawić ich wszystkich koło siebie w kominiarkach, a nie odróżnisz, który jest który. Większość sprzętu nawet jeśli mieli nie kontraktowy, to postarali się z czasem wymienić na ten upragniony kontrakt co by właśnie móc powiedzieć, że odtwarzają bądź stylizują się na 75th Rangers RGT.
Szpej, taktyka i wszystko inne nawiązuje u naszych Rangers do prawdziwej odtwarzanej jednostki, a jeśli na filmach promujących KP żarty odbierasz zbyt realistycznie, to może nie oglądaj tych filmów? Bo widać dla Ciebie jak ktoś się na coś stylizuje, to nie może na filmach ukazywać śmiesznych scen, ani dowcipów? Najlepiej powinni cały czas stać na baczność lub wykonywać rozkazy, prawda? Myślę, że trochę przesadzasz...

PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 20:48 
Nadszyszkownik

Dyskusja nabiera widzę tempa. Cieszę się , ale kilka uwag formalnych.
Kolejny raz Kolega myli stylizację z reko czy odtwarzaniem. Na pewno z czasem całość grupy dorobi się wszystkiego w kontrakcie. Mnie osobiście brakuje butów i bielizny no i obywatelstwa USA, żeby być wystylizowanym. Jeśli mielibyśmy wystąpić gdzieś jako wystawka dla cywili to z pewnością nikt nie założy beretu do bluzy z kapturem. Inna kwestia jeśli jedziemy sobie na luzie np. do Malechowa. Na zlocie letnim w Bornym Sulinowie poruszaliśmy się w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu. Mamy wyglądać jak Rangers , ale jesteśmy teamem ASG i dla mnie ważne jest jak walczy mój fireteam i jak mam wykonać zadanie w polu , a nie że ktoś zobaczy mnie w lesie w Haixach a nie oryginalnych butach US.

Obrazek

PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 21:04 
pułkownik

Kolego harm jeśli przychodzi się na czyjeś podwórko i zaczyna dyskusję wypadało by się przedstawić viewtopic.php?f=36&t=62 byśmy wiedzieli z kim wymieniamy zdania.
Następną rzeczą jest fakt czytania ze zrozumieniem.
Strona główna portalu
Cytuj:
"Przy tworzeniu Portalu KOALICJA PÓŁNOC przyświecał Nam jeden podstawowy cel:

Wspieranie pomysłów wielu ludzi, wspólne tworzenie i pomoc w rozwoju Teamów, animację środowiska ASG. Wspólny portal maniaków ASG. Miejsce gdzie niezrzeszeni wolni strzelcy, będą mogli 'dojrzewać' do podjęcia decyzji o przystąpieniu lub stworzeniu własnego Teamu.

Portal KOALICJA PÓŁNOC to miejsce integracji Naszego Środowiska ASG. Miejsce gdzie spotyka się zamiłowanie do wspólnej pasji, hobby.

Kreujmy wspólnie rzeczywistość ASG na Północy.

Dla Nas ASG nie jest przy okazji, dla Nas ASG jest przede wszystkim.

Jesteśmy graczami ASG a przy okazji zakładamy uniformy podobne do tych które żołnierze z 75

na wojsku najlepiej znają się ci, którzy bali się w nim służyć...

PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 21:05 
bardzo zly sierżant

No popatrz , nie dość ,że włazi bez pukania to od razu z grubej rury pojechał :D .
Kolego Haram, na początek wypadałoby się ładnie przywitać i przedstawić a ewentualnie potem zagaić rozmowę na temat jaki tam sobie wymyślisz. Chciałbyś abym Ci wszedł do domu bez pukania i na "dzień dobry" powiedział ,że masz brzydką żonę?

PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 21:23 
szeregowy

Swego czasu na początku bawienia się w GRH istniały określenia "reko" i "rekonstrukcja".
Reko dla ogólnej zabawy w jednostki danego typu i rekonstrukcja dla dokładnego odzwierciedlenia jednostki.
Oczywiście odzwierciedlało się ogól nie jednostkowe przypadki, bo biegać w zimę w obrusie mi się nie chciało.
Zbytnio konkretyzujesz moim zdaniem.

PostNapisane: środa, 23 marca 2011, 02:32 

haram napisał(a):
.... Tez widziałem filmik z relacją zlotu na waszej stronie i śmialiście się z Seby co robił reko SF ze ma dżinsy tylko ze kolo jest ubrany od stóp do głów jak trzeba do tego ma tez wszystko do reko sealsów i Delty .Ja osobiście robię 173rd Airborne Brigade 2003r

Podawaj linki do sytuacji, które przytaczasz. Chciałbym się przyjrzeć temu filmikowi, bo coś nie kojarzę.

Nadal widzę się Kolega zapętla. Piszemy Stylizacja, a Kolega nam wpycha, że jesteśmy Rekonstruktorami.

Chciałbym, żeby wszyscy Rekonstruktorzy tak zaczynali jak my. Najpierw zajęli się dokładnym poznaniem jednostki, którą "Rekonstruują", potem dokupywali każdy detal mając z tego wielką satysfakcję i doceniając ten sprzęt w terenie, tak jak używały to ich ukochane jednostki. Potem mając ugruntowaną wiedzę i wreszcie pełny szpej od sznurówek, guzików, naszywek, po pełne umundurowanie, plecak i pozostałe oporządzenie, mogli o sobie powiedzieć:
"Jestem Rekonstruktorem".

Powiem szczerze mało znam takich prawdziwych Rekonstruktorów. W czasach kiedy zrobiła się moda na bycie Rekonstruktorami, każdy nagle nim jest. Nie ważne, ze dopiero kupił mundur jednostki z którą sympatyzuje i że nie zna dobrze jej historii, a okres współczesnej rekonstrukcji oprze o kamuflaż pustynny, bo to większy lans.

Dla nas ASG jest przede wszystkim, a pustynnych terenów w Polsce mało :) Jeśli mielibyśmy szpeić się tylko na zloty, to brakuje nam tylko kontraktowych butów i paru drobiazgów.
Nawet nametape mamy wyszywane ze swoimi nickami na maszynie oryginalnej z demobilu z fortu, która używana była w latach 2003 - 2004. Nie mamy również kontraktowej bielizny. Zloty ASG, a militarne zloty rekonstrukcyjne to co innego. W ASG używamy to co jest wygodne, wytrzymałe, sprawdzone i odpowiednie na nasze warunki. Na zloty pojazdów militarnych nie wystawiamy się dioramami, bo nie chcemy robić śmiechu z siebie nie mając w 100% koszernego szpeju. Dlatego też w pełni świadomie mówimy i piszemy o sobie, że stylizujemy naszą ulubioną jednostkę, a nie Rekonstruujemy,

Podążmy jednak dalej. Przejdźmy do motta Rangers:

"Rangers lead the way" – "Wskazywać drogę (zawsze na czele)", oraz "Sua sponte" – łac. Z własnej woli, dobrowolnie, z własnej ochoty.

Zapytaj czy w świecie ASG nie stosujemy tych zasad. Więcej. Staramy się wskazywać drogę całemu naszemu lokalnemu środowisku ASG i robimy wszystko wg. zasady "Sua sponte".

Ilu z pośród ludzi stylizujących lub Rekonstruujących potrafi w swoich środowiskach w życiu stosować motta swoich ulubionych jednostek. Ile z pośród nich tylko dobrze wygląda, a kubek i manierkę ma do Rekonstrukcji, a nie użytku. Część z nich czasem uczy się musztry. Ilu z pośród nich stara się poznać i stosować taktykę odtwarzanej jednostki. Ilu z pośród nich wybrudziło swój mundur błotem i potem, podczas parudziesięciu godzin w ternie. Podczas chwil gdzie świstały kule nad głową. Ilu spośród nich sprawdziło jak dobry jest sprzęt kontraktowy swojej jednostki, a taktyka się doskonale sprawdza podczas walki. Ilu z pośród nich nosi stopnie w swoich Drużynach, Teamach, Plutonach itp. dostosowane do Rekonstruowanej jednostki przy jej odtwarzanej strukturze. W wielu ekipach Rekonstrukcyjnych nagle są sami podoficerowie i oficerowie. Gdzie widziałeś w jednostkach bojowych tylu ludzi z takimi stopniami na raz pchniętych w wir odtwarzanych przez nich walk? Gdzie się podziali zwykli żołnierze? Patrzę na zdjęcia wielu "Rekonstruktorów" i widuję zdjęcia sierżantów i wyżej, a tych zwykłych żołnierzy, którzy są od czarnej roboty nie widać. Czy taka grupa wygląda dobrze? Czy to zjazd oficerów?

Jeśli chcesz porozmawiać o Rekonstrukcji to zapytaj tych co obnoszą się tym mianem i wytknij im ich braki. Wiesz dokładnie jaka jest różnica w stylizacji, a Rekonstrukcji, więc nie wiem po co mamy Tobie to tłumaczyć :?: :D

Może dlatego, że staramy się zawsze być pomocni :D

PostNapisane: środa, 23 marca 2011, 12:59 
obsługa kantyny

Siemka widzę że temat leci "ostro" a ja znany ze swej elokwentnej wręcz nieszablonowej i nietuzinkowej postawy uciekiniera z domu bez klamek pod chmurną nazwą "mon" (albo jakoś tak ;) ) rzeknę co następuje.
Idź do lasu, wystrugaj sobie palik, pałkę lub coś o wymiarze nie krótszym niż meterek, koniecznie wyprowadź boki na prostopadle do siebie, chwyć mocno za jeden koniec i "puknij" se w głowę. Czynność powtarzaj aż z jednej gwiazdki zrobi się "awans" na kapitana, wersja dla słabszych - 4 sztuki. Może wtedy przejdzie ci to co Cię dopadło i trzyma kolego HARAM
Haram (arab. حرام, dosł: to, co zakazane) - w islamie określenie wszystkiego, co jest zakazane (przeciwieństwo halal - tego, co nakazane); może to dotyczyć zarówno miejsc, jak i uczynków.) Hmmm... ciekawe...
Pomijając fakt że "pireniczysz" (to od piernika), to włazisz komuś do chaty i czepiasz się że powiesił sobie w korytarzu replikę REMBRANDTA a nie oryginał o hańba mu. Chłopie baw się w swojej piaskownicy i patrz na swoje foremki, doczytałem się że jesteś z MON-u no chłopie ja wiem (z autopsji) że ta instytucja wali ostro w baniaki, co poniektórym, ale trzeba pracować nad sobą, trochę wiary w siebie a na pewno się uda. Nie musisz od razu wystawiać świadectwa wszystkich zakręconym, jak Cię czytają tak oceniają :wink: a właśnie ja Cię takim widzę.
Teraz trochę na temat 8-) , swego czasu walnęliśmy sobie fotki, przy okazji jakieś postrzelanki gdzieś tam, w beretach SASu, jako że mundurki mamy w dpm (z praktycznego punktu widzenia czyli cena, wygląd, jakość) to beretki że tak powiem pasowały i na zdjęciach wyszło ślicznie, kumpel umieścił to zdjęcie przez przypadek lub przy okazji na jakimś portalu lub forum gdzie byli w 99% brytofile i się zaczęło... jakby mogli to by nas za te zdjęcia powiesili, poćwiartowali, poskładali później do kupy i ponowili zabawę. Istny horror..dlatego od tamtej pory jak widzę, słyszę lub czytam takie pierdolety o tym jak to się powinno wyglądać a jak nie co wolno a czego nie wolno co mam pisać o sobie a czego nie, to od razu się jeżę..
.. i mam zawsze w takich wypadkach chęć powiedzieć "bujaj się misiu do swojego lasu"
aha tak bajdełej :wink: jak zwykle rozp...la mnie Jacuś, jeszcze trochę i będę bał się lodówkę otworzyć :D

PostNapisane: środa, 23 marca 2011, 13:51 
generał brygady

BWUAAAAAHAHAHAHA :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolego Edie oznajmiam iż otwieram funkLUB Waszmości. Mój monitor wymagał interwencji tzw "szmatki" po przeczytaniu powyższego posta... Obrazek

PostNapisane: środa, 23 marca 2011, 14:11 
młodszy chorąży

BRRRAAAWOO dla Kolegi :lol: :D :twisted:

PostNapisane: środa, 23 marca 2011, 15:33 
obsługa kantyny

"ja tylko pociągnął.." jak mawiał mój idol, nie żyjący już odtwórca roli Pawlaka w naszej komediowej epopei, co to nigdy nie był przeciwko władzy co najwyżej przeciwko "gupkom" :wink: :lol:

PostNapisane: środa, 23 marca 2011, 16:36 
bardzo zly sierżant

Edie nie wiem jak to robisz ale zawsze mi poprawiasz humor :mrgreen:
Do "kolegi" Harama:
Masz fajną piaskownicę to jak się tobie w naszej nie podoba to nie brudź nam piasku, a jeśli chcesz się z nami bawić w naszej piaskownicy nie zabieraj mi łopatki, Patolowi foremki, Mariowi wiaderka, Grubemu grabek, a SKURZE samochodzików.

PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 12:33 

śmieszy mnie wasze podejście z tą piaskownicom założyłem ten temat bo każdy kto czyta opis grupy myśli ze to zajebiste reko , jak się pytałem czy są jakies grupy w Koszalinie to oczywiście tak , ociekająca zajebistością pod każdym względem 75th . Ściągneli z za oceanu berety i jest zajebiście . próbują odwzorowywać daną jednostkę w tym okresie rozumie ze nie ma kasy itp ale insygnia powinno się szanować a nie zakładać berecik do kapturka itp albo się coś odwzoruje albo nie proste jak budowa cepa . Co do stopni, w mojej ekipie jest tylko jeden oficer pani porucznik na 12 osób . bawcie się sami w swojej piaskownicy i dalej róbcie te zajebiste odwzorowanie 75th może ktoś kiedyś się nabierze i pomyśli ze tak właśnie wyglądała ta szlachetna jednostka z 2003r to już będzie koniec moich wypocin na wasz temat i już możecie się sami bawić w swojej piaskownicy haha

Jeśli Kolega nie będzie pisał poprawnie po Polsku posty zostaną usuwane. Ponadto zapraszam do Powitalni. Ile razy można zwracać uwagę. Nawet brak Polskiej klawiatury nie zwalnia od używania interpunkcji. Administrator M.75

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  Strona 1 z 2
 [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]