slagg

Teraz jest niedziela, 20 października 2019, 14:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

[ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

RED SYSTEM

Autor Wiadomość
 Tytuł: RED SYSTEM
PostNapisane: środa, 22 grudnia 2010, 14:44 
przychodzi popatrzeć na koszary

Obrazek

"RED System to system symulacji zranień który kładzie nacisk na ćwiczenie w ramach MilSim elementów czerwonej taktyki. Prawidłowe udzielenie pomocy medycznej na polu walki premiowane jest możliwością powrotu do gry osób które uzyskały ranę ciężką lub zostały zabite jeśli zostaną spełnione odpowiednie warunki."

Informacje ogólne

Zasady RED Systemu

FAQ

Podręcznik medyka

Karty ran

Zapraszam do dyskusji oraz zadawania pytań.

http://www.fia.com.pl

Tytuł: Re: RED SYSTEM
PostNapisane: środa, 22 grudnia 2010, 21:52 

Działania Milsimowe.

Sytuacja A
Proszę opisać działanie podczas zaistniałej sytuacji. Oddział wpada w zasadzkę. Straty to 6 osób nadających się do Punktu Ewakuacji Medycznej. Pozostaje 2 osoby w pełni sprawne. Organizator dysponuje pojazdem ze względu na bardzo dużą rozległość terenu, a do Punktu Ewakuacji Medycznej jest sporo km. Do drogi przejezdnej dla pojazdu jest ok. 1km.
Jak wygląda procedura krok po kroku? Jakie są propozycję rozwiązania sytuacji wg. RED SYSTEM.

Sytuacja B

Ranny zostaje medyk. W pobliżu nie ma zdrowego medyka. Najbliższy znajduje się parę km dalej. Mamy już straty własne sięgające 60%. Zdrowi nie są w stanie utrzymać pozycji i linii za którą ciężko ranni będą bezpieczni. Podejmują decyzję zerwania kontaktu i pozostawienia rannych. Cel misji nie ratowanie rannych jest priorytetem wg. rozkazów. Co robimy?

PostNapisane: środa, 22 grudnia 2010, 23:20 

Jak w pierwszej wiadomości, RED SYSTEM odwzorowuje rany. Opisane przez Ciebie scenariusze nie dotyczą systemu zranień, tylko zasady stosowania czerwonej taktyki.

Na powyższe scenariusze odpowiedzieć można bez względu na to jaki system ran się stosuje w milsimie.

Przy sytuacji A masz do wyboru:

-porzucenie rannych
-wezwanie wsparcia

Sytuacja B:

Tak naprawdę sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Jeśli jesteś dowódcą to do Ciebie należy decyzja czy będziecie próbowali wrócić i ratować rannych czy wycofać się i dokonać reorganizacji oddziału.

PostNapisane: czwartek, 23 grudnia 2010, 01:10 

Chciałem abyś na przykładzie np. A podał jak będzie wyglądała procedura ratowania rannych. Niejasno się zapewne wyraziłem.

Zacznijmy od początku. Tak żeby zrozumiał laik i ktoś kto nigdy z RED SYSTEM nie miał do czynienia.
Czyli rozumiem, że padam zraniony po raz pierwszy. Dostałem w głowę. Wyciągam zaplombowaną kartę formatu A5. Jest 10 kart ran w których różnie mogę skończyć po postrzale w to samo miejsce. Zależy co wylosuję mogę różną odczytać instrukcję postępowania przy postrzale w tą samą część ciała. Na mojej karcie odpląbowanej czytam i postępuję wg. trafienia:
"Otrzymałeś postrzał w głowę:
• Nie możesz się poruszać, nie możesz mówić, jęczysz z bólu
• W ciągu 15 minut od postrzału musi opatrzyć Cię medyk. Jeśli nie otrzymasz pomocy umierasz
• W ciągu 45 minut od otrzymania pomocy medyka musisz znaleźć się w Punkcie Ewakuacji Medycznej.
Jeśli nie dotrzesz na czas umierasz
• Jeśli otrzymałeś postrzał w hełm jesteś zdezorientowany, przez 3 minuty pozostajesz na miejscu,
nie możesz prowadzić ognia, następnie wracasz do walki"
Przyjmijmy, że nie mam hełmu. Medyk wyznaczony jest na ile osób? Czy wg. systemu jaki stosujemy np. CSS, MCS itp. czy również RED SYSTEM zawiera takie wytyczne, żeby można było stosować go jako pełny system?
OK. Medyk nie dobiega, nie ma go po prostu w pobliżu. Umieram. Do "Szpitala" jest kupę km podczas działań MILSIMowych. Jest noc i samemu mi się nie uśmiecha iść parę km do "Szpitala". Organizator nie dysponuje samochodem, aby po mnie wysłać "chirurga". Co dalej? Idę za swoimi z żółtym oznaczeniem trupa. Powiedzmy, że docieramy kiedyś do "Szpitala". Co dalej się dzieje abym mógł powrócić do gry? Pozostaję w "Szpitalu" 2h i wyruszam dalej walczyć jeśli rozgrywka nadal trwa - dobrze zrozumiałem? Szukam potem swoich, aby dołączyć, albo poruszam się z innym oddziałem.

Rozumieć należy RED SYSTEM tylko jako dodatkowy system wspierający używany system MILSIMowy np. MCS?
Czy myślicie nad rozbudowaniem systemu, aby proponował pełną "obsługę" rozgrywki?

PostNapisane: czwartek, 23 grudnia 2010, 02:28 

Medyk to osoba która jest przeszkolona, posiada sprzęt do udzielania pierwszej pomocy oraz podręcznik medyka gdzie zawarta jest instrukcja. Na stronie 28'ej jest sugerowane wyposażenie.

W RED SYSTEM premiowane jest poprawne udzielenie pierwszej pomocy i dostarczenie rannego do szpitala. Jeżeli wrócisz na własną rękę do bazy/szpitala to jest to dla Ciebie koniec rozgrywki(szerzej na stronie 36).

RED SYSTEM powstał jako narzędzie edukacyjne, promujące zachowania ratownicze w starciach pododdziałów w sile drużyny. Nie ułatwia ani nie upraszcza żadnego z elementów, które są istotnym zagadnieniem związanym z działaniem taktycznym i ewakuacją poszkodowanego żołnierza na polu walki.
Uczestnicy symulacji bojowej stoją przed tymi samymi problemami i barierami przed którymi stoi np. mały oddział rozpoznawczy, związany walką z nieprzyjacielem.

RED SYSTEM wymaga zaangażowania od graczy oraz wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i ewakuacji. Uświadamia jakim problemem dla oddziału staje się krwawiący i krzyczący ranny.

PostNapisane: środa, 29 grudnia 2010, 12:13 
rekrut

To już jest skrajnie realistyczne działanie... Nawet podczas "strzelanki-jebanki" bycie medykiem to wyrabianie 200% normy. A co dopiero prawdziwe symulowane rany... Problemem jest także osobista apteczka która w ramach oddziału powinna być w jednym miejscu, na co nie każda kamizelka pozwala, uchwyt ratunkowy też nie każda kamizelka ma... Przenoszenie "medykamentów" też powinno odbywać się w odpowiednim miejscu nie w dowolnej torbie bądź plecaku gdyż jest to po prostu nie uporządkowane. Nosze polowe są kolejnym problemem nie każdy ma je jak nieść nawet na plecach.

BTW. Świetnym przykładem standardowego medyka jest plecak Eagla zaprezentowany w którejś prezentacji (Eagle M-9 Medical Bag).

Poza tym jako oddziałowy medyk już jest dość roboty bez jeszcze bardziej skomplikowanego systemu trafień ;].

PostNapisane: czwartek, 30 grudnia 2010, 18:08 

Jak już pisałem, ten system wymaga zaangażowania ze strony uczestników. Tworzenie problemów z tego, że ktoś nosi IFAK w prawej kieszeni zamiast w lewej jest raczej bezcelowe.

Kamizelka nie musi być przystosowana do "ciągnięcia" rannego. W końcu jest sporo możliwości przemieszczenia poszkodowanego.

Przykłady z pewnością znajdziesz na zdjęciach ze szkolenia FIA z czerwonej taktyki:
http://picasaweb.google.com/fia.warszaw ... 8732061410

Realizm wymaga podnoszenie wymagań, inaczej nie da się do niego zbliżyć.

PostNapisane: czwartek, 6 stycznia 2011, 19:59 

Na stronie FIA pojawił się artykuł opisujący manual dla medyka w RED SYSTEM.

http://fia.com.pl//index.php?option=com ... 4&Itemid=1

PostNapisane: piątek, 7 stycznia 2011, 17:34 

Wrzuć Ufoman na Portal.

Myślałem nad tym systemem. Jest dość ciekawy. Wiąże się niestety albo stety z opracowaniem systemu szkolenia. Wielu ludzi, których praca medyka oddziałowego może pasjonować nie do końca wie co i jak. Szkoleń czerwonej taktyki jest jak na lekarstwo. Potrzeba zatem rozruszać kompleksowo ten temat.

Dla ludzi nie mogących rozwijać swojej wiedzy w zakresie medyka ASG ten system jest teorią, która wydaje się bardzo zawiła i skomplikowana. Procedury dla zwykłego wojaka są proste i przejrzyste. Co ma jednak począć dalej nasz poczciwy medyk jak brak mu treningu praktycznego w zakresie jaki obejmuje choćby RED SYSTEM.

Mamy paru znajomych Ratowników Medycznych. Myślę, że gdyby opracować system szkolenia dla Medyków Paramilitarnych, byłby on dla zawodowców na tyle zrozumiały, że mogliby w taki sam sposób przeszkolić wielu ludzi ze swojego najbliższego środowiska.

Zatem potrzebne jest narzędzie, żeby było z czym pracować z ludźmi. Mam sporo różnych rzeczy na głowie od różnych szkoleń poprzez pozyskiwanie środków dla Stowarzyszenia i tysiące innych, jednak chętnie pomógłbym w przygotowaniu takich Szkoleń na terenie Północnej Polski.

PostNapisane: sobota, 22 stycznia 2011, 19:27 

W styczniowym numerze magazynu "KOMANDOS" ukazał się artykuł na temat RED Systemu, autorstwa Agapowa.

Obrazek

PostNapisane: poniedziałek, 24 stycznia 2011, 02:42 

Gratulacje! Zatem trzeba wybrać się do emiku.

PostNapisane: sobota, 26 listopada 2011, 09:49 
obsługa kantyny

Ja kiedyś przeczytałem cały podręcznik RED SYSTEMU jak jeszcze zastanawiałem się nad czerwoną taktyką(po Eagle Eye 2 mi przeszło). Fajne jest w nim to, że zamiast kard(dawania, losowania czy wypełniania) Jest prawdziwa desmurgia, ale za to dźwiganie całej tej apteczki i noszy na 24h milsimie już nie jest takie fest. I bardzo głupią zasadą jest że tylko medyk może opatrywać rannych, bo jeśli już, jak ktoś wcześniej powiedział, skrajnie odwzorowujemy scenariusz, dlaczego ktoś teoretycznie wiedzący jak udzielić pierwszej pomocy aby ta osoba przez te 15 minut się nie wykrwawiła i dysponuje odpowiednimi opatrunkami, miałby tego nie zrobić na prawdziwym polu walki?

Dlatego RED SYSTEM to zalążek czegoś fajnego, może i skrajnego(ale im realniej, tym lepiej), ale fajnego.
I drobne poprawki nie zrobiłyby temu podręcznikowi wielkiej krzywdy, a nawet, może skrajni realiści by się do niego przychylili.

PostNapisane: wtorek, 29 listopada 2011, 16:29 
chorąży

Jak dla mnie to można by spróbować zrobić na kartach trafień mały dodatek, żeby sprawdzić jak to się sprawuje... Mianowicie myślę o wpisaniu na losowanej karcie wpisania czy trafiony musi być opatrzony przez medyka, czy sam może to zrobić. Wiadomo, nawet od trafienia w rękę można się wykrwawić lecz niekoniecznie. Dlategoż taki mały element losowy byłby ciekawym urozmaiceniem.

PostNapisane: wtorek, 29 listopada 2011, 18:34 

Takie rzeczy masz rozpisane np. w pełnym MCS: http://www.koalicjapolnoc.pl/news.php?readmore=49
Zobacz sobie w powiększeniu na karty ran i opis czynności po trafieniu.

PostNapisane: wtorek, 29 listopada 2011, 23:39 
chorąży

Właśnie wiem... Mea culpa czy jakoś tak ;) Ale nie spotkałem się z czymś takim jeszcze w pratyce... Myślę, że mogłoby to być ciekawe doświadczenie :D

[ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]