slagg

Teraz jest niedziela, 21 lipca 2019, 20:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

[ Posty: 8 ] 

Wykup faktur i faktoring

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 25 maja 2017, 09:33 
przychodzi popatrzeć na koszary

Czy ktoś już to może przerabiał? Na czym to dokładnie polega?

PostNapisane: poniedziałek, 29 maja 2017, 10:11 

W dużym skrócie polega to na tym, że klient za zakupione towary lub usługi prosi o termin płatności np 30 dni czy 60 dni. Idziemy z tym do banku lub innej instytucji finansowej i oni wykupują od nas na zasadzie umowy cesji tą fakturę, płacąc jej należność która jest pomniejszona o pewną prowizję. Płynność finansowa jest właściwie natychmiastowa. O tym jak to działa w praktyce można dowiedzieć się wchodząc np tutaj https://www.monevia.pl/jak-to-dziala/

PostNapisane: piątek, 1 września 2017, 23:09 

Dokładnie jak koster pisze, z tym że w idea money można to bez problemu załatwić online. Ja nigdzie nie chodzę , korzystam z takiego intuicyjnego systemu i środki otrzymuję na konto w ciągu dnia- dwóch

PostNapisane: poniedziałek, 13 listopada 2017, 20:04 

Możemy uniknąć tego, że pieniądze zapłacone przez klienta nie dotrą do nas od razu. Świetnym rozwiązaniem jest Finiata. Ta firma umożliwi nam przelew pieniędzy na nasze konto bez czekania określonego czasu. To zapobiega lukom na koncie. Można poczytać o tym rozwiązaniu tutaj, wystarczy jeden klik.

PostNapisane: wtorek, 26 marca 2019, 19:36 
kapral

A w jakiej formie wystawiacie faktury - papierowej czy elektronicznej? My dzięki firmie http://www.primesoft.pl/ korzystamy z całkowicie elektronicznego obiegu dokumentów, co pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu, miejsca i wydatków w firmie ;) Polecamy każdemu, bez względu na to czy prowadzicie małe, czy tez duże firmy :)

PostNapisane: piątek, 12 kwietnia 2019, 11:27 

To bardzo skomplikowana sprawa. Jak na moje to takich rzeczy lepiej nie poruszać na publicznym forum, jeszcze ktoś ze wspólników/partnerów pomyśli że zdradzasz tajemnice biznesowe :mo: Lepiej zwrócić się do jakiejś profesjonalnej firmy zajmującej się finansami, podatkami etc. Myślę, że opolska Calendaria https://calendaria.com.pl/ będzie bardzo dobrym wyborem :ok:

PostNapisane: piątek, 17 maja 2019, 21:57 
rekrut

Ja nie bardzo jestem do tego przekonany, windykacja działa lepiej w razie czego. Jest taka kancelaria dochodzenia wierzytelności Ultimatum - są bardzo skuteczni, i biorą tylko 7% od uzyskanej należności ale to dopiero po odzyskaniu jej

PostNapisane: wtorek, 21 maja 2019, 13:56 
rekrut

Ja kiedyś miałam okazję korzystać z takiej opcji i podobało im się to, że pieniądze były transferowane przez system płatności online https://www.przelewy24.pl/ więc tak na dobrą sprawę miałam je dosłownie w ciągu kilku chwil. Jako samo rozwiązanie jestem za tym, aby wdrażać jak najwięcej takich płatności gdyż one znacznie ułatwiają naszą pracę.

[ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]