Nawigacja
POLECANE
ZNAJOMI
Ankieta
Czy jesteś zwolennikiem używania magazynków typu:

Real/Low/Mid-Cap
Real/Low/Mid-Cap
86% [149 głosów]

Hi-Cap
Hi-Cap
14% [24 głosy]

Ogółem głosów: 173
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 11.01.11

Archiwum ankiet
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 7:08
Zachód słońca: 15:18
Dzień trwa:
8 Godzin 09 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:24
Archiwum News 2014:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2013:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2012:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2011:
Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Archiwum News 2010:
Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Prasa o nas

Weekendowi wojownicy

Można ich często zobaczyć jak w sobotnie i niedzielne poranki wychodzą ze swoich domów ubrani w mundury różnych wojsk, pakują plecaki do bagażników samochodów albo przemierzają miasto z dziwnymi walizkami. Można się na nich natknąć gdy spaceruje się po lesie, często są myleni z wojskiem, strażą graniczną lub innymi formacjami mundurowymi. Mówi się na nich Airsoftowcy, Maniacy, niektórzy z ironią wołają na nich duże dzieci. Czym tak naprawdę się zajmują, co daje im ta zabawa, czego oczekują od samych siebie?"

Co to jest Airsoft?

Najczęściej każdy maniak ASG wymienia jednym tchem, że ASG jest to skrót od Air Soft Gun. Jest to sposób napędzania sprężonym powietrzem pocisku, podobnie jak w wiatrówkach, z tym, że nie jest to pocisk metalowy, a kompozytowy. W naszym przypadku najczęściej repliki napędzane są elektrycznie bardzo wydajnymi akumulatorami, lub przy pomocy sprężonego gazu, lub najrzadziej przy pomocy siły mięśni.
Jednak ASG to nie tylko replika, mundur, to też pewna filozofia, pewne cechy, które się ma lub nabywa z czasem.

Najważniejsze z nich są dwie: HONOR i UCZCIWOŚĆ. Środowisko maniaków ASG broni się usilnie przed ludźmi, dla których te cechy są obce. Można powiedzieć, że maniacy ASG to współcześni romantyczni wojownicy.

Airsoft ma wiele określeń. Maniacy ASG określają go różnie, w zależności od swojego podejścia do ASG. Jedni nazywają ASG elitarnym sportem, inni sposobem na życie, jeszcze inni drogą do samodoskonalenia, zachowania kondycji, dobrej zabawy, spotykania się z wieloma wartościowymi ludźmi, obcowania z przyrodą. ASG korzystając z replik 1:1 broni wykorzystywanej przez żołnierzy na całym świecie i strzelając do siebie kompozytowymi pociskami, są grupą nastawioną do świata i siebie wzajemnie pokojowo. Wiem, brzmi to w pewien sposób absurdalnie, ale tak to działa. Wielu ludzi z dość hermetycznego środowiska ASG czy podczas manewrów, przegrani czy wygrani, siadają wspólnie po strzelaniu i cieszą się razem ze swojego towarzystwa. Dla wielu młodych ludzi jest to droga do zawodowej armii i sposób na sprawdzenie siebie i doskonalenie swoich umiejętności. Dla wielu to wieczna przygoda i dalsza zabawa w żołnierza jak kiedyś będąc dzieckiem, zatem odskocznia od życia codziennego. Może czasem ucieczka od problemów w pracy, w domu. Dla wielu jest to również pokonywanie samego siebie i swoich słabości, podnosząc swoje umiejętności w szkoleniach paramedycznych, szkoleniach wykorzystujących techniki linowe, ratunkowe, taktyki walki w budynkach, terenie zurbanizowanym, lesie czy pracy z logistyką, komunikacją radiową, topografią, bytowaniem czy survivalem.
Airsoft jest zatem bardzo szerokim zjawiskiem. To środowisko, w którym każdy znajduje coś dla siebie. Wszystko sprowadza się do wspólnego mianownika r11; przygody.

Czego wykorzystujecie do zabawy?
Do treningów, ćwiczeń i w końcu dużych manewrów np. na 800-set wojowników, wykorzystujemy repliki realnych odpowiedników karabinów, pistoletów. Jedni z nas zajmują się rekonstrukcją lub stylizacją konkretnej jednostki z konkretnego okresu czasu. Wśród nich są zarówno pasjonaci II Wojny Światowej jak i okresu współczesnego. Wówczas stosują się do skrzętnie zdobytej wiedzy na ten temat i mają określone odgórnie ramy zarówno określające umundurowanie jak też uzbrojenie. Inni składają swoje umundurowanie i uzbrojenie wg. tego jak im wygodniej i funkcjonalniej. W dzisiejszych czasach w ASG dysponujemy niemal każdą repliką istniejącego na świecie karabinu, nie wchodząc w obszary lat wojen napoleońskich czy secesyjnych, a bardziej opierając się o historię lat II Wojny Światowej do współczesności. Każdy zatem znajduje z tego arsenału coś dla siebie. Należy również dodać, że najczęściej wojownicy ASG skupiają się w Teamach, czyli drużynach, w których często stosuje się ujednolicenie munduru, wspólne logo, wspólne ćwiczenia taktyki, radiokomunikacji, topografii, zachowania się poszczególnych maniaków ASG w awaryjnych sytuacjach, ćwiczenie pamięci mięśniowej, aby wykonywać pewne czynności odruchowo. W tym Teamy pozwalają na odpowiedzialność, ponieważ żaden Team nie chce być uznawany za nieuczciwy i niehonorowy. Zatem jeśli nie jest w stanie nauczyć swojego nowego rekruta tych cech, usuwa takowego poza swoje szeregi. Taki trędowaty z nieuczciwości, często duże imprezy i wiele ciekawych ćwiczeń Teamów będzie miał poza swoim zasięgiem. Środowisko broniąc się przed takimi ludźmi coraz częściej tworzy duże imprezy na zaproszenia dla Teamów uznawanych za godne zaufania.

Pociski to 6-cio milimetrowe kule kompozytowe. Szybkostrzelność repliki jest identyczna jak w realnym odpowiedniku, czasem nawet przewyższa osiągi oryginału. Producenci dążą do tego aby obsługa zbliżona była do oryginału. Zasięg replik zależy od ich mocy, które często są ograniczane na korzyść bezpieczeństwa maniaków ASG. W budynkach zatem moc w przepisach danego spotkania jest często obniżana.


Dlaczego akurat ASG ?
Lubię towarzystwo ludzi. Lubię zatem wszystko co zespołowe. Będąc wiele lat managerem projektów, jakoś we krwi zostało mi dobre działanie właśnie w grupie. Po chodzeniu po górach, jaskiniach, paralotni, nurkowaniu zawsze ocierałem się w tych sportach o pewnego rodzaju samotność. Bycie samym z sobą nie jest złe, ale ja wolę radość wśród innych ludzi. Śmieje się, że jestem takim zwierzęciem stadnym. Próbowałem sił ze znajomymi w Paintballu. Jednak tam nie spodobała mi się pozorna uczciwość. Czemu pozorna? Jeśli nie mam farby na sobie, np. kula nie pękła, to hura udało się. Parę razy widziałem jak niektórzy z walczących ścierali farbę z munduru. Na szczęście nie jest to nagminne. W ASG również walczy się z nieuczciwością. Jednak w Painballu na tamte czasy sprzęt, który przypominałby karabin, był bardzo drogi. Myśląc cały czas nie tylko o sobie, ale wielu ludziach, z którymi dzieliliśmy takie hobby stwierdziłem, że może są inne alternatywy. Znaleźliśmy w internecie coś nowego, co okazało się istnieje od końca II Wojny Światowej w Japonii, a teraz cieszy się rozkwitem na całym świecie, choć nadal pozostaje w ukryciu r11; ASG. Okazało się, że w Polsce jest parędziesiąt tysięcy ludzi zajmujących się tym sposobem spędzania wolnego czasu. Więc z kolegą Grubym stwierdziliśmy, że spróbujemy. Za nami poszło później paręnaście osób, a z czasem zajęliśmy się również organizowaniem większych imprez ASG. Nie tylko pozytywnie przyjęło nas środowisko ASG, ale też staramy się aktywnie kreować rzeczywistość świata ASG i stać na straży podstawowych jej przesłanek: uczciwości i honoru. Stojąc z dala ideologii czy upolityczniania. ASG to odskocznia od codzienności.Co wam daje ASG?
ASG to pewien sposób relaksu. Jeden lubi spędzić wolny czas na kanapie, a my np. w lesie brnąc przez mokradła, pokonując wiele kilometrów ze sprzętem ważącym ok. 40kg na osobę i śpiąc w lesie. Radykalnie rzadko zdarzają się rozmowy o pracy. Dzielimy wspólną pasję i mamy na ten temat wiele tematów do rozmów. Wiele też jest żartów i śmiechu. Po powrocie do domów czujemy się szczęśliwi. Zapewne gdybym miał iść sam do lasu to wróciłbym ze spaceru, położył się na kanapie z pilotem. Na szczęście tak nie jest i ciągnie nas do lasu.Czy nie sądzisz że jesteś trochę za stary na zabawę w wojsko ?
W ASG problem tkwi w zbyt młodym wieku. Chodzi tutaj najczęściej o aspekty prawne. Jest to sport ekstremalny i łatwo tutaj o kontuzję jak też uszkodzenie ciała. Jeśli rodzice zabierają ze sobą dzieci to inna sprawa. Nie ma natomiast czegoś takiego jak za stary na ASG. ASG nie jest wojskiem. Tutaj się nie musi, tutaj się chce. Więc dopóki będzie mi się chciało dopóty nie będę za stary.Jaki jest średni przekrój wiekowy w twojej ekipie?
Od 16-stu do 45-ciu? O ile wewnętrzne przepisy naszej grupy określają najniższy wiek, który pozwala wstąpić w nasze szeregi, to nie ma takiej granicy górnej. Czujemy się świetnie w swoim towarzystwie. Często jest to miejsce gdzie ojciec z synem czy córką w jednej drużynie spotyka wspólny język i dzieli wspólny czas. Tak jest np. u nas. Mój brat z córka walczą ramię w ramię w jednej drużynie. Ludzie tutaj muszą polegać na sobie, ufać i często sobie nawet prywatnie pomagają. Przeprowadzka, problemy finansowe, coś się sypie r11; masz w nas oparcie. Więc więź jest często duża pomiędzy członkami grupy.Czym zazwyczaj zajmują się maniacy ?
Tutaj nie można tego w żaden sposób usystematyzować. Osobiście jestem szefem firmy informatycznej zajmującej się kompleksową obsługą firm. Spotkasz tutaj ludzi od ucznia, studenta, żołnierza, pracownika, menagera, właściciela firmy, prezesa, dyrektora, nauczyciela, lekarza o różnych profilach w tym psychologowie i wiele innych. Wymieniać można niemal wszystkie zawody z wszystkich branż.Ile kosztuje podstawowy sprzęt dla osoby która chciałaby zacząć się w to bawić?
Sprzęt to zakres od np. 200zł za replikę pistoletu czy strzelby gładkolufowej przez ok. 800zł na sprzęt który długo i dobrze posłuży, do paru lub parunastu tysięcy. Umundurowanie waha się w podobnych kwotach.Gdzie można dowiedzieć się o waszych spotkaniach?
Najwięcej informacji znajdziecie w internecie. Jeśli mówimy o środowisku środkowego pomorza zapraszamy na lokalny portal maniaków ASG www.KoalicjaPolno... Wpisując zresztą słowa ASG oraz nazwę miasta znajdziecie od razu odnośniki do portali czy for dyskusyjnych.


Gdzie najczęściej się bawicie?
Najczęściej są to tereny zielone. Niektórzy wybierają treningi na budynkach.


Jeśli macie jakieś uwagi jak przedstawić lepiej laikom ASG to piszcie. Wspólnie może uda się wymyślić najlepsze przedstawienie ASG do masmediów.

 

 

 

Weekend Warriors - wywiad w Głosie Koszalińskim Po kilku kolejnych dniach zadzwonił do mnie Michał Borkowski, jeden z dziennikarzy Głosu Koszalińskiego. Rozmowa nie trwała długo, właściwie ograniczyła się do umówienia na rozmowę. Jeszcze tego samego dnia zawitałem do siedziby gazety. Spotkanie nie wyglądało jak klasyczny wywiad, była to raczej rozmowa. Opowiedziałem co robimy, "z czym to się je", pokazałem kilka zdjęć i na tym zakończyliśmy.


Artykuł o Koalicji Północ w Głosie KoszalińskimZałożeniem artykułu było trafienie do tych osób, które w ten czy inny sposób interesują się tematyką militarną, jak również poinformowanie lokalnego społeczeństwa kim są, i co robią w Naszym "miejskim" lesie grupki w mundurach i z "karabinami". Myślę, że artykuł jako czysto informacyjny osiągnął swój cel. :)

Pod tym adresem znajdziesz zdjęcie artykułu w jakości pozwalającej odczytać tekst ;) --> Link

 

 

DZIEŃ PREWENCJI 2011

źródło: Gmina Ustka 

 01.08.2011.

W sobotę – 30 lipca 2011 roku w Parku w Rowach podczas cyklicznej imprezy „Dzień Prewencji” zaprezentowały się służby: Komisariatu Policji w Ustce, Straży Gminnej w Ustce,  Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Ustce, Placówki Straży Granicznej w Ustce, Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Rowach i Objeździe, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Słupsku, - Ratownictwa Medycznego „Mag Med.” w Ustce, - Stowarzyszenia „Koalicja Północ”, - Grupy S.T.O.R.M. SGO z Gdańska.

 

Oficjalnie impreza rozpoczęła się od godziny 16-stej. Wszystkie prezentujące służby oraz przybyli goście zostali przywitani przez Wójta Gminy Ustka- Panią Annę Sobczuk-Jodłolowską.

Celem imprezy było zademonstrowanie osobom przebywającym w Rowach możliwości, umiejętności i współpracy Gminy Ustka ze służbami, które działają na naszym terenie. Była to też okazja do przybliżenia zadań tych służb, większej integracji, wzbudzenia zaufania i nawiązania współpracy z funkcjonariuszami w celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów Gminy Ustka.

Oprócz prezentacji zaproszonych służb, pokazów sprzętów wojskowych i medycznych, udzielania instruktaży i technik interwencyjnych była możliwość poznania „pracy” czworonogich funkcjonariuszy (reprezentanci Placówki Straży Granicznej w Ustcei Komisariatu Policji w Ustce), odbywały się konkursy z nagrodami dla najmłodszych dot. wiedzy prewencyjnej, chętni mogli również spróbować swoich sił na strzelnicy. Wszystkie służby prezentowały akcje udzielania pierwszej pomocy, funkcjonariusze Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zwracali uwagę na prawidłowe korzystaniez kąpielisk wodnych, a funkcjonariusze Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie na prawidłowe korzystanie z dóbr przyrody na terenie Parku. Można było przymierzyć kamizelkę kuloodporną, hełm, wykonać zdjęcie sygnalityczne, zdjąć odciski palców lub zapoznać się z działaniami stowarzyszeń militarnych.

Wielką sensację wzbudziły wystrzały, race dymne i zaangażowanie wszystkich służb w pokaz dynamicznego zatrzymania zainicjowany przez Stowarzyszenie „Koalicja Północ”. Było głośno, tajemniczo i „prawie tak jak naprawdę” – opowiadali najmłodsi widzowie. Imprezę swoimi występami uświetniały występy Zespołów: „Babiniec” z Rowów oraz „Echa Objazdy” z Objazdy. Od 20-stej rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce Zespołu „REJS”.Można było tez coś zjeść: „zupę z kotła” przygotowała grupa Ochotniczej Straży Pożarnej z Objazdy, pyszne ciasta i chleb ze smalcem sprzedawały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wodnicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym służbom, a wszystkim gościom, mieszkańcom i wypoczywającym turystom przypominamy, że podobna impreza już za rok.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć w galerii 

Komentarze
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 100% [2 głosy]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [0 głosów]
Dobre Dobre 0% [0 głosów]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Kalendarz
<< Grudzień 2021 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Reklama
Naszywki.pl

Statystyki reklamowe
Tagi©
MG 42 by MG Schutze Combat Mndur Gorka E SPOS Taktyka zielona Homemade Libia Zmiana Zwycięzcy wrzesień KP SGO Gdańsk Piltot LIGI ASG Szkolenie Certyfikowane Zbrojownia
Wszystkie Tagi
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Tag news

Sprzęt karabin Patenty paracord Relacje Strzelanie Medyk Snajper Mapa i kompas Recenzje Zapowiedzi Survival Bytowanie Taktyka Imprezy Znaki niewerbalne RTO Radio Testy sprzętu Kleszcze komary Pozornie trywialne Point Blank Filmy Ciekawostki Promocje Teamy Społeczność CQB KP SGO Combat Alert M65 Maskowanie Pirotechnika LIGA ASG Radio ASG Fatah Komiks Artykuły by Sebi Testy by Straszydło Blady Kącik Filmowy Teksty Pitera FIA Szkoła Partyzanantów

Przetłumacz stronę

Szybki tłumacz
Ostatnie Komentarze
News
[url=https://paccapita...
[url=https://victorias...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://brandinge...
[url=https://www.theco...
[url=https://victorias...
[url=https://paccapita...
[url=https://getfreigh...
[url=https://willdylan...
[url=https://specialis...
[url=https://rivercity...
[url=https://nlsinspec...
[url=https://medcostz....
[url=https://www.theco...
[url=https://brandinge...
Artykuły
Świetne... :D a końców...
Foto
[url=http://www.hitche...
Wybrane Strony
[url=https://www.piico...
Od 20110217 Odwiedziny gości:
Dziś:9,301
Wczoraj:32,043
W tym tygodniu:146,212
W tym miesiącu:72,177
W tym roku:10,678,231
Wszystkich:67,395,731
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Engami
05-04-2021 14:22
Z on zadanie zakr?tu ilo?ci mocnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? zawiadomienia autonomicznej cechy lokalu, kto sced

Engami
05-04-2021 12:40
Z jego osoba Myślija prze?omu liczby spokojnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo baza ogloszen oddzielnej cechy lokalu, k

Engami
14-01-2021 22:25
Z on zadanie zwrotu sumy równowarto?ciowej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe anonse osobnej cechy lokal

Engami
14-01-2021 20:59
Z on funkcja zakr?tu liczbie p?ynnej udost?pnionej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci czy te? oferty pracy krakow nowa huta odmiennej ce

Engami
13-01-2021 16:20
Z jego osoba zadanie skr?tu ilo?ci równowarto?ciowej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? posiad?o?ci b?d? serwis ogloszeniowy odmiennej

Engami
13-01-2021 00:42
Z jego osoba obowi?zek zakr?tu liczbie g?adkiej udzielonej przecenie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? oferty samoistnej cesze lokalu, j

Engami
12-01-2021 23:21
Z jego osoba funkcja skr?tu sumie prostej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? posiad?o?ci b?d? oferty pracy krakow nowa huta osobnej cec

Engami
12-01-2021 21:15
Z jego osoba Myślija zwrotu liczbie p?ynnej udzielonej zni?ce po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cechy lokalu, j

Engami
12-01-2021 19:54
Z on zadanie zakr?tu sumie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo olx ogloszenia praca wroclaw autonomicz

Engami
11-01-2021 23:14
Z on Myślija prze?omu sumie ?agodnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci albo praca rzeszow oferty rzeszowiak samodzielnej w?

Engami
11-01-2021 21:55
Z on Myślija skr?tu wielko?ci spokojnej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? posiad?o?ci albo [url=http://portal
owo.nysa.pl]najnow
sze oferty pracy warszawa i okolice kierowca c e[/u

Engami
07-01-2021 23:38
Z on obowi?zek skr?tu liczbie regularnej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? posiad?o?ci wzgl?dnie [url=http://web.sp
ecjalistyczneoserw
isy.pl]express bydgoski praca ogloszen

Engami
07-01-2021 22:11
Z on zadanie zwrotu sumy lekkiej u?yczonej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy odbiorc? nieruchomo?ci lub sprzeda samoistnej cechy lokalu, kto prze

Engami
06-01-2021 15:40
Z on obowi?zek prze?omu wielko?ci spokojnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci wzgl?dnie internetowe wiadomosci oddz

Engami
06-01-2021 14:11
Z on funkcja skr?tu sumie p?ynnej udost?pnionej zni?ki po jej waloryzacji, obwiniaj?cy odbiorc? nieruchomo?ci wzgl?dnie oferty pracy warszawa bia Loleka olx autono

Engami
05-01-2021 16:54
Z on funkcja prze?omu liczby lekkiej u?yczonej zni?ki po jej waloryzacji, obci??aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie baza lokalna samodzielnej w?as

Engami
05-01-2021 15:32
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy pewnej udost?pnionej przecenie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy nabywc? nieruchomo?ci ewentualnie oferty pracy money lubliniec sam

Engami
28-12-2020 11:51
Z jego osoba zadanie zakr?tu liczbie równowarto?ciowej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obwiniaj?cy nabywc? nieruchomo?ci czy te? [url=http://ogloos
zeniowo.pl]oferty pracy krakow nowa huta olx

Engami
28-12-2020 10:34
Z jego osoba Myślija prze?omu wielko?ci p?ynnej u?yczonej przeceny po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci albo ogloszeniowo oddzielnej cechy lokalu, kt

Engami
12-12-2020 12:17
Z jego osoba zadanie zwrotu wielko?ci p?ynnej udost?pnionej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy odbiorc? posiad?o?ci czy te? ogloszenia praca plock plocman samo

Engami
12-12-2020 10:58
Z jego osoba funkcja prze?omu ilo?ci prostej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, obwiniaj?cy spo?ywc? nieruchomo?ci czy te? internetowe anonse samoistnej cec

Engami
09-12-2020 12:52
Z on funkcja prze?omu wielko?ci ?agodnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? nieruchomo?ci b?d? lokalne oferty odr?bnej cechy lokalu, kto p

Engami
09-12-2020 11:23
Z jego osoba zadanie prze?omu sumy mocnej udost?pnionej bonifikacie po jej waloryzacji, oskar?aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca lubliniec oferty samoistnej w?a

Engami
04-12-2020 15:03
Z on zadanie skr?tu sumy ?agodnej udzielonej przeceny po jej waloryzacji, ci???cy odbiorc? posiad?o?ci wzgl?dnie praca plock bezplatne ogloszenia samoistnej w?asno?c

Engami
04-12-2020 13:39
Z jego osoba Myślija prze?omu kwoty równowarto?ciowej u?yczonej zni?ce po jej waloryzacji, obci??aj?cy spo?ywc? posiad?o?ci albo praca ogloszenia wroclaw odr?bnej cesz

Niezbędnik - Essentials :
Wspomnienia: